crosssearch

Istrie a Plitvická jezera

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

RABAC - ROVINJ - MOTOVUN - POREČ - OPATIJA - RIJEKA - LABIN - OSTROV CRES - PLITVICKÁ JEZERA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Večer odjezd z Brna (nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Vysoké Mýto 350 Kč, Litomyšl 350 Kč, Svitavy 250 Kč, Letovice 200 Kč, Praha 400 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč). Cesta přes noc do Chorvatska.

2. den

Ráno příjezd do Rabace, původně rybářské osady a dnes velmi živého letoviska v nejjižnější části Kvarnerské riviéry. Procházka po promenádě kolem moře a seznámení s letoviskem, které patří mezi nejkrásnější v Chorvatsku. Ubytování, odpočinek a koupání.

3. den:

Volný den v Rabacu – koupání, odpočinek, procházky podél pobřeží s nádhernými výhledy na ostrov Cres.

4. den:

Celodenní výlet po Istrijském poloostrově: Rovinj - město označované za nejhezčí na Istrii, město umělců s historickou zástavbou a známou dominatou - chrámem sv. Eufemie, ke kterému vede ulice umělců. Dále Motovun - opevněné městečko na kopci nad řekou Mirnou a průjezd kolem Limského zálivu dlouhého 9km mezi Vrsarem a Rovinjí. Má vzhled kaňonu a jeho strany se na pevnině zvedají až do výšky 150 m. Návštěva lázeňského města Poreč se spoustou architektonických památek, z nichž nejdůležitější je Eufrasiova bazilika, jejíž stavbu zahájil už v 6. století biskup Eufrasius a která je vyhlášena památkou UNESCO. Přes Dvigrad se zříceninou středověkého hradu návrat do Rabace.

5. den:

Celodenní výlet, navštívíme Opatii - lázeňské město s tradicí z dob Rakouska-Uherska, procházka po promenádě s nádhernými paláci, hotely i lázeňskými domy. Dále přejedeme do hlavního centra této oblasti, do Rijeky, největšího přístavu Chorvatska. Projdeme se kolem přístavu i centrem starého města - po hlavní třídě Corso k městské bráně Morska vrata k Dómu Nanebevzetí Panny Marie. Z Titova náměstí pak vystoupáme po 357 trsatských schodech k hradu Trsat, postavenému na místě někdejší římské pevnosti a k františkánskému klášteru, odkud se nám otevře krásný výhled na město i pobřeží. Na závěr výletu navštívíme Labin -historické město, které dominuje zátoce u Rabace, jedná se o nejzachovalejší město ilirského typu s benátskou architekturou.

6. den:

Pobyt v Rabaci s ideálními podmínkami pro koupání na bílých oblázkových plážích. Fakultativně výlet lodí na ostrov Cres: nejdříve plavba na pláž Dragozetiči na ostrově Cres s krásným koupáním, poté oběd na lodi - ryba nebo maso na grilu, chorvatské víno, nápoje. Podél ostrova Cres přijedeme do jeho hlavního města Cres nazývaného "malé Benátky". Projdeme si tímto městem s přístavem přímo uprostřed náměstí, s domy i paláci s velmi významným benátským vlivem, františkánským klášterem s kostelem i mnoha romantickými zákoutími. Po prohlídce města volno k posezením v některé z mnoha kaváren či cukráren kolem přístavu. Plavba zpět do Rabace.

7. den:

Pobyt v Rabaci, odpočinek, koupání. Možnost zapůjčení člunu k projížďkám podél pobřeží.

8. den:

Celodenní výlet autobusem do unikátní přírodní rezervace a národního parku Plitvická jezera chráněného záštitou UNESCO. Projdete se rozsáhlým areálem ležícím uprostřed zalesněné hornaté krajiny se stupňovitě umístěnými 16 jezery a jezírky s křišťálově čistou vodou. Nebude chybět ani projížďka lodí po jednom z jezer a pozorování řady kaskád a vodopádů spojujících jednotlivá jezera. Večer návrat do hotelu.

9. den:

Dopoledne volno, v pozdním odpoledni odjezd zpět do ČR.

10. den:

Ráno návrat do Brna a dalších nástupních míst.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000