crosssearch

Čína vysokorychlostními vlaky

Poznávací zájezdy, Čína

Přejezdy vysokorychlostními vlaky- atraktivní program

Konečná cena za osobu od: 52 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy s mezipřistáním do Šanghaje.

2.den: Přílet v ranních hodinách do Šanghaje a odjezd do města jedinou železnicí využívající magnetické levitace Maglev, která trasu 30 km projede při provozu ve špičkách za 7 minut, kdy na krátkém úseku vyvine rychlost 431km/hod. Oběd. Pokračujeme k prohlídce města, kde navštívíme ekonomickou zónu Bund i atmosférou staré Evropy dýchající pobřežní promenádu, odkud podnikneme plavbu po řece, z níž teprve můžeme vychutnat nezapomenutelnou atmosféru tohoto nevšedního města. V odpoledních hodinách se též projedeme po pěší zóně Nankin Road, nejvýznamnější promenádu města. Transfer do hotelu, večeře. Nocleh.

3.den: Snídaně, v dopoledních hodinách navštívíme Juanské zahrady, oázu zeleně přímo v centru města, kde poznáme nenapodobitelnou atmosféru čínských zahrad. Následuje návštěva chrámu Jadeitového Budhy. Po obědě zůstaneme ještě chvíli na tržišti a pak navštívíme Šanghajské muzeum, kde je uložena nejvýznamnější sbírka Číny připomínajících slávu Říše středu. Po večeři možnost návštěvy akrobatické show (za příplatek), kde shlédnete jednu z nejvýznamnějších akrobatických škol světa. Nocleh.

4.den: Po snídaně následuje přejezd superexpresem do Pekingu. Transfer do hotelu, oběd. Odpoledne prohlídka Zakázaného města. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5.den: Ráno po snídani navštívíme manufakturu na řezbu do Jadeitu a poté vyjedeme do průsmyku Badaling, kde je zpřístupněná část Velké čínské zdi, jediného díla lidských rukou, které je vidět pouhým okem z oběžné dráhy. Nezapomenutelné dojmy v nás zanechá jistě procházka po tomto monumentálním díle staré Číny. Po obědě, v odpoledních hodinách, navštívíme jednu z hrobek Mingů a projdeme se po cestě mrtvých duší. Po příjezdu do města následuje večeře ve specializované restauraci, která má licenci na tradiční místní pokrm Pekingskou kachnu. Fakultativní možnost večerního okruhu po městě s návštěvou nočního trhu a nasvíceného Náměstí nebeského klidu. Nocleh v hotelu.

6.den: Snídaně, dopoledne navštívíme ZOO, kde se setkáme se symbolem Číny a zároveň symbolem živočichů ohrožených vyhynutím Pandou velkou. Oběd. Po obědě pokračujeme prohlídkou Letního paláce, ležícího na malebném jezeře uprostřed pahorků nedaleko hlavního města, kde můžeme obdivovat nejdelší dřevěný koridor na světě či zajímavou mramorovou loď císařovny Csch´Si a Náměstí nebeského klidu. Večeře, fakultativně možno navštívit představení tradiční čínské opery, nocleh.

7.den: Po snídani nás čeká návštěva největšího tibetského kláštera mimo Tibet - Jong- che-gong, kde uvidíme mimo jiné největší dřevěnou sochu Budhy na světě udělanou z obrovského kmene santálového dřeva a dále pokračujeme do Chrámu nebes, kde se odehrávaly tradiční císařské obřady. Na závěr navštívíme Kliniku tradiční čínské medicíny, kde se můžeme seznámit se školou, jež dodnes úspěšně soupeří s klasickou medicínou. Odjezd na nádraží a přejezd superexpresem do Xianu. Nocleh.

8.den: Po snídani následuje návštěva muzea Terakotové armády, jednoho z nejvýznamnějších historických nálezů v Číně. Vystoupíme si na vrchol jedné z hrobek čínských císařů, která dodnes nevydala svá tajemství a z jejíhož vrcholu se otevírá nádherný pohled na celou oblast. Po obědě navštívíme park Chua-čching s jeho lázeňskými bazény, které nechal jeden z císařů dynastie Tang vybudovat pro svou konkubínu Perlu, dle pověsti nejkrásnější ženu čínské historie a vesnici Banpo, vykopávky a částečná rekonstrukce obydlí dávných kultur. Pokračujeme k návštěvě dalšího historického monumentu Velké husí pagody, která byla zřízena pro uschování svitků obsahujících základy buddhismu přinesené sem z Indie. Večeři máme zajištěnu spolu s ukázkami historických tanců a prvků čínského divadla – hostina z dynastie Tang. Nocleh v hotelu.

9.den: V dopoledních hodinách odlet a přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000