crosssearch

Ostrov Vis - poklad střední Dalmácie

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného - pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou písečnou pláží,...

Konečná cena za osobu od: 13 590 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.

2.den (so): Ráno příjezd do SPLITU. Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3hod. plavba trajektem Jaderským mořem kolem ostrovů Brač, Hvar, Šolta. Vylodění na OSTROVĚ VIS, ve stejnojmenném městečku. Odjezd na ubytování (hotel přímo na pláži) do starobylé Komiži. Individuální volno, odpočinek, koupání, večeře.

3.den (ne): Pobyt u moře, individuální volno. Seznámení s podmanivým městečkem KOMIŽA pod horou Hum. Úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18.stol., benediktinský klášter sv. Mikuláše, přístavu dominuje renesanční pevnost s rybářským muzeem a množství příjemných posezení v romantických zákoutích na pobřežní promenádě.

4.den (po): Fakultativní lodní výlet na OSTRŮVEK BIŠEVO, všudypřítomná levandule a především fantastická Modrá jeskyně, jejíž krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy.

5.den (út): Pobyt u moře, individuální volno. Milovníkům ryb a zvláště humrů, doporučujeme navštívit Konobu Jastožera, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně. Jde o jedinečnou restauraci, kde se můžete najíst rovnou nad vodou.

6.den (st): Výlet do TITOVY JESKYNĚ (Titova špilja) v hoře HUM, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky a navštívíme prastaré městečko VIS – zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. básníka P. Gazaroviče, archeologické muzeum.

7.den (čt): Pobyt u moře, individuální volno. (Možnosti fakult. výletů – OSTRŮVEK RAVNIK se ZELENOU JESKYNÍ, krásné zátoky na jižním pobřeží – přírodní památka STINIVA, SREBRENA, ZÁTOKA STONČICA, potápěčská centra).

8.den (pá): Panoramatická jízda ostrovem na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Fakult. ochutnávka vín a místních specialit – pršutu a sýra ve zdejším sklípku. Překrásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, písečné pláže, koupání.

9.den (so): Dopoledne odjedeme na trajekt, plavba Jaderským mořem do Splitu, po vylodění odjezd do České republiky.

10.den (ne): Návrat v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000