crosssearch

Ostrov Pag, národní parky a kaňon řeky Zrmanja

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Zájezd nás zavede na krasový ostrov Pag s originálními prvky kultury. Nejen krása ostrova a moře, ale i pracné vzory krajkářů a pikantní ovčí sýr získaly Pagu proslulost. V Národním parku Severní Velebit budeme obdivovat skalní reliéfy, krasové útvary a zjistíme, že život zde...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pobyt na ostrově Pag a kaňon řeky Zrmanja

1. den zájezdu Ve večerních hodinách odjezd z republiky.

2. den zájezdu Ráno příjezd do oblasti jižního Velebitu, kde nás čeká nádherný kaňon Vinnetouovy řeky ZRMANJA, působivý kaňon vysoký místy až 200 metrů je jedním z nejvzácnějších krasových útvarů v celém Chorvatsku a rozhodně stojí za návštěvu, vždyť právě v těchto místech se natáčely příběhy legendárního Vinnetoua. Fakult. vyhlídková plavba lodí která připomíná severské fjordy, typická krasová řeka s průzračnou vodou a lagunami, kterou svírají vysoké skalní stěny. Ubytování v přímořském letovisku, hotel cca 100 od pláže, večeře.

3. den zájezdu Pobyt u moře.

4. den zájezdu Celodenní výlet na ostrov PAG - za poznáním jeho jedinečné kultury. Panoramatická jízda ostrovem se zastávkami - mimo jiné ochutnávka známého slaného ovčího sýru - paški sir, návštěva městečka PAG u Pažského zálivu, uzounké mramorem dlážděné uličky, náměstí s katedrálou, kostel sv. Marie, vévodský a biskupský palác, nízké kamenné domy, kde se krajkáři dodnes věnují svému tradičnímu řemeslu. Odpočinek a koupání na místních plážích.

5. den zájezdu Pobyt u moře. Fakultativně možnost lodního výletu do NP Kornati

6. den zájezdu Výlet do Národního parku KRKA, rozkládajícího se na dolním toku řeky Krky - půvabné vodopády vč.Roški slap a nejznámější Skradinsky buk, ojedinělé přírodní představení krasového původu. Nenecháme si ujít ani příležitost koupání pod vodopádem. Odpoledne prohlídka historické části městečka ŠIBENIK - unikátní trojlodní katedrála sv. Jakuba (UNESCO), bludiště místních uliček a náměstíček, Mořská brána, Biskupský palác.

7. den zájezdu Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakult. výlet do divoké přírodní scenérie NP SEVERNÍ VELEBIT. Návštěvu NP Severní Velebit zahájíme ve stanici medvědů KUTEREVO, pokračujeme k nejvýše položené vesnici KRASNO, přírodní fenomén s ojedinělými skalními reliéfy, multimediální prezentace. Výjezd na náhorní plošinu Zavižan, krásné výhledy na pobřeží Kvarnerského zálivu, procházka kolem krasových závrtů. Program zakončíme v obci SMILJAN - muzeum a rodný dům fyzika Nikola Tesly.

8. den zájezdu Prohlídka městečka NIN s památkami z římského období a historické město ZADAR, které je stavěno v místních turistických průvodcích na úroveň Dubrovníku nebo Benátek. Mramorem dlážděné ulice se dodnes řídí původním římským členěním, antické a středověké památky, římské fórum, rotunda sv. Donata, brány a bašty, Mořské varhany a Pozdrav slunci od architekte Nikoly Bašiče - nádherné západy slunce.

9. den zájezdu Snídaně, pobyt u moře a odpoledne odjedeme směr ZAGREB, prohlídka historické části hlavního města Chorvatska - Horní město, Kaptolské náměstí, Kamenná brána, živé náměstí Trg Josipa Jelačiča...Večer odjezd do ČR.

10. den zájezdu Předpokládaný návrat v ranních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu lux. klim. busem vč. výletů, pobytovou taxu, 7x ubytování v hotelu, 7x polopenzi – snídaně i večeře formou bufetu, nápoj k večeři 0,25 l – víno, pivo nebo voda, průvodce

Cena nezahrnuje

vstupné, fakult. výlety, ochutnávky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

1lůžk. pokoj 2 600 Kč, vyhlídková plavba kaňonem řeky Zrmanja 500 Kč, výlet 7. den programu do NP Velebit 550 Kč (min. 20 účastníků), komplex. pojištění vč. storna zájezdu 300 Kč str. 2 katalogu

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000