crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Vlakem na střechu světa

Poznávací zájezdy, Čína

14 dní letecky - nejvyšší železnicí světa: Peking - Xian - Lhasa. Přílet do Pekingu. Oběd. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno. Po obědě prohlídka Letního paláce, sídla císařů během horkého léta. V paláci najdete rozlehlé...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

14 dní letecky - nejvyšší železnicí světa: Peking - Xian - Lhasa

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně. Odlet do Pekingu.

2. den PEKING

Přílet do Pekingu. Oběd. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno.

3. den PEKING - TCHIEN-AN-MEN, LETNÍ PALÁC

Snídaně. Prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) o rozloze 44 ha. Po obědě prohlídka Letního paláce, sídla císařů během horkého léta. V paláci najdete rozlehlé zahrady, chrámy i Loď čistoty císařovny Cchi-si, jež je celá z mramoru. Transfer do hotelu, ubytování. Večeře. Nocleh.

4. den VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, HROBKY DYNASTIE MING

Snídaně. Celodenní výlet k velkolepé stavbě - Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji zpozorovat i z vesmíru. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi nomádů, se nachází 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka hrobky panovníka dynastie Ming. Večeře.

5. den ZAKÁZANÉ MĚSTO, CHRÁM NEBES

Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města a Chrámu nebes. Zakázané město - sídlo panovníků dynastie Ming a Čching bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Během vlády 24 císařů nebylo přístupno veřejnosti. Oběd v čínské restauraci. Prohlídka Chrámu nebes, kde císaři vykonávali modlitební obřady za bohatou úrodu, dobré počasí a přízeň duchů. Večeře. Fakultativně Pekingská opera či návštěva akrobatické show. Po večeři transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Xianu.

6. den XIAN

Ranní příjezd do Xianu, hlavního města provincie Šan-si. Toto město s bohatou historií bylo hlavním městem 11 čínských dynastií a bývalo největším městem. Ve svých cestopisech se o Xianu zmiňuje i Marco Polo jako o výchozím bodu Hedvábné cesty pro obchodníky. Transfer na hotel. Po snídani a krátkém odpočinku následuje prohlídka města - navštívíte Velkou pagodu divoké husy ze 4. století, prohlédnete si městské opevnění z raného období dynastie Ming a místní muzeum. Večeře.

7. den TERRAKOTOVA ARMÁDA A VESNICE BANPO

Po snídani výlet k jedné z největších turistických atrakcí celé Číny - Terrakotové armády - hliněné armády císaře Čchin Š’chuang-tiho, významné osobnosti v dějinách Číny. Tento císař sjednotil Čínu v jednu silnou významnou říši. Hliněná armáda byla zcela náhodou objevena v roce 1974 místními rolníky. Více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Celá armáda byla součástí posmrtné výbavy zemřelého panovníka. Oběd. Odpoledne prohlídka vesnice Banpo - sídliště původních obyvatel před zhruba 5.000 lety. Večeře.

8. den VLAKEM DO TIBETU

Po snídani transfer na nádraží a odjezd nejvyšší železnicí na světě do Tibetu.

9. den VLAKEM DO TIBETU

Cesta vlakem pokračuje přes nejvyšší bod železnice v nadmořské výšce 5.070 metrů. Po ujetí 4.065 km a 48 hodinách cesty vlakem příjezd do Lhasy ve večerních hodinách. Večeře a nocleh.

10. den LHASA

Snídaně. Celodenní prohlídka Lhasy. Navštívíte palác Potála, klášter Džókhang i bazar Bakhor. Večeře a nocleh.

11. den LHASA

Snídaně. Pokračování v prohlídce Lhasy - navštívíte kláštery Drepung a Sera. Po obědě prohlídka letního sídla dalajlámy Norblinka. Večeře a nocleh ve Lhase.

12. den LHASA

Snídaně. Individuální volno k prohlídce města. Možnost fakultativních výletů do okolí. Večeře a nocleh.

13. den LHASA - PEKING

Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Pekingu. Transfer do hotelu v Pekingu. Volno k nákupům suvenýrů.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000