crosssearch

Dubrovník a Elafitské ostrovy

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Ve večerních hodinách odjezd z republiky. 2.den (so):MEDUGORJE - světoznámé poutní místo a vodopády Kravica na ponorné řece Trebižat - krásná přírodní scenérie, možnost koupání.

Konečná cena za osobu od: 14 390 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá):Ve večerních hodinách odjezd z republiky.
2.den (so):MEDUGORJE - světoznámé poutní místo a vodopády Kravica na ponorné řece Trebižat - krásná přírodní scenérie, možnost koupání. Ubytování.
3.den (ne):Pobyt u moře.
4.den (po):Fakult. lodní výlet na ELAFITSKÉ OSTROVY - oblíbená místa šlechtických rodin o čem svědčí četné vily a zahrady, architektonické památky, obranné věže z období tureckých nájezdů tzv. torety, krásná příroda, koupání. Malebný ostrov KOLOCEP, druhým z ostrovů bude ostrov ŠIPAN, který měla v oblibě i dubrovnická šlechta, přírodní scenérie ostrova, městečko Sudjuradj a prohlídka renesanční letní rezidence rodiny Stjepovič-Skočibuhové - reprezentační sály zámku, kaple, krásná zahrada, stará lisovna oleje. Součástí výletu je i typický dalmatinský oběd - menu a poté pokračujeme na ostrov LOPUD, oblíbené místo českého básníka a spisovatele V. Dyka. Malebné městečko LOPUD - podobná architektonická tvářnost jako Dubrovník.
5.den (út):Pobyt u moře.
6.den (st):Navštívíme kouzelné město DUBROVNÍK (UNESCO) - Pilská brána, promenáda Placa, Onofriova kašna, kostel sv. Spasitele, mramorem dlážděné ulice a barokní budovy, procházka po dubrovnických hradbách s úchvatnými pohledy na celé město, věž Minčeta a Bokar, individuální volno. Fakultativně odjedeme i na nedaleký ostrov LOKRUM - zbytky benediktinského kláštera. Nyní je místo přírodní rezervací. Pro ostrov je typická bujná vegetace, lesní porost, stará botanická zahrada, pávi a spousta motýlů. Většina návštěvníků neodolá koupání v přírodním slaném jezírku nebo na několika přírodních plážích.
7.den (čt):Pobyt u moře. Polodenní výlet do oblasti Malostonského zálivu. STON - historické centrum se středověkými stavbami, procházka po stonských hradbách ze 14. stol. Navštívíme místní saliny s možností nákupu soli. MALI STON - návštěva farmy ústřic.
8.den (pá):Výlet na pobřeží Černé Hory. Městečko KOTOR (UNESCO) s masívem Lovčenu v pozadí, staré město, hradby, monumentální katedrála zasvěcená sv. Tryfonovi. BUDVA - staré město na výběžku pevniny, mohutné hradby, romantické uličky a o několik km vyhlídka na poloostrůvek SV. STEFAN.
9.den (so):Pobyt u moře a v podvečer odjezd do ČR.
10.den (ne):Návrat v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000