crosssearch

Velká cesta říší Středu

Poznávací zájezdy, Čína

S čínskou historií si podáme ruce nejen v Pekingu, kde naše putování začíná, ale zejména v Xi’anu, v jednom z historických hlavních měst, v jehož blízkosti se nachází tzv. Hliněná armáda.Kultura i společenský život v Číně jsou silně poznamenány buddhismem, jehož...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

S čínskou historií si podáme ruce nejen v Pekingu, kde naše putování začíná, ale zejména v Xi’anu, v jednom z historických hlavních měst, v jehož blízkosti se nachází tzv. Hliněná armáda.Kultura i společenský život v Číně jsou silně poznamenány buddhismem, jehož atmosféry se nadechneme při putování na posvátnou horu Emei. Zde splyneme s davem poutníků a společně přenocujeme na vrcholu, abychom přivítali vycházející slunce. Krása exotické jihočínské přírody nás uchvátí v provincii Yunnan a Guanxi, kde navštívíme městečko Lijiang, které si zachovalo charakter čínských středověkých měst, nebo oblast homolovitých kopečků a rýžových políček v okolí vesničky Yangshuo.

1.–2. Praha – Peking: ubytování; prohlídka tzv. Zakázaného města, nejrozsáhlejšího palácového komplexu na světě, procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita pekingská kachna.

3. Celodenní výlet na Dlouhou zeď, jednu z největších staveb lidstva, procházka po Zdi.

4. Peking: prohlídka areálu Letního paláce, letního sídla čínských císařů na břehu jezera Kunming v podhůří Západních hor; večer fakultativně možnost návštěvy pekingské opery.

5. Peking: návštěva chrámu Nebes, místa, kam se chodívali "synové nebes" modlit za dobrou úrodu; další historické skvosty města - lamaistický chrám a konfuciánská akademie; noční přejezd lehátkovým vlakem.

6. Xi’an (Si-an): proslulá Hliněná armáda – posmrtná armáda prvního čínského císaře, monumentální hradby, Velká mešita, večerní procházka muslimskou čtvrtí.

7. Xi’an: taoistický klášter Osmi nesmrtelných, pagoda Malé divoké husy ze 7. stol.; odpolední a noční přejezd lehátkovým vlakem.

8. Chengdu (Čcheng-tu): unikátní chovná stanice pandy velké, prohlídka areálu Velkého Buddhy (největší zpodobnění Buddhy na světě – 71 m) v Leshanu (Le-šan); přejezd do lázní Baoguo (Pao-kuo).

9.–10. Výstup nebo výjezd (lanovka) na Emei (3099 m), jednu z pěti posvátných buddhistických hor, nocleh na vrcholu - pozorování východu slunce; po cestě prohlídka klášterů, sestup/sjezd do Baoguo; noční přejezd lehátkovým vlakem.

11. Celodenní vyhlídková cesta pronajatým mikrobusem do Lijiangu (Li-ťiang) nádhernou krajinou jihozápadní Číny - překročení Dlouhé řeky; seznámení s městečkem.

12. Na hranici Tibetu: prohlídka 600 let starého městečka Lijiang, obývaného zajímavou národnostní menšinou Naxi, výlet do vesničky Baisha (Paj-ša), návštěva místního léčitele - doktora Ho.

13. Lijiang: nenáročná, ale nezapomenutelná procházka téměř 4 km hlubokou soutěskou Tygřích skoků podél Dlouhé řeky pod 5596 m vysokou Sněžnou horou v pohoří Nefritového draka, palác bývalé vládnoucí rodiny Mu v Lijiangu.

14. Přejezd do městečka Dali (Ta-li) na březích jezera Erhai (Er-chaj), projížďka po jezeře Erhai s návštěvou rybářských vesnic a tržišť.

15. Dali: výstup/výjezd lanovkou ke klášteru Dokonalé harmonie s krásným výhledem na jezero; Tři pagody – areál pagod z 9. století, z nichž nejvyšší měří 70 m; noční přejezd lehátkovým vlakem.

16. Kunming (Kchun-ming) – „město věčného jara“: výlet do unikátního Kamenného lesa s až 30metrovými vápencovými věžemi.

17. Přelet do Guilinu (Kuej-lin): výlet na terasovitá rýžová pole v oblasti Dračí hřbet s obědem v tradičním domě národnostní menšiny Zhuang (Čuang); přejezd do Yangshuo.

18. Yangshuo (Jang-šuo): městečko v pohádkové krajině homolovitých kopočků; výlet po řece Li mezi homolemi.

19. Yangshuo: celodenní nenáročný cyklo/motovýlet mezi rýžovými políčky; výstup na Měsíční horu (380 m) s neopakovatelným výhledem na do nekonečna se táhnoucí homole; noční přejezd lehátkovým autobusem.

20. Shenzhen (Šen-čen): čínské supermoderní velkoměsto (zvláštní ekonomická zóna); souzvuk subtropické přírody s moderní architekturou; odpočinek na pláži Jihočínského moře.

21.–22. Hongkong: ráno přechod hranice do Hongkongu, park s Muzeem čajového porcelánu a ptačí voliérou, výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celý ostrov, rušné ulice moderního města, pohled na večerní velkoměsto z městské části Kowloon; odlet v pozdních nočních hodinách, návrat domů 22. den.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000