crosssearch

Utajené krásy staré Číny s návštěvou etnik Miao a Dong

Poznávací zájezdy, Čína

Guangzhou o Guiyang o vodopády Huangguoshu o NP Tianxing o Xijiang o Baisha o Zhaoxing o Sanjiang o terasy Longji o Yangshuo o Guangzhou

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

2. den::
přílet do Guangzhou, transfer do hotelu a ubytování. Nocleh.

3. den::
ranní přelet do Guiyang, přejezd cca 90 km na jih k vodopádům Huangguoshu. Největší v Číně, vysoké 78 m a široké 100 m, jedny z nejzajímavějších a nejpůsobivějších vodopádů na světě, hlavní vodopád spolu s 18 menšími vytváří mohutnou vodní masu. Tato přírodní památka je zapsána v Guinessově knize rekorů jako největší shluk vodopádů na světě. Obrovský vodopád můžete shlédnout seshora, zezdola, zepředu i zezadu (můžete se projít za vodní clonou), zprava i zleva.  Procházka po národním parku Tianxing (jeskyně, kamenný les, bonsai zahrada). Ubytování v hotelu v oblasti NP.  

Xijiang:
asi 5hodinový přejezd do rozlehlé vesnice Xijiang, jedné z největších vesnic etnika Miao. Úžasná architektura, sbírka těsně přiléhajících dřevěných domků, vyrovnaných ve svazích dvou sousedních kopců, úzké uličky, malebné okolí s terasovitými políčky. Bubnová věž s prostory, kde se schází starší i mladí k muzice, tanci i zpěvu. Ubytování v místním kmenovém hotelu.

5. den::
 ideální možnost strávit den s Miao obyvately v jejich domácím prostředí, poznat, jak žijí, nosí tradiční kostýmy zdobené výšivkami.

6. den::
přejezd novou silnicí cca 5 hodin do malebné vesnice Baisha, kde žije poslední bojový kmen v Číně. Obyvatelé patří  ke skupině etnika Miao nejméně  ovlivněné moderní civilizací, stále žijí velmi tradičním způsobem, muži mají bojová umění jako součást tradic, jsou odlišní tradičními kostýmy, muži mají turbany na hlavě, široké kalhoty, meč za pasem a zbraň přes rameno, ženy mají tradiční vyšívané šaty, nechávají si narůst dlouhé vlasy. Odjezd do Zhaoxing na 2 noci ubytování v místním hotelu.

7. den::
Zhaoxing ležící v krásném údolíčku je největší vesnicí etnické skupiny Dong s 3 400 obyvateli, většina z nich hovoří rodným Dong jazykem, má příjmení Lu a dělí se do 5 kmenů. Každý z kmenů má vlastní Bubnovou věž i Most větru a deště. Bubnové věže patří ke specialitám dongských vesnic, sloužily v dobách válek jako strážní stanoviště, dnes se pod nimi scházejí lidé při různých formách zábavy.  Ke krásným vycházkám po okolí lákají rýžová políčka. 3-4hodinová vycházka přes terasovitá políčka do ekovesnice Tang An Dong.

8. den::
cesta pokračuje do další vesnice etnika Dong - Sanjiang, metropole autonomního kraje, známé největším a jedním z nejznámějších Mostů větru a deště, vedoucích přes řeku Linxi. Po procházce vesnicí odjezd k terasám Longji, do oblasti cca 80 km nad městem Guilin. Terasy s cca 650letou historií, postavené v období Yuan dynastie (13-14 st.) na svazích hor v oblasti Longsheng. Po příjezdu k hlavnímu vstupu do oblasti, cca 2 km procházka do vesnice Ping`an,  ubytování v místním hotelu. Pak cca 1hodinová procházka přes rýžová pole na vrchol s úžasnými výhledy do okolí, ideální na fotografování.

9. den::
cca 3hodinový přejezd do města Yangshuo, do nejkrásnější krasové oblasti země. Ubytování v Yangshuo, procházka podél řeky Li, rovinou se zelenými homolemi kopců okolo.

10. den::
individuální volno, fakultativně projížďka na kole s výšlapem na kopec Moon Hill (1,5hod jízda + 1,5hod výstup na kopec), plavba po řece Li + rybaření kormoránů (2hodinová plavba úžasnou krajinou, 0,5 hod pozorování kormoránů při rybaření), rafting na bambusovém voru na řece Yulong (1,5 hod) či kurz vaření (2,5 hod, krok po kroku se naučíte uvařit 2-3 čínská jídla). Večer možno fakultativně navštívit úžasnou světelnou show Liusanjie Impression show. Nocleh.

11. den::
cca 5hodinový přejezd z Yangshuo do Guangzhou na letiště, odlet s přestupem do Prahy.

12. den::
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000