crosssearch

Vlakem až do tajemného Tibetu

Poznávací zájezdy, Čína

Trasa zájezdu: Peking o Velká čínská ze o Xining o Lhasa o Gyangtse o Shigatze o Chengdu

Konečná cena za osobu od: 85 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Peking o Velká čínská ze o Xining o Lhasa o Gyangtse o Shigatze o Chengdu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 16

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den: Přílet do Pekingu, transfer do hotelu a ubytování. Po obědě prohlídka hlavního města Číny – Náměstí nebeského klidu a Chrámu nebes. Slavnostní večeře na uvítanou – pekingská kachna. Nocleh.

3. den: Celodenní výlet k Velké čínské zdi, prohlídka hrobky císařské dynastie Ming, Cesta duší. Návrat na nocleh.

4. den: Prohlídka císařského komplexu Zakázaného města a areá­lu Letního paláce, odpoledne přelet do Xiningu, transfer do hotelu. Nocleh.

5. den: Prohlídka města Xining, ležícího na východní hranici Tibetské náhorní plošiny a na cestě historické hedvábné stezky. Návštěva klenotu tibetské kultury – kláštera Ta´er (tibetský název kláštera Kumbum), muzea i mešity Dongguan, jedné z největších v severní Číně. Transfer na vlakové nádraží, nástup na cestu "nebeským" vlakem do Lhasy. Tibetská železnice je nejdelší a nejvyšší železnice světa, úsek z Xiningu do Lhasy je 1956 km dlouhý. Nocleh ve vlaku ve 4lůžkovém kupé.

6. den: Ráno příjezd do města Golmud, vlak pokračuje přes Tibetskou náhorní plošinu, míjí úžasné přírodní scenérie, zajímavá místa jako jsou průsmyk Kunlun (cca 4800 m n. m.), přírodní rezervace Kekexili (jedna z největších neobydlených oblastí na zemi, lze zde spatřit tibetské antilopy), řeka Tuo tuo, jezero Trona apod. Večerní příjezd do Lhasy, hlavního města Tibetské autonomní oblasti, transfer do hotelu. Nocleh.

7. den: Návštěva památky UNESCO – paláce Potala – sídla dalajlámů, po obědě zpátky na hotel ke krátkému odpočinku, odpoledne návštěva chrámu Džókhang – nejznámější a nejstarší budova v Lhase, poté procházka uličkami centra města – Barkhor. Nocleh.

8. den: Návštěva kláštera Drepung, jednoho ze čtyř velkých klášterů buddhistické školy Gelugpa v Tibetu, odpoledne návštěva letního sídla dalajlámů Norbulinka. Nocleh.

9. den: Asi 110 km dlouhá cesta k jezeru Jamdrok – jednomu ze tří posvátných jezer v Tibetu – s úchvatnou přírodní scenérií kolem. Poté přejezd do městečka Gyangtse, jednoho z nejkrásnějších v Tibetu, návštěva kláštera Palkhor Čhöde. Nocleh v Gyangtse.

10. den: Přejezd do druhého největšího města Tibetu – Shigatze, návštěva kláštera Tashi Lumpo – nejstaršího a největšího kláštera školy Gelugpa, sídla pančenlamů. Nocleh v Shigatze.

11. den: Přejezd zpět do Lhasy. Odpoledne přelet do Chengdu. Transfer do hotelu. Nocleh.

12. den: Prohlídka Chengdu, města pand velkých, historického města, kde začínala jižní část hedvábné stezky. Návštěva chovné stanice pandy velké, chrámu Qing Yang Daoism či parku Wangjianglou. Nocleh.

13. den: Transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy (možnost příletu až následující den).

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha–Peking, Chengdu–Praha • přelet Peking–Xining • přelet Lhasa–Chengdu • transfer letiště–hotel–letiště • dopravu autokarem dle programu • přejezd vlakem Xining–Lhasa s ubytováním ve 4lůžkovém kupé • 10 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3*/4* hotelech • 11 plných penzí (snídaně, oběd, večeře) • vstupy dle programu • služby průvodce • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000