crosssearch

Velikonoční ostrov

Poznávací zájezdy, Chile

Program zájezdu 1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - BUENOS AIRES Setkání skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni,odbavení. Let s přestupem do Buenos Aires.Občerstvení v letadle. 2. DEN BUENOS AIRES Po příletu do Beunos Aires setkání se zástupcem místní CK a transfer do hotelu....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - BUENOS AIRES
Setkání skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni,odbavení. Let s přestupem do Buenos Aires.Občerstvení v letadle.

2. DEN BUENOS AIRES
Po příletu do Beunos Aires setkání se zástupcem místní CK a transfer do hotelu. Následuje odpolední půldenní prohlídka města, kterému se někdy přezdívá ,,město čtvrtí". Celkem jich tu je 46 a každá z nich má svoji vlastní historii a charakter. Během prohlídky bude možné pozorovat, jak se zde mísí snad všechny kultury světa a vytváří se tak zde neopakovatelná atmosféra. Návrat do hotelu,nocleh.

3. DEN BUENOS AIRES
Snídaně. Odjezd na půldenní výlet, který začíná ve městě Tigre ležící na menším ostrově, který se zde vytvořil z několika malých potoků a řek. Nacházejí se tu luxusní penziony, vily, ale také mnoho přístavů,restaurací a čajoven. Město je také výchozím bodem pro objevování delty řeky Paraná, která je druhou největší řekou Argentiny. Následuje projížďka na katamaránu, během které můžete obdivovat krásy delty Paraná a subtropického deštného pralesa s tisíci malými ostrůvky. Návrat do města Tigre a volné odpoledne s možností procházky tímto malebným městečkem nebo posezení v některé z místních kaváren či restaurací. Návrat do hotelu,nocleh.

4. DEN BUENOS AIRES - IGUAZU
Po snídani transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do Iguazu. Poté transfer do hotelu, ubytování.Možnost fakultativního výletu. Nocleh.

5. DEN VODOPÁDY IGUAZU
Snídaně. Odjezd na celodenní výlet k vodopádům Iguazu, které jsou bezpochyby jedním z nejúžasnějších přírodních jevů na světě a které sem přijíždějí obdivovat miliony turistů ročně.Návštěvníci zde najdou více než 270 vodopádů,z nichž ten největší se jmenuje Ďáblova ústa nebo také Ďáblův chřtán. Je zde možný výběr ze dvou tras, buď Spodní okruh, odkud je fascinující pohled na kaskády zespodu nebo Horní okruh, který vede podél horní hrany vodopádů, a i ten nabízí okouzlující pohled na vodopády. Mezi cestovateli patří vodopády Iguazu k těm nejkrásnějším na světě. Po návštěvě vodopádů následuje návrat do
hotelu a nocleh.

6. DEN IGUAZU - SALTA
Snídaně, transfer na letiště pro odlet vnitrostátní linkou do města Salta, hlavního města
stejnojmenné provincie. Návštěva města, pro které je charakteristická především hispánská
architektura, která si zde zachovala svůj koloniální vzhled dodnes. Kromě architektury jsou zde k vidění i jedinečné přírodní scenérie. Odjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

7. DEN SALTA - QUEBRADA DE HUMAHUACA - SALTA
Po snídani časně ráno odjezd do provincie Jujuy,přesněji do údolí Quebrada de Humahuaca ležícího na řece Rio Grande, které v minulosti sloužilo jako hlavní kulturní a obchodní cesta. Od roku 2003 patří na seznam UNESCO. Údolí je typické barevnou krajinou, kterou utvářejí městečka z domků z nepálených cihel, historické kaple a prehispanické ruiny, kde se jakoby zastavil čas. Pokračování v návštěvě města Purmamrca, kde se nachází řemeslný trh a které je také výchozím bodem pro túry do okolí. Následuje samosprávní město
Maimará a turisticky asi nejznámější město v této oblasti - Tilcara, kde dodnes přetrvávají domorodé tradice. Největším lákadlem jsou částečně zrekonstruované ruiny z doby před Inky na kopci nedaleko města, odkud je nádherný výhled do údolí na řeku Rio Grande. Návrat do hotelu, nocleh.

8. DEN SALTA - CAFAYATE - SALTA
Snídaně. Volný den určený k odpočinku nebo k fakultativnímu výletu. Doporučujeme celodenní
výlet do města Cafayate s charakteristickými barevnými kopci. V okolí města jsou také rozsáhlé vinice. Nocleh.

9. DEN SALTA - PASO DE JAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA
Snídaně. Transfer autobusem přes pohoří And až do města San Pedro de Atacama v Chile, které leží v nadmořské výšce 2 440 m.n.m. Město nabízí turistům širokou škálu vyžití, jako např. průzkumné výlety do okolní krajiny a k archeologickým nalezištím. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

10. DEN SAN PEDRO - LAGUNY A SOLNÉ JEZERO- SAN PEDRO
V časných ranních hodinách odjezd z hotelu do města Toconao s typickou řemeslnou výrobou.
Pokračování v návštěvě solného jezera Atacama,obrovského jezera, kterému se přezdívá
vnitrozemské moře a kde si snídani vychutnáte u laguny Chaxa v Národní přírodní rezervaci Los Flamencos. Další zastávkou jsou laguny Miscanti a Maňique ležící 4 000 m nad jezerem, ve kterých se zrcadlí stejnojmenné vulkány a dále pak krátká zastávka ve vesničce Socaire, kde je možné vidět tradiční terasovitá políčka z doby Inků. Návrat do hotelu v San Pedru v odpoledních hodinách.Nocleh.

11. DEN SAN PEDRO DE ATACAMA
Snídaně. První zastávka bude v archeologickém muzeum Padre Le Paige, které nabízí úchvatnou sbírku artefaktů, včetně mumií, která dokumentuje kulturu Atacameňa. Pokračování k ruinám indiánské pevnosti z 12. stol., Pukará de Quitor,ze které se dodnes dochovaly terasy, zbytky zdí domů, ale také sochy vytesané do skály. Je odtud také nádherný výhled přes řeku Rio San Pedro na celou oázu a vulkány v okolí. Návrat do hotelu.
Odpoledne výlet do Měsíčního údolí nacházejícího se v poušti Atacama, nejsušší poušti na světě, kde je možné vidět solné sochy i jeskyně a z písečné duny je pak nezapomenutelný pohled na celé údolí.Nejúchvatnější jsou ale tyto pozoruhodné barevné skalní útvary při západu slunce, který si zde budete moci samozřejmě také užít. Návrat do hotelu,nocleh.

12. DEN SAN PEDRO - GEJZÍRY - MĚSTA -CALAMA - SANTIAGO DE CHILE
Odjezd z hotelu ve čtyři hodiny ráno k horkým bublajícím pramenům gejzírového pole El Tatio,které se nachází v nadmořské výšce 4 320 m. n. m.Za úsvitu je gejzírové pole nejpůsobivější, protože je zahaleno do mlžných oblaků páry a vytváří tak ojedinělé scenerie barev a odstínů. Za příznivých podmínek budete mít možnost vychutnat si koupel
v jednom z termálních bazénků, které dosahují teploty až 35 C. Poté snídaně. Cesta pokračuje přes vesničku Caspana s tradičně bělostnými domky pokrytými doškovými střechami a kostelem z roku 1641, dále přes vesničku Lasana, kde se nachází jedna z nejlépe dochovaných obytných pevností Pukará de Lasana z 12. stol. Poslední zastávkou je pak městečko Chiu-Chiu s nejstarším chilským kostelem, který má dvě zvonice a střechu a vstupní dveře zhotovené z kaktusových stvolů. Odpoledne příjezd do města Calama na letiště a odlet do Santiaga de Chile. Po příletu transfer do hotelu,nocleh.

13. DEN SANTIAGO DE CHILE
Snídaně. Volné dopoledne s možností fakultativní prohlídky města. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy s přestupem. Občerstvení v letadle.

14. DEN SANTAGO DE CHILE - PRAHA/VÍDEŇ
Pokračování letu do Prahy nebo Vídně. Občerstvení v letadle. Přílet, konec programu.

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O VELIKONOČNÍ OSTROV

13. DEN VELIKONOČNÍ OSTROV
Přílet ze Santiaga de Chile, setkání se zástupcem místní CK. Transfer do hotelu, ubytování. Volné odpoledne. Nocleh.

14. DEN VELIKONOČNÍ OSTROV
Snídaně v hotelu. Celodenní výlet začínající na jihovýchodním pobřeží u Ahu Hanga Te´e
nedaleko chrámu Vaihu ve stejnojmenné oblasti.Ahu jsou kamenné plošiny zbudované původními
obyvateli k ceremoniálním a společenským účelům.Odtud cesta pokračuje k Ahu Akahanga, kde byly podle legendy pohřbeny ostatky prvního krále Velikonočního ostrova Hotu Matua. A dále pak ke kráteru sopky Rano Raraku, kde dodnes leží nedokončená a od skály ne zcela odtesaná socha moai. Na tomto místě byly také vytesány většiny soch. Vrcholem dnešního dne je pak návštěva největšího sousoší ostrova s patnácti moai - Ahu Tongarii. Pokračování k severnímu pobřeží se zastávkou u Ahu Te Pito Kura, kde v minulosti stála
největší vztyčená socha moai na ostrově. Další zastávkou je pláž Anakena, odkud je výhled na Ahu Nau Nau se sedmi sochami, z nichž některé mají na hlavě kamenné ozdoby, tzv.pukao. Návrat do hotelu, nocleh.

15. DEN VELIKONOČNÍ OSTROV
Snídaně. První zastávka půldenní prohlídky je u Ana te Pahu - fascinující lávové jeskyně, kterou ostrované používali v minulosti jako své útočiště. Pokračování k Ahu Akivi, která je jedinečná především tím, že se nachází ve vnitrozemí a všech jejích sedm soch je
nasměrováno obličeji k oceánu. Poslední zastávku je Puna Pau, lom v kráteru, a také jediný zdroj červené sopečné strusy, ze které se vyráběly pukaa. Návrat do hotelu, volné odpoledne. Nocleh.

16. DEN VELIKONOČNÍ OSTROV
Po snídani odjezd do vesnice Orongo, během cesty můžete vidět sopku Rano Kau, druhou nejstarší sopku ostrova. Následuje prohlídka obřadní vesnice Orogngo, dnes již neobydlené, která je známá zejména jako tehdejší centrum kultu Ptačího muže. Z 250 metrového svahu u vesnice Orongo je panoramatický výhled na ostrůvky Motu Nui, Motu
Iti a Motu Kao Kao. Půldenní výlet končí v hlavním a jediném městě ostrova, Hanga Roa. Transfer na letiště a odlet do Santiaga de Chile.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000