crosssearch

Bosna a Hercegovina, jižní Dalmácie přírodní krásy a památky

Poznávací zájezdy, Chorvatsko

Díky našemu pobytově-poznávacímu zájezdu budete moci poznat pro mnohé utajená, ale přesto světově proslulá a známá místa tohoto balkánského státu, který bezesporu patří k nejkrásnějším, nejzajímavějším i nejtajemnějším nejen na Balkáně, ale i v celé Evropě.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Bosna a Hercegovina, jižní Dalmácie
přírodní krásy a památky

1. den zájezdu Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.


2. den zájezdu Prohlídka města JAJCE - Starý hrad, Med¬vědí věž. Vodopád řeky Plivy. Zastávka u přírodně zajímavých PLIVSKÝCH JEZER. Návštěva městečka TRAVNIK, které je jedinečně položeno na dně úzké rokle, kterou protéká řeka Lašva a je sevřeno horami. Je zde zajímavá mešita, hodinová věž, hrad. Dojezd na ubytování do Sarajeva.


3. den zájezdu Prohlídka metropole SARAJEVO - jedná se o jedno z nejhezčích a nejpůsobivějších hlavních měst Evropy. Staré město bylo založeno tureckými dobyvateli v l.1455 - 1463. Mezi nejzajímavější historické objekty patří bývalá radnice inspirovaná maurskými stavbami ve Španělsku, kamenný most z r. 1565, nejstarší mešita ve městě z r. 1457 a mnoho dalších. VRELO BOSNE - prameny řeky Bosny jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů neda¬leko Sarajeva, oblíbené místo romantických prochá¬zek, zlověstně bublající zřídla, která po 50 metrech již vytváří 50 metrů širokou řeku.


4. den zájezdu Kaňon řeky Neretvy. Prohlídka starobylého města MOSTAR (UNESCO) - stará část města s výrazně orien¬tálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Významné poutní místo MEDJUGORJE, místo mariánských zjevení Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vysoké vodopády řeky KRAVICE, které při vyšším stavu vody připomínají zmenšené Plitvice. Příjezd do letoviska NEUM.


5. den zájezdu Pobyt u moře.


6. den zájezdu Poloostrov PELJEŠAC, městečko OREBIČ, fakultativně plavba lodí na ostrov KORČULA - opevněné středověké město, katedrála, tržiště. Zastávka ve městě STON - saliny a hradby z doby dubrovnické republiky. 7. den zájezdu OMIŠ - malebné městečko ve skalách se strážním hradem. Možnost fakultativního výletu lodí po řece Cetinje. Odpoledne zastávka na MAKARSKÉ RIVIÉŘE - jednom z nejoblíbenějších míst dalmatského pobřeží zásluhou svých dlouhých oblázkových pláží, možnost koupání.


8. den zájezdu Pobyt u moře.


9. den zájezdu DUBROVNIK (UNESCO) - kouzelné středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakultativně výlet lodí na ostrov LOKRUM, botanická zahrada, možnost koupání. Večer odjezd do ČR.


10. den zájezdu Příjezd do ČR v poledních hodinách.


Upozornění:
program 7.a 9. dne může být vyměněn

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000