crosssearch

Poušť Atacama a Velikonoční ostrov

Poznávací zájezdy, Chile

Trasa zájezdu: Santiago de Chile o San Pedro de Atacama o Velikonoční ostrov o Santiago de Chile

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 15


1. den: Přílet do Santiaga de Chile, transfer na hotel. Odpoledne okružní prohlídka hlavním městem. Návrat na hotel, ubytování a nocleh.

2. den: Po snídani celodenní výlet do Viňa del Mar a Valparaíso. Během cesty uvidíme různorodost chilské krajiny. Po příjezdu do Valparaíso si prohlédneme nádherné domy. Toto místo je hlavním tokem obchodu a legislativy celé země. V minulém století se stalo velmi důležitým přístavištěm celého Pacifiku. Panoramatickou prohlídka Valparaísa zakončíme návštěvou domu známého spisovatele Pabla Nerudy. Poté budeme pokračovat do Viňa del Mar – nynější hlavní místo co se týče místního turismu. Je nazýváno také jako "zahradní město" díky nádherným parkům, promenádám a uličkám. Poté následuje procházka k pláži, kde bude přichystaný oběd. Zde se nachází lázně Reňaca ve stylu starořecké architektury, které jsou považovány za luxusní místo celé Chile. Návrat na hotel a ubytování.

3. den: Po snídani individuální volno. V pozdních odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do San Pedra de Atacama. Transfer na hotel, ubytování a nocleh.

4. den: Po snídani návštěva Valle de la Luna. Tato oblast patří mezi nejsušší místa na celé planetě. Možnost focení a prohlédnutí nabízí spojení "Las Tres Marías" – jde o figury, které se utvořily po tisíce let z hlíny a soli díky přírodě. Návrat na hotel, individuální volno a nocleh.

5. den: Po snídani půldenní výlet Salar de Atacama a Laguna Altiplaticas. Na tomto výletě uvidíme solné jámy a laguny na náhorních planinách. Vystoupáme do výšky až 4200 m n. m., odkud spatříme nádherný pohled na Andy. Cestou dolů z výšin si prohlédneme 2 laguny Miscanti a Miňiques. Během cesty spatříme mnoho druhů nádherných zvířat. Následuje cesta k solným jámám Talar a k laguně Tuyajito, která nás ohromí její průzračnou vodou a modří. Po obědě cesta do hotelu a individuální volno. Nocleh.

6. den: Po snídani půldenní cesta za gejzírem Tatio. Gejzír se nachází cca 100 km od města San Pedro de Atacama. Gejzír se nachází ve výšce 4320 m n. m. Je v nejvýše položené oblasti na světě. Termály Tatio bohaté na minerály vám nabídnou možnost odpočinout si v těchto horkých vodách a relaxovat. Při cestě zpět z And uvidíte mnoho vzácných rostlin a zvířat, pro které byla tato zóna vyhrazena a patří mezi chráněné oblasti. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do San­tiaga. Transfer na hotel, ubytování a nocleh.

7. den: Po snídani odjezd na letiště a odlet na Velikonoční ostrov. Transfer do hotelu a ubytování. Individuální volno. Nocleh.

8. den: Po snídani nás čeká půldenní výlet na jihovýchod ostrova k vybuchlému vulkánu Rano Kau, ze kterého se utvořil jeden ze třech masivních kopců, utvářející povrch ostrova. Je vysoký 324 m a vznikl procesem dlouhým přes 2,5 miliony let. Je odtud vždy vidět jak pobřeží ostrova tak i Pacifický oceán. Poté navštívíme vesnici, kde se koná obřad zvaný Orongo, při kterém se v minulosti uznala pravomoc "ptačímu muži", který byl zástupcem každé rodiny a musel získat "ptačí vejce", které našel pouze na ostrůvku­ Motu Nui. Je odtud nádherný pohled na přilehlé malé ostrůvky, které jsou součástí Velikonočního ostrova. Poté návrat na hotel, individuální volno a nocleh.

9. den: Po snídani půldenní výlet Ahu Akivi. Zde se nachází 7 monumentálních soch. Dle pověsti je to zobrazení 7 prvních objevitelů Rapa Nui – neboli Velikonočního ostrova, které vyslal král Hotu Motua. Poté se podíváme do jeskyně Ana Te Pahu s galerií vulkánů. Poslední zastávkou bude lom Puna Pau, kde se tesaly klobouky pro tyto sochy. Odpoledne individuální volno na hotelu, nocleh.

10. den: Po snídani celodenní výlet do Rano Raraku a Anakeny. Rano Raraku patří mezi nejzajímavější místa kultury Rapa Nui, protože právě zde se vytesalo více než 900 obřích soch, 397 z nich je položených nebo zkřivených kvůli jejich konstrukci a převozu. Z Rano Raraku se přesuneme na pláž Anakena, která patří mezi nejkrásnější místa na ostrově díky bílému písku, palmám a barvě oceánu. Dle legendy to bylo místo, kde král ubytoval celou svojí rodinu. Tato pláž je střežená, jelikož se zde nachází 7 velkých soch i s jejich klobouky. Během dne oběd. Večer návrat na hotel, ubytování a nocleh.

11. den: Po snídani individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Santiaga de Chile. Transfer na hotel a ubytování. Nocleh.

12. den: Po snídani individuální volno, odjezd na letiště a následně odlet do Prahy.

13. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000