crosssearch

Velká cesta Čínou s návštěvou Hong Kongu a Macaa

Poznávací zájezdy, Čína

Peking o Velká čínská zeď o Xi`an o Šanghaj o Suzhou o Guilin o rýžové terasy Long Ji o Yangshuo o Hong Kong o Macao

Konečná cena za osobu od: 79 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den::
odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2.den::
přílet do Pekingu, po cestě do hotelu fotografická zastávka u olympijského stadionu známého jako Ptačí hnízko a plaveckého stadionu Vodní kostka. Večeře - typické čínské jídlo - pekingská kachna. Nocleh v Pekingu.

3.den::
 výlet k Velké čínské zdi - procházka po stavbě zařazené do novodobých divů světa. Odpoledne prohlídka velkého areálu Letního paláce s největší císařskou zahradou v Číně. Nocleh v Pekingu.

4.den::
prohlídka císařského komplexu Zakázaného města, největšího náměstí na světě - náměstí Nebeského klidu a areálu Chrámu nebes. Po večeři transfer na nádraží. Přejezd vlakem do Xi`anu, nocleh ve 4lůžkovém kupé.

5.den::
po příjezdu do historického města Xi`an, hlavního města provincie Šen-si, transfer do hotelu na snídani. Poté prohlídka "Hliněné armády" - přibližně 6000 terakotových figur válečníků v životní velikosti více než 2000 let starých, objevených v roce 1974. Návštěva Zvonové věže, bazaru. Večer show z období Tang dynastie s večeří. Nocleh v Xi`anu.

6.den::
dopoledne prohlídka města Xi`an, návštěva Velké husí pagody nebo procházka muslimskou čtvrtí s mešitou v čínském stylu. Odpoledne odlet z Xi`anu do Šanghaje, ubytování v hotelu. Nocleh v Šanghaji.

7.den::
prohlídka města Šanghaj. Obdivovatele zahrad potěší návštěva známé zahrady Yu. Odpoledne návštěva chrámu Nefritového Buddhy, muzea, procházka po nábřeží Bund. Po večeři projížďka po řece Huangpu. Nocleh v Šanghaji.

8.den::
 výlet do starobylého města v provincii Jiangsu - Suzhou - známého především svými nádhernými vodními zahradami. Návštěva dvou zahrad, pagody a továrny na zpracování hedvábí, zastávka u Tiger Hill. Nocleh v Suzhou.

9.den::
odjezd zpátky do Šanghaje, na letiště, odlet do Guilinu. Z letiště přejezd do oblasti Longsheng, na rýžové terasy Longji. Začátky budování rýžových polí na svazích kopců sahají do 13. století, nyní terasy pokrývají 66 km2 ve výškách 300-1100 m n. m. Úžasné přírodní scenérie v každém ročním období. Možnost návštěvy vesnic etnických menšin žijících v oblasti. Nocleh v místní lodgii.

10.den::
přejezd do městačka Yangshuo, ležící v krajině vápencových kopců, inspirujících po generace čínské malíře a básníky. Rovina se zelenými homolemi kopců okolo je ideální pro výlety na kole. Po obědě projížďka na kole přes rýžová políčka a místní vesnici včetně návštěvy vesničanů. Nocleh v Yangshuo. 

11.den::
 návštěva místních trhů, lodní výlet na bambusové loďce po řece Li (1,5 - 2hod plavba z Xingping nejkrásnější částí řeky, lodě pro 4 osoby). Odpoledne individuální volno. Večer nezapomenutelná 70minutová světelná show - Liusanjie Impression show. Ubytování v Yangshuo.

12.den::
 volno, fakultativně možnost plavby na bambusovém raftu po řece Yulong. Po obědě transfer do Guilinu na letiště a odlet do Hong Kongu. Ubytování a nocleh v Hong Kongu.

13.den::
výlet rychlolodí do Macaa, bývalé portugalské kolonie, prohlídka Macaa. Návrat do Hong Kongu. Nocleh.

14.den::
dopoledne prohlídka Hong Kongu - Victoria Peak, tržnice Stanley, záliv Repulse, rybářská vesnice Aberdeen. Odpoledne individuální volno. Transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

15.den::
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000