crosssearch

Severská Království

Poznávací zájezdy, Dánsko

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Oslo. Transfer na hotel. Večeře a nocleh. 2. den: po snídani se blíže seznámíte s malebným hlavním městem Norského království. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingové. Projdete se po...

Konečná cena za osobu od: 37 191 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 odlet z Prahy do Oslo. Transfer na hotel. Večeře a nocleh.

2. den: 

po snídani se blíže seznámíte s malebným hlavním městem Norského království. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingové. Projdete se po pěší zóně a prohlédnete si historické budovy - katedrálu, parlament, národní divadlo, knihovnu a na jejím konci Královský palác. Ve Vigeland parku se projdete mezi více než 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvořil je vynikající sochař Gustav Vigeland a představují jeho celoživotní dílo. Dále navštívíte poloostrov muzeí Bygdøy. Zajímá vás, jak ve skutečnosti vypadala vikingská plavidla? Díky expozicím Vikingského muzea se podíváte na 1100 let stará plavidla zcela zblízka. Na ostrově si lze prohlédnout i polární loď Fram, nejsilnější loď na světě, která doplula k jižnímu i severnímu pólu. Před odjezdem na ubytování si vychutnáte atmosféru města u Oslofjordu. Odjezd na ubytování ve Švédsku, večeře a nocleh.

3. den:

 po snídani zastávka na středověkém obranném hradě Örebro. Příjezd do největšího města Skandinávie a hlavního města Švédska - Stockholmu. Krátká projížďka města, ležícího u pobřeží Baltského moře na 14 ostrovech. Navštívíte Radnici, kde se každoročně koná slavnost na počest udělování Nobelovy ceny. Fakultativně možnost plavby lodí. Vydáte se do současného sídla švédské královské rodiny - paláce Drottningholm (UNESCO). Krása zachovalé architektury 17. století přímo vyráží dech. Večeře a nocleh.

4. den:

po snídani Vám budou úzké uličky, muzea a impozantní paláce vyprávět svou historii. Dva ostrovy - Gamla Stan (Staré Město) a Riddarholmen tvoří největší a nejlépe zachované středověké jádro severní Evropy. Dominantou je Královský palác. Do svých prostor Vás bude lákat Nobelovo muzeum. Určitě také nakoukněte do Stockholmské katedrály. Ve Vasa muzeu objevíte v původní velikosti zrekonstruovanou válečnou loď Vasa, která se v r. 1628 potopila pár minut po vyplutí. Navštívíte Skansen - nejstarší muzeum pod širým nebem se 160 domy a dvory, které byly shromážděny z celé země, aby dokumentovaly život v minulosti. Odjezd na ubytování na jihu Švédska. Večeře a nocleh.

5. den: 

snídaně, přesun do města Malmö a prohlídka jeho moderní architektury. Uvidíte nejvyšší stavbu Skandinávie - mrakodrap „Turning torso". Do Dánska přejedete přes unikátní stavbu klenoucí se přes Resundskou úžinu - most Resundsbro (v kombinaci s tunelem a s umělým ostrovem měří 18 km). Prohlídku hlavního města Kodaně začnete u moderní stavby opery. Večer plavba loďkou z idylického přístavu Nyhavn (žil zde Hans Christian Andersen) po městských kanálech kolem paláce Christiansborg až k symbolu města - Malé mořské víle. Večeře a nocleh. 

6. den:

snídaně. S historií Dánska se seznámíte během cesty po největším dánském ostrově Sjælland. Nejprve navštívíte starodávné město Roskilde, kde se nachází katedrála s hroby 37 králů a muzeum Vikingů. Následuje prohlídka nejkrásnějšího dánského zámku - Frederiksborg Slot. Je postaven ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slots. Než přeplujete Øresundskou úžinu (cesta trajektem cca 15 min) zastavíte se na Hamletově hradě Kronborg. Odjezd na ubytování ve Švédsku. Večeře a nocleh.

7. den:

 po snídani krátká zastávka v „údolí mlýnů" - městě Mölndal, jehož mlýny poháněla voda úzkých a dlouhých vodopádů. Odjezd do druhého největšího švédského města Göteborgu. Zajdete na náměstí Gustav Adolfs Torg, projdeme se podél kanálu Stora Hamn a radnice Rådhuset až ke katedrále Gustava Domkyrka. Odpoledne budete pokračovat přes ostrov Orust na sever, do oblasti s pravěkými skalními kresbami Tanumshede (UNESCO). Do Norského království se vrátíte po mostě v oblasti Oslo přes fjord Iddefjorden. Večeře a nocleh.

8. den:

snídaně. Individuální volno, transfer na letiště a odlet z Oslo do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000