crosssearch

Velká cesta tajemným Balkánem

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Záhřeb o Plitvice o Zadar o Trogir o Split o Dubrovník o Boka kotorská o Škodra o Kruja o Apollonia o Drač o Tirana o Berat o Ohrid o Struga o Skopje o Bělehrad

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Záhřeb o Plitvice o Zadar o Trogir o Split o Dubrovník o Boka kotorská o Škodra o Kruja o Apollonia o Drač o Tirana o Berat o Ohrid o Struga o Skopje o Bělehrad

Program

1.den
odjezd z ČR ve večerních hodinách,

2.den
příjezd do Záhřebu, hlavního města Chorvatska, návštěva hist. centra a přejezd do nejstaršího a nejkrásnějšího národního parku Plitvická jezera, prohlídka a přejezd k moři do starobylého Zadaru, ubytování, fakultativně místním autobusem večeře, procházka okolo vodních varhan a pozdravu slunci a ve staré zbrojnici s ochutnávkou typického nápoje maraschino

3.den
snídaně, prohlídka města Zadar a následně přejezd do historických měst Trogir a Split zapsaných mezi památky světového dědictví UNESCO a nocleh na Makarské riviéře

4.den
snídaně a fotosafari na řece Neretva na loďkách, krátká přestávka ve Stonu známém díky odchovu ústřic a druhé největší zdi na světě hned po Velké čínské zdi. Přejezd do Dubrovníku, prohlídka této perly jihu a nocleh v Dubrovníku.

5.den
snídaně, odjezd do Černé Hory, jízda zálivem Boka Kotorská, krátká přestávka v Budvě, prohlídka města, přejezd do Albánie, návštěva města Skadar, ind. volno a odjezd do přístavního města Drače s antickým amfiteátrem, ubytování a nocleh.

6.den
snídaně a odjezd do města Tirana – prohlídka hlavního města, návštěva Kruji se sídelním hradem, dervišským klášterem, etnografickým muzeem, oběd v restauraci v Kruji a návrat na ubytování do Drače, ind. volno, fakultativně večeře s živou hudbou, nocleh.

7.den
snídaně, odjezd do Apollonie s ostatky chrámu boha Apolóna, návštěva Beratu, města tisíce a jednoho okna a dále přejezd do Makedonie, ubytování a nocleh v Ohridu.

8.den
snídaně, prohlídka Ohridu, který je pod ochranou UNESCO, odpoledne odjezd do nejkrásnějšího a nejznámějšího kláštěra sv. Neuma, večeře s místním folklórem a návrat na ubytování do Ohridu, nocleh.

9.den
snídaně, odjezd do Strugy na prohlídku unikátního města „poezie“průsmyk. Procházka podél břehů řeky Černý Drim, návšteva starého bazaru, odjezd na ubytování a nocleh ve Skopje, fakultativně večeře v Makedonském domě s živou hudbou.

10.den
snídaně, prohlídka hlavního města a přejezd do dalšího státu – Srbska, hlavní město Bělehrad – prohlídka - pevnost Kalemegdan, katedrála, zámeček kněžny Ljubice, bohémská čtvrť Skadarlija, kostel sv. Marka a chrám sv. Sávy, největší pravoslavný chrám na Balkáně, ubytování a nocleh.

11.den
snídaně a odjezd do ČR přes Maďarsko a Slovensko.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000