crosssearch

Čína A Mongolsko

Poznávací zájezdy, Čína

Poznejte dvě naprosto rozdílné země- poznejte život v jurtách v mongolské stepi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den: Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Večer individuální volno na procházku městem či odpočinek.

3. den: Snídaně. Celodenní prohlídka náměstí Tchien-an-men – náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pej-chaj s návštěvou kruhového města, kde bývávalo sídlo Kublaj chána Chán-balyk. Procházka po Wang Fu Ťing, nejrušnější třídy moderního centra Pekingu s rušnými obchodními domy. Večer pro zájemce fakultativní představení pekingské opery.

4. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města – sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer pro zájemce fakultativně návštěva kung-fu show.

5. den: Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi v Pá-tá-lingu. Oběd. Odpoledne prohlídka pohřebního areálu panovníků dynastie Ming s návštěvou hrobky Čching-ling. Nocleh.

6. den: Snídaně. Prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozleh - lých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu – Mramorovou loď císařovny Cch’-si z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality – pekingské kachny.

7. den: Snídaně. Transfer na nádraží, odjezd lehátkovým vlakem do Ulánbátáru. Přejezd divokou krajinou autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko a okraji pouště Gobi. Nocleh ve vlaku.

8. den: Příjezd do Ulánbátáru kolem poledne. Transfer do hotelu, prohlídka města, zastávka na Süchbátárově náměstí s návštěvou kopce Dzajsan. Nocleh.

9. den: Snídaně. Návštěva kláštera Gandan, největšího kláštera země se stúpou Megdžid džanrajseg süm. Odjezd do NP Chustaj Nurú. Oběd. Pozorování koně Převalského ve volné přírodě. Večeře. Nocleh v jurtovém táboře.

10. den: Snídaně. Odjezd do Kharakorumu, kdysi hlavního města Čingischánovy říše. Oběd. Návštěva kláštera Erdenedzú, nejdůležitějšího a nejstaršího buddhistického centra Mongolska. Odpoledne návštěva nomádského ležení, ochutnávka kumysu. Večeře. Nocleh v jurtě.

11. den: Snídaně. Návrat zpět do Úlánbátáru. Oběd formou pikniku cestou ve stepi. Večer kulturní představení s večeří, nocleh.

12. den: Snídaně. Transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000