crosssearch

Velký okruh Čínou s návštěvou Hong Kongu

Poznávací zájezdy, Čína

Peking | Velká čínská zeď | Šanghaj | Xian | Guilin | Hong Kong Peking, dopoledne prohlídka Letního paláce, sídla císařů během horkého léta. V paláci najdete rozlehlé zahrady, chrámy a Loď čistoty císařovny Cch’-si, jež je celá z mramoru. Po obědě v tradiční čínské...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Peking | Velká čínská zeď | Šanghaj | Xian | Guilin | Hong Kong

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy do Pekingu.

2.den: Přílet do Pekingu. Oběd. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Chu-tchung tour nebo individuální volno.

3.den: Snídaně. Peking, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) o rozloze 44 ha. Následuje prohlídka Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Během vlády 24 císařů nebylo přístupno veřejnosti. Oběd. Odpoledne procházka Pej-chaj parkem s prohlídkou pagody, postavené na ostrově uprostřed laguny. Transfer do hotelu, ubytování. Večeře. Nocleh.

4.den: Snídaně. Celodenní výlet k velkolepé stavbě - Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji zpozorovat i z vesmíru. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi nomádů, se nachází 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka hrobky panovníka dynastie Ming. Večeře.

5.den: Snídaně. Peking, dopoledne prohlídka Letního paláce, sídla císařů během horkého léta. V paláci najdete rozlehlé zahrady, chrámy a Loď čistoty císařovny Cch’-si, jež je celá z mramoru. Po obědě v tradiční čínské restauraci následuje prohlídka Chrámu nebes, kde císaři vykonávali modlitební obřady za bohatou úrodu, dobré počasí a přízeň duchů. Večeře. Fakultativně možnost shlédnutí Pekingské opery či návštěvy akrobatické show.

6.den: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Šanghaje. Tato rychle se rozvíjející metropole východní Číny s více než 18 milióny obyvatel upoutá návštěvníky moderní výstavbou. Po obědě procházka po rušné třídě Nanjing s přilehlým nábřežím Bund. Transfer do hotelu, ubytování. Večeře.

7.den: Snídaně. Celodenní prohlídka Šanghaje. Prohlédnete si chrám jadeitového Buddhy s plastikami s buddhistickými motivy. Oběd. Odpoledne se projdete zahradami Yuyuan, jež byly postaveny již v 16. století a jsou centrem odpočinku pro místní obyvatele. Večeře, večer volný program na prohlídku centra města.

8.den: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Xi’anu, hlavního města provincie Šen-si. Toto město s bohatou historií bylo hlavním městem 11 čínských dynastií a bývalo největším městem. Ve svých cestopisech se o Xi’anu zmiňuje i Marco Polo jako o výchozím bodu Hedvábné cesty. Oběd. Prohlídka města - navštívíte Velkou pagodu divoké husy ze 4. století a prohlédnete si městské opevnění z raného období dynastie Ming. Večeře.

9.den: Snídaně. Celodenní výlet k jedné z největších turistických atrakcí celé Číny - Terakotové armády - hliněné armády císaře Čchin Š’chuang-tiho, významné osobnosti v dějinách Číny. Tento císař sjednotil Čínu v jednu silnou významnou říši. Hliněná armáda byla zcela náhodou objevena v roce 1974 místními rolníky. Více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Celá armáda byla součástí posmrtné výbavy zemřelého panovníka. Oběd. Odpoledne prohlídka vesnice Banpo - sídliště původních obyvatel před zhruba 5.000 lety. Večeře.

10.den: Snídaně. Transfer na letiště a přelet Guilinu, jenž má unikátní polohu v subtropické krasové oblasti v provincii Kuang-si. Po obědě prohlídka města s 350 tisíci obyvateli a bohatou historií. Prohlídka Jeskyně rákosové flétny a Skály sloního chobotu a Skály řasného brokátu. Tato krasová oblast s jedinečnými vápencovými útvary vytváří neuvěřitelné skalní útvary. Transfer do hotelu, ubytování a večeře.

11.den: Snídaně. Celodenní projížďka lodí s obědem po řece Li, jež patří k nezapomenutelným zážitkům. Zdejší vápencové útvary vystupují přímo z okolní krajiny a vytvářejí neobvyklé obrazce. Místní krajina se stala inspirací mnoha čínských umělců a zdejší fotografie spatříte ve všech publikacích o Číně. Výlet po řece končí v městečku Yangshuo, obklopeného rýžovými políčky. Volný čas k nákupu suvenýrů. Návrat do Guilinu, večeře a nocleh.

12.den: Snídaně. Dopoledne volno na procházku městem. Po obědě transfer na letiště a přelet do Hongkongu, donedávna ještě provincie, jež úředně patřila k britskému impériu. Pohled na hongkongský záliv s mnoha mrakodrapy přímo na pobřeží se Vám navždy vryje do paměti. Transfer do hotelu, ubytování v turisticky nejatraktivnější části města Kowloon s mnoha obchody se suvenýry, elektronikou či textilem.

13.den: Snídaně. Hongkong, půldenní prohlídka města se zastávkami v nejrušnější turistické čtvrti Kowloon, přístavu Aberdeen, obchodní čtvrti Wan Chai i nejnavštěvovanější pláži Hongkongu v Repulse Bay. Navštívíte Victoria Peak s panoramatickým výhledem na celý hongkongský záliv. V pozdním odpoledni následuje procházka po čtvrti Kowloon - projdete se po nejrušnější třídě Nathan Road, křivolakými uličkami pulsujícího velkoměsta, zastavíte se na nočním trhu. Poznáte, proč se Hongkongu říká „město, které nikdy nespí“.

14.den: Snídaně. Volno na procházku městem, nákupy suvenýrů, elektroniky, projížďku trajektem či fakultativní návštěvu zábavního parku Ocean Park nebo bývalé portugalské kolonie Macaa. Večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15.den: Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně.

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu v turistické třídě
• veškeré transfery během celého pobytu
• 12 noclehů s kontinentální snídaní v hotelech 3
• obědy a večeře během pobytu v Číně (v Hongkongu pouze se snídaní)
• vstupy dle programu
• českého průvodce během okruhu (min. 16 osob)
• zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje

• turistické odletové taxy cca 40,- USD
• fakultativní výlety nad rámec programu
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

Fakultativní služby

• přípl. za jednolůžkový pokoj 9.490,-Kč
• vízum 1.700,- Kč, na požádání zajistíme

Pojištění

• zákl. pojištění léčebných výloh 364,- Kč
• komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna (limit plnění storna 50 tis. Kč) 680,- Kč
• komplexní cestovní pojištění vč. rozšířeného pojištění storna (limit plnění storna 80 tis. Kč) 920,- Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000