crosssearch

Putování Dánskem, Švédskem a Finskem na Polární kruh

Poznávací zájezdy, Dánsko

Rostock o Gedser o Kodaň o Kalmar o Öland o Stockholm o Turku o Helsinky o Porvoo o Imatra o Punkaharju o Savonlinna o Kerimäki o Joensu o Koli o Nurmes o Bomba o Kajaani o Oulu o Kemi o Polární kruh o vesnice Santa Klause o Rovaniemi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Rostock o Gedser o Kodaň o Kalmar o Öland o Stockholm o Turku o Helsinky o Porvoo o Imatra o Punkaharju o Savonlinna o Kerimäki o Joensu o Koli o Nurmes o Bomba o Kajaani o Oulu o Kemi o Polární kruh o vesnice Santa Klause o Rovaniemi

Program

1.den:
odjezd večer. Tranzit přes SRN do Rostocku.

2.den:
po ranním trajektu Rostock-Gedser odjezd do Kodaně a prohlídka nejzajímavějších míst dánské metropole - Christianborg, královský palác Amelienborg, Mramorový kostel, přístav s Andersenovou Malou mořskou vílou, Nyhavn, radnice a pěší zóna. Nocleh.

3.den:
snídaně. Přejezd do Švédska a cesta romantickou krajinou švédského jihu do Kalmaru, kde podpisem Kalmarské unie byly položeny základy skandinávské pospolitosti. Po prohlídce kalmarského hradu krátký výlet na ostrov Öland známý svými větrnými mlýny. Nocleh.

4.den:
snídaně. Přejezd do Stockholmu. Po okružní jízdě prohlídka nejzajímavějších míst švédské metropole - Gamla Stan (staré město) s královským palácem (střídání stráží), parlamentem, radnicí a kostely, z nichž je nejznámější Storkyrkan. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní Vasa muzeum, skanzen, vyhlídková televizní věž. Nocleh.

5.den:
snídaně. Dokončení prohlídky. V podvečer vyplutí labyrintem kouzelných zátok a ostrovů a plavba podél Alandských ostrovů do Turku. Nocleh na lodi.

6.den:
po přistání v historickém hlavním městě Finska prohlídka katedrály a odjezd přes Espoo do Helsinek. Okružní jízda městem - olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek, světoznámá hala Finlandia, Sibeliův monument a prohlídka kostela ve skále Temppeliaukio. Nocleh.

7.den:
snídaně. Dopoledne procházka historickým centrem s monumentálními stavbami, katedrálou na Senátním náměstí, prezidentským palácem, pravoslavnou Uspenskou katedrálou a přístavem s tržištěm. Odpoledne se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu do Porvoo. Přejezd do Lappeenranta. Nocleh.

8.den:
snídaně. Cesta podél jezera Sajmaa, město Imatra s divokým korytem řeky Vuoksa spojujícím největší finské jezero Saimaas s Ladožským, přejezd jezerní šíjí Punkaharju do Savonlinny, prohlídka největší pevnosti na severu Evropy Olavinlina a největšího dřevěného kostela na světě v Kerimäki vyplní celodenní putování finskou Karélií do Joensu. Nocleh.

9.den:
snídaně. Pěší túra (cca 5 km) na vyhlídku Koli nabízející úchvatný pohled na jezero Pielinen a okolní krajinu. Prohlídka dvorce Bomba s typickou karelskou architekturou u městečka Nurmes a po krátké zastávce v Kajaani přejezd do Oulu. Nocleh.

10.den:
snídaně. Cestou do Rovaniemi zastávka v městečku Kemi v muzeu vzácných kamenů a šperků. Před příjezdem do Rovaniemi obnoveného po úplném zničení za druhé světové války a návštěvou Arktického centra umožňující nahlédnout do historie i současnosti života v arktické oblasti a finské části Laponska výjezd na polární kruh s vesnicí Santa Klause. Vyjížďka na vyhlídku Ounasvaara. Nocleh.

11.den:
snídaně. Transfer na letiště a odlet přes Helsinky do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000