crosssearch

Čína - Mongolsko

Poznávací zájezdy, Čína

12 dní letecky - po stopách velkého Čingischána. Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Oběd v hotelu. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno na procházku městem či odpočinek. Celodenní prohlídka náměstí Tchien-an-men...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

12 dní letecky - po stopách velkého Čingischána

Program zájezdu:


1. den ODLET Z PRAHY

2. den PŘÍLET DO PEKINGU

Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Oběd v hotelu. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno na procházku městem či odpočinek.

3. den TCHIEN-AN-MEN, BEHAI PARK, WANG FU TI ŤING

Snídaně. Celodenní prohlídka náměstí Tchien-an-men - náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pej-chaj s návštěvou kruhového města, kde bývávalo sídlo Kublaj chána Chán-balyk. Procházka po Wang Fu Ťing, nej­rušnější třídy moderního centra Pekingu s rušnými obchodními domy. Večer pro zájemce fakultativní představení pekingské opery.

4. den ZAKÁZANÉ MĚSTO, CHRÁM NEBES

Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer pro zájemce fakultativně návštěva kung-fu show.

5. den VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, HROBKY DYNASTIE MING

Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi v Pá-tá-lingu. Oběd. Odpoledne prohlídka pohřebního areálu panovníků dynastie Ming s návštěvou hrobky Čching-ling. Nocleh.

6. den LETNÍ PALÁC, ZOO

Snídaně. Prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cchi-s' z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality - pekingské kachny.

7. den PEKING - ULÁNBÁTÁR

Snídaně. Transfer na nádraží, odjezd lehátkovým vlakem o Ulánbátáru. Přejezd divokou krajinou autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko a okraji pouště Gobi. Nocleh ve vlaku.

8. den ULÁNBÁTÁR

Příjezd do Ulánbátáru kolem poledního. Transfer do hotelu, prohlídka města, zastávka na Süchbátárově náměstí s návštěvou kopce Dzajsan. Nocleh.

9. den ULÁNBÁTÁR - CHUSTAJ NURÚ

Snídaně. Návštěva kláštera Gandan, nej-většího kláštera země se stúpou Megdžiddžanrajseg süm. Odjezd do národního parku Chustaj Nurú. Oběd. Pozorování koně Převalského ve volné přírodě. Večeře. Nocleh v jurtovém táboře.

10. den CHUSTAJ NURÚ - KHARAKORUM

Snídaně. Odjezd do Kharakorumu, kdysi hlavního města Čingischánovy říše. Oběd. Návštěva kláštera Erdenedzú, nej-důležitějšího a nejstaršího buddhistického centra Mongolska. Odpoledne návštěva nomádského ležení, ochutnávka kumysu. Večeře. Nocleh v  jurtě.

11. den KHARAKORUM - ÚLÁNBÁTÁR

Snídaně. Návrat zpět do Úlánbátáru. Oběd formou pikniku cestou ve stepi. Večer kulturní představení s  večeří, nocleh.

12. den ÚLÁNBÁTÁR - MOSKVA - PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště, odlet přes Moskvu do Prahy.

CENA CESTY ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Peking a Ulánbátár - Praha
7 noclehů se snídaní v Pekingu a v  Ulánbátáru v hotelu 3***
2 noclehy v  jurtě
1 nocleh v  lehátkovém vlaku
program včetně transferů a vstupů
4x oběd v tradiční čínské restauraci
plnou penzi v Mongolsku
průvodce pořádající CK během celého pobytu

CENA CESTY NEZAHRNUJE

vstupní vízum ČLR (vyřídíme za poplatek 1.400,- Kč)
vstupní vízum Mongolsko (vyřídíme za poplatek 1.200,- Kč)
fakultativní výlety nad rámec programu
stravu ve vlaku

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000