crosssearch

Plavby čínským vnitrozemím

Poznávací zájezdy, Čína

13 dní/11 nocí - plavba po "Dlouhé řece". Z hektického Šanghaje přes romantické Suzhou na výpravnou plavbu po Dlouhé řece zakončenou návštěvou známých rýžových teras a scénického Guilinu.

Konečná cena za osobu od: 72 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

13 dní/11 nocí - plavba po "Dlouhé řece". Z hektického Šanghaje přes romantické Suzhou na výpravnou plavbu po Dlouhé řece zakončenou návštěvou známých rýžových teras a scénického Guilinu.

Program zájezdu:


1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti Praha. Odlet do Šanghaje.

2. den ŠANGHAJ

Přílet do Šanghaje, rychle se rozvíjející metropole východní Číny s více než 18 milióny obyvatel upoutá návštěvníky moderní výstavbou. Transfer do hotelu, ubytování, individuální volno.

3. den PROHLÍDKA ŠANGHAJE

Po snídani následuje celodenní prohlídka města - malebné zahrady Yuyuan s bazarem, vzácný Chrám Jadeitového Buddhy z 16. století. Po obědě procházka po rušné nákupní třídě Nanjing Road s přilehlým nábřežím Bund a plavba po řece Huangpu kolem přístavu s výhledem na moderní Pudong. Večer možnost fakultativní návštěvy nejznámější akrobatické show.

4. den SUZHOU

Po snídani celodenní výlet do města Suzhou nazývaného ,,čínskými Benátkami" s umělými vodními kanály a krásnými zahradami, které byly v roce 1997 zařazeny na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Procházka nejkrásnější Zahradou Pokorného úředníka, po obědě seznámení s výrobou hedvábí. Návrat do Šanghaje, večer volno.

5. den YICHANG - PLAVBA PO DLOUHÉ ŘECE

Po snídani návštěva nově zrenovovaného Šanghajského muzea s obrovskými sbírkami. Po obědě transfer na letiště a přelet do Yichangu, kdysi smluvního přístavu pro mezinárodní obchod, poté nalodění a nocleh na lodi.

6. den PLAVBA PO DLOUHÉ ŘECE

Po snídani odjezd z přístavu směrem k přehradě Tři soutěsky, největší vodní elektrárny na světě. Stavba hráze začala v r. 1994 a dílo bylo dokončeno r. 2005, zahájení plného provozu se předpokládá v r. 2009. Přehrada je 180 m vysoká, přes 2 km široká a 645 km dlouhá. Po obědě exkurze na projektu přehrady, návštěva muzea. Poté loď projede pětistupňovým zdymadlem, největším na světě, s výškou 113 m. Večeře.

7. den PLAVBA PO DLOUHÉ ŘECE

Snídaně. Pokračování plavby přes soutěsky Xiling, Wu a Qutang zúženým korytem se strmými stěnami nabízí úctyhodný pohled na okolní krajinu. Oběd. Ke zlatým hřebům plavby patří probádání postupně se zužujícího toku Shennongxi se skalními malbami nejstarší sichuanské kultury Ba. Večeře.

8. den PLAVBA PO DLOUHÉ ŘECE

Po snídani návštěva Shibaozhai, pozoruhodného kláštera stojícího na ostrově a do útesu nad ním byl zakomponován dvanáctipodlažní Lanruodian (Orchidejový palác), kde z 11. patra je krásný výhled na řeku. Po obědě loď vyplouvá směrem k cíli plavby a po večeři se koná závěrečná rozlučková party s kapitánem.

9. den CHONGQING - GUILIN

Po snídani připlutí do Chongqingu, kde po obědě následuje transfer na letiště a odlet do Guilinu, města s unikátní polohou v subtropické krasové oblasti v provincii Kuang-si. Transfer do hotelu, ubytování, individuální volno na nákupy.

10. den GUILIN - YANGSHUO

Po snídani následuje celodenní plavba po řece Li s obědem na palubě, která protéká skrz jedinečné vápencové útvary vstupující přímo z okolní krajiny a vytvářející neobvyklé homolovité kopce. Odpoledne příjezd do malebného městečka Yangshuo s přilehlými rýžovými políčky. Tato oblast je známá večerním chytáním ryb pomocí cvičených kormoránů. Ubytování, možnost nákupu velkého výběru suvenýrů.

11. den LONGSHENG

Snídaně. Celodenní výlet do města Longshengu, kde se poblíž nachází proslulé 100 m vysoké strmé rýžové terasy Dračího hřbetu. Žije zde několik národnostních menšin, u kterých bude možnost ochutnat místní kuchyni a shlédnout tradiční představení se zpěvem a tancem. Např. ženy z kmene Aye jsou pověstné tím, že nosí vlasy dlouhé až na zem, ze kterých si pletou čepec. Návrat do hotelu, individuální volno.

12. den GUILIN

Po snídani následuje okruh městem - prohlídka jeskyně Rákosové flétny a skály Sloního chobotu. Tato krasová oblast vytváří neuvěřitelné skalní útvary. Po obědě transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Šanghaj - Yichang a Chongqing - Guilin - Prah
veškeré transfery během celého pobytu
6x nocleh se snídaní v hotelech 3***+
4x nocleh se snídaní na lodi
obědy a večeře dle programu (10 obědů, 3 večeře)
program včetně veškerých vstupů
českého průvodce během okruhu (min. 16 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vstupní vízum do Číny (vyřídíme za poplatek 1.400,- Kč)
fakultativní výlety nad rámec programu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000