crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Hedvábnou Stezkou

Poznávací zájezdy, Čína

Program zájezdu 1. - 5. den: letecký přesun do Islámábádu, archeologické naleziště v Taksile, bývalé hlavní město Gundharské říše Péšávar, výlet na afghánskou hranici do průsmyku Khyber 6. - 9. den: pozůstatky buddhistického komplexu Takht-i-Bhai a stúpa Šankardara, cesta...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. - 5. den: letecký přesun do Islámábádu, archeologické naleziště v Taksile, bývalé hlavní město Gundharské říše Péšávar, výlet na afghánskou hranici do průsmyku Khyber

6. - 9. den: pozůstatky buddhistického komplexu Takht-i-Bhai a stúpa Šankardara, cesta úchvatným údolím řeky Swát přes průsmyk Malakand, ruiny kláštera Butkara z 3. století, průjezd průsmykem Shangla na vysokohorskou silnici Karakoram Highway a pokračování v cestě do města Čilas (britská pevnost, bazar)

10. - 12. den: třídenní výlet Raikhotským údolím až na Fairy Meadows (3300 m) s nádhernými výhledy na Nanga Parbat (8128 m)

13. - 16. den: cesta údolím řeky Hunza pod vrcholky pohoří Karakoram (Rakaposhi 7788 m), velehorské království Hunza (pevnosti Baltit a Altit), výlet k horskému ledovci Ultar a dále černému a modrému ledovci u vesnice Passu (během cesty přechod několika visutých mostů jako z filmu o Indiana Jonesovi)

17. - 21. den: překročení pákistánsko-čínské hranice v oblasti Kunjerabského průsmyku (4750 m), cesta do čínského Kašgaru kolem jezera Kara Kul a pod strmými štíty vrcholů Muztag Ata (7546 m) a Konguru (7719 m), významná oáza na &hedvábné stezce& v poušti Taklamakan město Kašgar (mešita Id Kah, úzké uličky starého města, velké místní trhy)

22. - 23. den: cesta kolem pouště Taklamakan do Turfanské oázy, starobylé město Turfan (Eminův minaret, skalní chrámy, rozsáhlá pohřebiště, pozůstatky zavlažovacích systémů a ruiny pouštního města Jiaohe)

24. - 25. den: důležitá křižovatka cest do střední Asie město Dunhuang (nekonečné množství zachovalých kamenných chrámů, světoznámé Mogaiské jeskyně ze 4. století s mnoha kresbami a sochami, 250 m vysoké písečné duny)

26. - 30. den: odjezd vlakem do Pekingu (náměstí Tchien-an-men, mauzoleum Mao Ce-tunga, Zakázané město , Chrám nebes , Letní palác u jezera Kunming), výlet k Velké čínské zdi , hrobky císařů dynastie Ming , návrat do ČR

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000