crosssearch

Okruh Dánským Královstvím

Poznávací zájezdy, Dánsko

Jelling o Odense o Roskilde o Kongens Lyngby o Kodaň

Konečná cena za osobu od: 7 890 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Jelling o Odense o Roskilde o Kongens Lyngby o Kodaň

1. den:

Odjezd z Olomouce v brzkých ranních hodinách, cesta přes Německo do přístavního města KIEL, krátká prohlídka: námořní přístav, zámek přebudovaný ruskou carevnou Kateřinou Velikou, pěší a nákupní korza Holstestrasse a Dänische Strasse. Ubytování v oblasti Flensburgu.

2. den:

Po snídani odjezd na Jutský poloostrov do Dánska. Návštěva královského městečka JELLING, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Dánska. Poté Egeskov Slot - zahradami obklopený a jeden z nejlépe dochovaných renesančních vodních zámků severní Evropy, následuje ODENSE, rodiště spisovatele Hanse Christiana Andersena. Ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani přejezd po nejvyšším dánském mostě přes Velký Belt na ostrov Sjaelland a návštěva ROSKILDE , bývalého sídelního města dánských králů, ležícího na konci Roskildského fjordu: muzeum vikinských lodí, katedrála sv. Lukáše - pohřební místo dánských králů zapsané na seznamu UNESCO. Odpoledne královský zámecký komplex Frederiksborg Slot, vybudovaný králem Frederikem II. na třech ostrůvcích (v zámecké kapli byli pomazáni všichni dánští králové z oldenburské dynastie). Poté opevněný renesanční zámek Kronborg Slot, vypínající se na mořském pobřeží a proslaveným jako Elsinor dramatem Hamlet Williama Shakespeara (UNESCO). Ubytování

4. den:

Po snídani krátká zastávka ve skanzenu lidové architektury v Kongens Lyngby (založen už v roce 1897 jako jeden z nejstarších na světě), poté celodenní program v hlavním městě KODANI: královský palác Amalienborg, bývalé královské sídlo Christiansborg - dnes parlament, katedrála

Vor Frue Kirke, přístav, socha Malé mořské víly, světově proslulý zábavní park Tivoli. V pozdních večerních hodinách odjezd do Německa.

5. den:

Odpoledne návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000