crosssearch

Dánsko, ostrovní království

Poznávací zájezdy, Dánsko

KODAŇ - ROSKILDE - ZÁMEK FREDERIKSBORG - HRAD KRONBORG - RUNGSTED - KORSR - ODENSE - LIMFJORD - AGGERSBORG - HIRTSHALS - SKAGEN - AALBORG - RHUS - RIBE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

KODAŇ - ROSKILDE - ZÁMEK FREDERIKSBORG - HRAD KRONBORG - RUNGSTED - KORSR - ODENSE - LIMFJORD - AGGERSBORG - HIRTSHALS - SKAGEN - AALBORG - RHUS - RIBE

1. den:

V podvečerních hodinách odjezd z Brna, další nástupní místa Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha (vše zdarma), Ostrava 500 Kč, Frýdek- Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Olomouc 250 Kč. Přes noc přejezd přes Německo.

2. den:

V časných ranních hodinách nalodění na trajekt do dánského přístavu Gedser. Po vylodění budeme pokračovat do města Kodaň. Celodenní prohlídka města - Královský palác Rosenborg s korunovačními klenoty, palác Amalienborg, oficiální sídlo královské rodiny, královská garda s kožešinovými čepicemi, nejznámější socha Dánska Malá mořská víla, jižní část města a královský Christiansborg, sídlo parlamentu. Procházka historickým centrem, kostely, budova radnice, starý přístav Nyhavn s barevnými hospůdkami. Odjezd na hotel, ubytování. Fakult. večer ochutnávka dánských pivních speciálů a nočního života.

3. den:

Ráno odjezd do Roskilde, města založeného v 10. stol. Vikingy, první hlavní město Dánska, Staré město, velkolepá katedrála (UNESCO), Muzeum vikinských člunů. Přejezd do Hillerd k prohlídce zámku Frederiksborg s rozlehlými barokními zahradami. Pokračujeme do Helsingru, prohlídka hradu Kronborg (UNESCO), kde se odehrává nejslavnější drama Williama Shakespeara Hamlet. Přes Rrungsted návštěva domu dánského spisovatele Karena Blixena, autora autobiografické knihy Vzpomínky na Afriku se vrátíme na nocleh.

4. den:

Po snídani přejedeme do města Korsr, kde opustíme oblast Sjllandu a přes Velký Belt (Storebltsbroen), nejdelší visutý most v Evropě (17 km), spojující ostrov Sjlland a Fyn pokračujeme do Odense, rodiště Hanse Christiana Andersena. Navštívíme jeho rodný dům, muzeum (rukopisy, pracovna aj.), prohlídka středověkého jádra města. Oblast Severního Jutska, zátoky a ostrůvky Limfjordu, zastávka u středověkého hradu Spttrup Borg, ostrov Mors, Jesperhus Park a krásné scenérie fjordu. Ubytování.

5. den:

Po snídani budeme pokračovat dále na sever, prohlídka Aggersborg, jedinečná kruhová pevnost z dob Vikingů. Hirtshals, návštěva jedinečného akvária Severního moře a nejsevernější výběžek Jutského poloostrova, stará rybářská vesnička Skagen, krásné písečné pláže, duny, rozlehlé moře a mimořádné barvy písku. Odjezd na ubytování.

6. den:

Město založené Vikingy Aalborg, dopoledne prohlídka Starého města, radnice, katedrála, variant. Historické muzeum, Kunstmuseum s velkolepou sbírkou dánského a evropského moderního umění. Přejedeme do rhusu, druhé největší město Dánska s historií sahající do dob Vikingů, procházka Starým městem, možnost návštěvy skanzenu Den Gamle By typické kupecké dánské město. Na závěr nejstarší město v Dánsku, podvečerní středověké Ribe, bludiště dlážděných ulic, hrázděné domy, radnice. Odjezd přes Německo zpět do ČR.

7. den:

Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000