crosssearch

Čína, Japonsko

Poznávací zájezdy, Čína

Poznání dvou zcela odlišných zemí v rámci jednoho zájezdu

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy s přestupem do Číny.

2.den: Přílet v odpoledních do Pekingu, po celních a pasových formalitách odjezd do hotelu, ubytování. Večeře, nocleh.

3.den: Ráno po snídani navštívíme manufakturu na řezbu do Jadeitu a poté vyjedeme do průsmyku Badaling, kde je zpřístupněná část Velké čínské zdi, jediného díla lidských rukou, které je vidět pouhým okem z oběžné dráhy. Nezapomenutelné dojmy zanechá jistě procházka po tomto monumentálním díle staré Číny. Po obědě v odpoledních hodinách navštívíme jednu z hrobek Mingů a projdeme se po cestě mrtvých duší. Po příjezdu do města následuje večeře ve specializované restauraci, která má licenci na tradiční místní pokrm Pekingskou kachnu. Fakultativní možnost večerního okruhu po městě s návštěvou nočního trhu a nasvíceného Náměstí nebeského klidu. Nocleh v hotelu.

4.den: Po snídani se začneme seznamovat s Pekingem a jeho pamětihodnostmi. Začneme návštěvou největšího náměstí na světě, Náměstí nebeského klidu, odtud projdeme monumentální rozlohou Zakázaného města. Po obědě pokračujeme prohlídkou Letního paláce, ležícího na malebném jezeře uprostřed pahorků nedaleko hlavního města, kde můžeme obdivovat nejdelší dřevěný koridor na světě či zajímavou mramorovou loď císařovny Csch´Si. Na zpáteční cestě do Pekingu se zastavíme v manufaktuře na zpracování perel. Večeře, fakultativně možnost návštěvy tradiční číské opery. Nocleh v hotelu.

5.den: Po snídani nás čeká návštěva největšího tibetského kláštera mimo Tibet - Jong- che-gong, kde uvidíme mimo jiné největší dřevěnou sochu Budhy na světě udělanou z obrovského kmene santálového dřeva a dále se projedeme oblastí starého Pekingu na rikšách a prohlédneme si starý Peking z Bubnové věže. Po obědě pokračujeme k návštěvě místní ZOO, kde se setkáme se symbolem Číny a zároveň symbolem živočichů ohrožených vyhynutím Pandou velkou a dále pokračujeme do Chrámu nebes, kde se odehrávaly tradiční císařské obřady. Na závěr navštívíme Kliniku tradiční čínské medicíny, kde se můžeme seznámit se školou, jež dodnes úspěšně soupeří s klasickou medicínou, večeře, nocleh.

6.den: Snídaně, odjezd na letiště a odlet do Tokia. Přílet, celní a pasové odbavení. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

7.den: Po snídani okruh po Tokiu, vychutnáme si nevšední pohled na město z výšin televizní věže a projdeme se Ginzou. Po obědě navštívíme chrám Meidži zasvěcený památce císaře reformátora a chrám Sesodži, kde na každém kroku dýchá slavná historie. Večeře, nocleh.

8.den: Snídaně, odjezd k návštěvě Národního parku Fuji, kde při dobrých možnostech vyjedeme na 5.zastávku přímo na úbočí tohoto symbolu Japonska. Navštívíme i blízkou geotermální rezervaci, kde můžeme obdivovat netušené síly země. Odjezd superexpresem Nozomi do Kjóta. I během cesty vlakem můžete vychutnat nezapomenutelné motivy jedné z nejčastěji fotografovaných scenerií hory Fudži. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

9.den: Po snídani se seznámíme s nejkrásnějšími památkami Kjóta, navštívíme další symbol Japonska hrad Nindžó, starý císařský palác, romantický Zlatý a Stříbrný pavilonek i úctyhodný zástup božstev v chrámu Sandzusangadi. Oběd během programu, v pozdních odpoledních hodinách přejezd do Osaky, ubytování, večeře, nocleh.

10.den: Snídaně, poté návštěva dalšího ze symbolů Japonska – hradu v Osace, při dobrých časových podmínkách navštívíme ještě svatyni Sumijoši a při cestě na letiště projedeme podél úctyhodného obchodního přístavu. Transfer na letiště a odlet do Prahy ve večerních hodinách.

11.den Přílet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000