crosssearch

Velkou tajuplnou Čínou

Poznávací zájezdy, Čína

Peking-Xian-Guilin-Yangshuo-Shangrao-Huangshan-Šanghaj

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Vydejte se s námi na cestu po velké Číně a objevme společně její kouzlo. Poznejme alespoň střípky této fascinující země s bohatou a dlouho historií, zemi proslulou vynálezem papíru, porcelánu, hedvábí či střelného prachu. Příma před vašima očima se bude v těsném sepětí prolínat pradávná minulost s nejčerstvější přítomností.

Peking-Xian-Guilin-Yangshuo-Shangrao-Huangshan-Šanghaj

Program zájezdu

1. a 2. den: Praha-PekingOdlet z Prahy přímou linkou do Pekingu. Po příletu v brzkých ranních hodinách uvítání místním průvodcem. Následuje okružní cesta městem, oběd a transfer do hotelu. Ubytování, volný program a nocleh. Během dne oběd

3. den: PekingV ranních hodinách odjezd z hotelu na náměstí Nebeského klidu, největší městské náměstí na světě pojmenované po bráně Nebeského klidu, jež se nachází na jeho severní straně. Následuje návštěva starověkého Zakázaného města, jež je největším dochovaným císařským palácem své doby. V odpoledních hodinách zavítáme do Chrámu nebes, který sloužil císařům k uctívání nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu. Přejezd do parku Jingshan (Ťing-šan), ze kterého je krásný výhled na celé Zakázané město. Následuje uvítací večeře v proslulé restauraci Quanjude.Během dne snídaně, oběd i večeře.

4. den: PekingPo snídani odjezd na Velkou čínskou zeď - čínský fenomén, jež je opředen mnohými mýty a ověnčen mnoha superlativy - největší stavba v dějinách lidstva, nejdelší konstrukce či největší lidské pohřebiště. Poté odjezd zpět do Pekingu a návštěva Letního paláce, největší a nejlépe dochované císařské zahrady v Číně. Následuje krátká návštěva Ptačího hnízda (pekingského národního stadionu) a Vodní kostky (pekingského národního plaveckého centra) - staveb, které vznikly k příležitosti konání Letních olympijských her v Pekingu v roce 2008.Během dne snídaně a oběd.

5. den: Peking-XianPátý den bude věnován zdejšímu životu. Ráno si můžete vychutnat snídani s místními obyvateli (vaše snídaně v hotelu však bude stále k dispozici) a poté navštívíme tzv. "Chu-tchung", typické úzké uličky, kde můžete poznat život zdejších obyvatel a načerpat místní atmosféru. Den pokračuje procházkou po ulici Qianmen s mnohými obchůdky a návštěvou místních trhů. Následuje transfer na nádraží a přejezd vysokorychlostním vlakem do historického města Xian (Si-an), trasfer do hotelu, ubytování a nocleh.Během dne snídaně a večeře.

6. den: XianDopoledne bude věnováno slavnému Mauzoleu prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století př. n. l., jež je známé také pod názvem Terakotová armáda. Po obědě se podíváme na velké městské hradby, kde budete moci poznat umění Taichi (40minutová lekce Taichi přímo na hradbách). Umění kaligrafie vám bude naopak přiblíženo v muzeu umění "Tangbo Art Museum". Následuje odjezd do hotelu a po zbytek dne volný program.Během dne snídaně a oběd.

7. den: Xian-GuilinDen začíná návštěvou Pagody velké divoké husy. Jedná se o 64 metrů vysokou starobylou stavbu a posvátné místo buddhismu, kde byly uloženy posvátné texty. V současné době slouží jako vyhlídková věž. Následuje procházka do muslimské čtvrti, kde můžete ochutnat typickou muslimskou kuchyni. Poté se vydáme na letiště a následuje přelet do města Guilin (Kuej-lin). Po příletu přivítání, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.Během dne snídaně a oběd.

8. den: Guilin-Longsheng-GuilinOsmý den bude věnovaný rýži jako tradiční čínské plodině. Po snídani se vydáme na terasovitá rýžová pole Longji. Rýžové terasy vytvářejí krásnou přírodní scenérii, kterou si jistě nechcete nechat ujít. Longji je mimo jiné vhodným místem k poznávání kultury etnických menšin žijících ve vesničce Gu Zhuang. Budeme mít možnost ochutnat i tradiční pokrmy místní kuchyně. Odjezd zpět do hotelu.Během dne snídaně a oběd.

9. den: Guilin-YangshuoKrajina kolem Kuej-linu bývá Číňany označována za nejkrásnější na světě. Devátý den započne u symbolu města - kopce s názvem Sloní chobot. Poté následuje přejezd do vesničky Cuiping a cca 20minutový výstup (ne příliš náročný) na kopec Wuzhi, odkud se naskýtá překrásný výhled na zdejší magickou krajinu plnou vápencových kopečků. Pokračujeme hodinovým přejezdem do kraje Yangshuo (Jang-čou) na oběd. Po obědě vás čeká 40minutová projížďka na bambusových vorech nejkrásnějším úsekem řeky Yulong. Ubytování a nocleh.Během dne snídaně a oběd.

10. den: Yangshuo-Shangrao-HuangshanV ranních hodinách odjezd z Jang-čou na nádraží v Kuej-linu. Odjezd vysokorychlostních vlakem do Shangrao (Šang-žao, cesta trvá 6,5 hod), poté přestup na vlak do městské prefektury Huangshan (Chuang-šan). Trasfer do hotelu, ubytování a nocleh.Během dne snídaně.

11. den: HuangshanJedenáctý den se v ranních hodinách podíváme do vesničky Chengkan, která je známá pro svou zachovalou a úžasně navrženou architekturu z dob dynastie Ming. Následuje přejezd pod úpatí hor Huangshan (Žluté hory) a cesta nahoru lanovou dráhou. Vychutnejte si překrásnou krajinu známou z čínských obrazů - vrcholky Žlutých hor zahalené v mlze s borovicemi bizarních tvarů rostoucích na jejich kolmých stěnách. Čeká Vás 2-3 hodinový výlet a objevování oblasti "Beihai Scenic Area".Během dne snídaně a oběd.

12. den - Huangshan - ŠanghajPokud vstanete brzy, budeme si moci vychutnat východ slunce nad Žlutými horami. Navazujeme na předchozí den a pokračujeme v objevování místní krajiny (2hodinový výlet v oblasti Xihai Scenic Area). Následuje cesta lanovkou dolů, přejezd na nádraží v Chuang-šanu a odjezd vysokorychlostním vlakem do Šanghaje.Během dne snídaně a oběd.

13. den: ŠanghajPrvní místo, které v Šanghaji navštívíme, bude park Fuxing. Zde budete moci poznat běžný život místních obyvatel. Následuje návštěva nádherného chrámu Jingan, což znamená v překladu Chrám Klidu a Míru. Po obědě se podíváme do klasické čínské městské zahrady Yuyuan. Poté se procházkou dostaneme na nedaleký trh Chenghuangmiao Bazaar. V odpoledních hodinách vás čeká volný čas s procházkou podél populárního nábřeží "Bund", které je známé jako galerie světové architektury. V závěru dne se dostaneme na proslulý Tianzifang, nákupní čtvrť plnou malých obchůdků, kaváren, barů a restaurací, jež se nachází v úzkých uličkách historické části města.Během dne snídaně a oběd.

14. den: Šanghaj-PrahaPo snídani volný program. V podvečerních hodinách transfer na letiště "Shanghai Pudong Airport", odlet do Prahy s přestupem v Pekingu.Během dne snídaně.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v destinaci, respektive od ukončení platnosti vstupního víza.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha-Peking, Šanghaj-Peking-Praha, Xian-Guilin v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, jízdné dle programu, ubytování (v případě 15denního okruhu 12 nocí), 12x ubytování v 3* hotelech, nebo kategorii vyšší. Stravování dle programu, vstupy dle programu, služby česky či slovensky hovořícího delegáta, transfery dle programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Vstupní vízum, fakultativní služby, nápoje. Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), spropitné pro řidiče a místní průvodce (zpravidla 60 CNY/osoba/den).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000