crosssearch

Přírodní krásy a památky Bosny, Hercegoviny a jižní Dalmácie

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím seznamujeme s Makedonií či Srbskem.

Konečná cena za osobu od: 12 390 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím seznamujeme s Makedonií či Srbskem. Ale jeden stát zatím pro mnohé cestovatele zůstává ve sféře toužebného snění: Bosna a Hercegovina. Díky našemu pobytově-poznávacímu zájezdu budete moci poznat pro mnohé utajená, ale přesto světově proslulá a známá místa tohoto balkánského státu, který bezesporu patří k nejkrásnějším, nejzajímavějším i nejtajemnějším nejen na Balkáně, ale i v celé Evropě.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2.den (so): Prohlídka města JAJCE – Starý hrad, Medvědí věž, chrám boha Mitry. Vodopády řeky PLIVY. Zastávka u přírodně zajímavých PLIVSKÝCH JEZER. Návštěva městečka TRAVNIK, které je jedinečně položeno na dně úzké rokle, kterou protéká řeka Lašva a je sevřeno horami. Je zde zajímavá mešita, hodinová věž, hrad. Dojezd na ubytování do Sarajeva.

3.den (ne): Prohlídka metropole SARAJEVO – jedná se o jedno z nejhezčích a nejpůsobivějších hlavních měst Evropy. Staré město bylo založeno tureckými dobyvateli v l. 1455 – 1463. Mezi nejzajímavější historické objekty patří bývalá radnice inspirovaná maurskými stavbami ve Španělsku, kamenný most z r. 1565, nejstarší mešita ve městě z r. 1457 a mnoha dalších. V centru objevíte i pamětní desku slavného atentátu, kde stál Gavrilo Princip, když střílel na rakouského následníka trůnu. Navštívit můžete také starou (r. 1581) a novou (r. 1821) synagogu, novogotickou katedrálu nebo třeba malebný trh. VRELO BOSNE – prameny řeky Bosny jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů nedaleko Sarajeva, oblíbené místo romantických procházek, zlověstně bublající zřídla, která po 50 metrech již vytváří 50 metrů širokou řeku.

4.den (po): Kaňon řeky Neretvy. Prohlídka starobylého města MOSTAR - stará část města s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Významné poutní místo MEDUGORJE, místo mariánských zjevení Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vysoké VODOPÁDY ŘEKY KRAVICE, které při vyšším stavu vody připomínají zmenšené Plitvice. Příjezd do letoviska NEUM.

5.den (út): Pobyt u moře.

6.den (st): Poloostrov PELJEŠAC, městečko OREBIĆ, fakultativně plavba lodí na ostrov KORČULA – opevněné středověké město, katedrála, tržiště.

7.den (čt): OMIŠ - malebné městečko ve skalách se strážným hradem. Možnost výletu lodí po řece CETINJE. Odpoledne zastávka na MAKARSKÉ RIVIÉŘE – jednom z nejoblíbenějších míst dalmátského pobřeží zásluhou svých dlouhých písečných pláží, možnost koupání.

8.den (pá): Pobyt u moře.

9.den (so): DUBROVNIK – kouzelné středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakultativně výlet lodí na ostrov LOKRUM, botanická zahrada, možnost koupání. Večer odjezd do ČR.

10.den (ne): Příjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Ubytování:

5x ubytování v hotelu v letovisku Neum s polopenzí, 2x ubytování v penzionu v Sarajevu

Stravování:

v letovisku Neum s polopenzí, v penzionu v Sarajevu se snídaní

Cena zahrnuje:

- pojištění léč. výloh a storna
- dopravu autobusem
- 5x ubytování v hotelu v letovisku Neum s polopenzí
- 2x ubytování v penzionu v Sarajevu se snídaní
- průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000