crosssearch

Malý okruh Čínou s návštěvou Tibetu

Poznávací zájezdy, Čína

Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Oběd v hotelu. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno na procházku městem či odpočinek. Celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men - náměstí Nebeského klidu o...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

13 dní letecky - za tajemstvím dvou kultur

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny před odbavovací přepážkou CK ESO 1,5 hodiny před plánovaným odletem. Odlet do Pekingu. Během letu je pro Vás připraveno několik jídel a nápojů.

2. den PŘÍLET DO PEKINGU

Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Oběd v hotelu. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno na procházku městem či odpočinek.

3. den TCHIEN-AN-MEN, BEHAI PARK, WANG FU JI ROAD

Snídaně. Celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men - náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka Behai parkem s prohlídkou pagody, postaveném na ostrově uprostřed laguny. Procházka po Wang Fu Ji Road, nejrušnější třídy moderního centra Pekingu s rušnými obchodními domy.

4. den ZAKÁZANÉ MĚSTO, CHRÁM NEBES

Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer pro zájemce fakultativně návštěva akroba-tické show.

5. den CHRÁMY LAMA A KONFUCIA

Snídaně. Celodenní výlet do Svatyně Lama, jež je postavena a dekorována v tibetském stylu. Oběd v čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Konfuciova chrámu, zakladatele konfucianismu, který je v Číně dodnes velice uznávaným filozofickým směrem. Večer pro zájemce fakultativně návštěva pekingské opery.

6. den VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, HROBKY DYNASTIE MING

Snídaně. Celodenní výlet k velkolepé stavbě - Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji pozorovat i z vesmíru. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka jediné ze dvou přístupných hrobek panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek). Cestou zpět do Pekingu pozorování přírodních scenérií s několika vyhlídkami na Velkou čínskou zeď.

7. den LETNÍ PALÁC, ZOO

Snídaně. Prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cchi-s’ z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární medvědy - pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality - pekingské kachny.

8. den VOLNÝ DEN

Snídaně. Volno. Pro zájemce fakultativně výlet do Voňavých hor (rozlehlé zahrady a chrám) nebo do Tchien Ëin, rušného přístavu a centra průmyslové zóny.

9. den PEKING - LHASA

Snídaně.Transfer na letiště a odlet do Tibetu. Přílet do Lhasy, transfer do hotelu. Po obědě individuální volno k prohlídce okolí hotelu. Večeře a nocleh.

10. den LHASA

Snídaně. Celodenní prohlídka Lhasy s obědem. Navštívíte palác Potála, klášter Džókhang i bazar Bakhor. Večeře a nocleh.

11. den LHASA

Snídaně. Pokračování v prohlídce Lhasy - navštívíte kláštery Drepung a Sera. Po obědě prohlídka letního sídla dalajlámy Norblinka. Večeře a nocleh ve Lhase.

12. den LHASA - PEKING

Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Pekingu. Transfer do hotelu v Pekingu. Oběd. Volno k nákupům suvenýrů.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000