crosssearch

Starodávné kultury střední Dalmácie

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Trasa zájezdu: Záhřeb o Solin o Klis o Vranjača o Imotski o Kokoriči o Split o Trogir o Cerovačské jeskyně o NP Plitvická jezera Program: odjezd z ČR. 2. den: příjezd v ranních hodinách do hl. města Chorvatska - Záhřebu, prohlídka hist. centra, ind. volno, přejezd na...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Záhřeb o Solin o Klis o Vranjača o Imotski o Kokoriči o Split o Trogir o Cerovačské jeskyně o NP Plitvická jezera

Program: odjezd z ČR.

2. den: příjezd v ranních hodinách do hl. města Chorvatska - Záhřebu, prohlídka hist. centra, ind. volno, přejezd na Makarskou riviéru, nocleh.

3. den: návštěva starověkého města Salona, původně ilyrské a později řecké osady, metropole provincie Dalmatia, nejbohatšího a nejlidnatějšího města středního Jadranu, zničeného v 7. stol. Přejezd na impozantní pevnost pnoucí se nad Splitem ve vesnici Klis, prohlídka. Návštěva krápníkové jeskyně Vranjača na úpatí Mosoru, návrat na nocleh.

4. den: ind. volno, odpočinek na pláži, nocleh, fakultatitvně možnost lodního výletu na ostrov Brač s fishpiknikem, popř. dalších lodních výletů.

5. den: seznámení s dalmátským vnitrozemím, vesnice Zadvarje - procházka k vodopádům Gubavica na řece Cetina, Červené jezero - nejhlubší jezero v Evropě, městečko Imotski- pěší procházka k Modrému jezeru a na tureckou pevnost s nádherným panoramatickým pohledem, návštěva Kokoriči - etnovesničky - dalmatinská večeře, návrat na nocleh.

6. den: ind. volno, odpočinek na pláži, nocleh, fakultatitvně možnost výletu do přírodní rezervace Biokovo.

7. den: Split - největšího města na chorvat. pobřeží, prohlídka hist. centra města s Diokleciánovým palácem. Přejezd do města Trogir - hist. jádro města na seznamu UNESCO - prohlídka starého města obehnaného hradbami s paláci, kostely a měšťanskými domy, katedrálou Sv. Vavřince s klenotnicí. Nocleh.

8. den: individuální volno, odpočinek na pláži, koupání, fakultativně rafting na řece Cetina, nocleh.

9. den: ráno odjezd do Gračacu - návštěva Cerovačských jeskyní - největšího krápníková soustava v Chorvatsku, poté odjezd do NP Plitvická jezera - soustava 16 jezer spojených s 90 vodopádovými kaskádami, od roku 1979 na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Po prohlídce odjezd do ČR.

10. den: příjezd do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000