crosssearch

Ve stopách chorvatských vladařů

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Trasa zájezdu: Záhřeb o Knin o Visovac o Pakovo Selo o NP Kornati o Pag o Nin o Zadar o Solin o Vranjača o Asseria o Cerovačke jeskyně Program: 1. den: odjezd z ČR. 2. den: příjezd v ranních hodinách do hl. města Chorvatska - Záhřebu, prohlídka historického centra,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Záhřeb o Knin o Visovac o Pakovo Selo o NP Kornati o Pag o Nin o Zadar o Solin o Vranjača o Asseria o Cerovačke jeskyně

Program: 1. den: odjezd z ČR.

2. den: příjezd v ranních hodinách do hl. města Chorvatska - Záhřebu, prohlídka historického centra, individuální volno, přejezd na Zadarskou riviéru, nocleh.

3. den: odjezd do Kninu - návštěva středověkého hradu, jednoho z největších v Dalmácii, dále řeka Krka - Visovačké jezero, kde uprostřed stojí františkánský klášter z 15. stol. - návštěva, Drniš, Pakovo Selo - návštěva etnolandu - seznámení s životem v Dalmácii, stylová večeře, nocleh.

4. den: ind. volno nebo fakultativně celodenní výlet lodí do NP Kornati - nejpočetnějšího souostroví ve Středozemí s mnoha ostrovy, ostrůvky a útesy, velmi členité pobřeží se srázy až stometrové výšky. Návštěva přírodního parku Talešica se slaným jezerem Mir, možnost koupání. V ceně výletu ochutnávka červeného a bílého vína, rakije, šťávy, dopolední sendvič, k obědu ryba, maso, zelný salát a chléb. Nocleh.

5. den: ostrov Pag - vyhlídka s pohledem na stejnojmenné město, návštěva města Pag, návštěva sýrárny na výrobu světoznámého "Paškeho sýra", Solana Pag - mlýny na výrobu soli, Nin - nejstarší chorvatské královské město s mimořádnými kultur. památkami, řada kostelíků z 9.-12. st., Zadar - návštěva továrny Maraska na výrobu světoznámých likérů (Maraschino), ochutnávka, návštěva města - Římské fórum ze 2. stol. př. n. l., kostel Sv. Donáta a další zajímavosti města, nocleh.

6. den: návštěva starověkého města Salona, původně ilyrské a později řecké osady, metropole provincie Dalmatia, nejbohatšího a nejlidnatějšího města středního Jadranu, zničeného v 7. stol. Návštěva krápníkové jeskyně Vranjača na úpatí Mosoru. Nocleh.

7. den: dopoledne volno na koupání, Benkovac - středisko úrodné pahorkatiny Ravni Kotari, návštěva zříceniny středověkého hradu, přejezd do Podgradje - rozsáhlé pozůstatky římského města Asseria, odjezd na vyhlídku Kamenjak s nádherným pohledem na Kotari a Kornatské souostroví, Banjevci - soukromý vinný sklep, nocleh.

8. den: individuální volno, koupání, fakultativně odjezd na ostrov Vrgáda - s olivovými háji a koupáním na krásné písečné pláži, nocleh.

9. den: dopoledne individuální volno, v poledne odjezd do Cerovačkých jeskyní u Gračacu - soustava několika jeskyní s nejbohatší krápníkovou výzdobou v Chorvatsku, po prohlídce odjezd do ČR. 10. den: příjezd do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000