crosssearch

Chile, Bolívie s možností prodloužení na Velikonoční ostrov

Poznávací zájezdy, Chile

Trasa zájezdu: Santiago de Chile o San Pedro de Atacama o Salar de Atacama o Valle de la Luna o El Tatio o Laguna Verde o Laguna Colorada o Salar de Uyuni o Potosí o Sucre o La Paz o Tiahuanaco o Copacabana o jezero Titicaca o Isla de la Luna o Isla del Sol - možnost...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Santiago de Chile o San Pedro de Atacama o Salar de Atacama o Valle de la Luna o El Tatio o Laguna Verde o Laguna Colorada o Salar de Uyuni o Potosí o Sucre o La Paz o Tiahuanaco o Copacabana o jezero Titicaca o Isla de la Luna o Isla del Sol - možnost prodloužení NP Lauca o Arica o Velikonoční ostrov (Rapa Nui)

Program

1.den:
odpoledne odlet z Prahy do Santiago de Chile.

2.den:
ráno přílet do Santiago de Chile, prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, památník chilského osvoboditele O´Higginse, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov. Výjezd na vrchol San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And. Odpoledne návštěva vinařské oblasti s ochutnávkou vína.

3.den:
ráno přelet 1500 km na sever do města Calama, přejezd do ospalého kouzelného městečka San Pedro de Atacama - prohlídka místního kostela a věhlasného archeologického muzea, kde jsou k vidění mj. textilie, keramika, zlaté předměty a šperky nebo mumie předkolumbovských kultur.

4.den:
výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat až 3 druhy plameňáků, zapadlé vesnice Toconao a Socaire s kostelíky s nabílenou zvonicí, zelené údolí Valle de Jere a oblast Lagunas Altiplanicas s jezery Miscanti a Miniques s křišťálově čistou vodou v pozadí s vulkány, večer návrat do San Pedro de Atacama.

5.den:
brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě - El Tatio (4320 m), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35°C. Po návratu do San Pedro de Atacama odpočinek, odpoledne písečné duny, barevné skály, útvar Las Tres Marías a krásný západ slunce nad údolím Valle de la Luna.

6.den:
přejezd do Bolívie úžasnou krajinou, jedním z nejizolovanějších koutů planety, mj. kolem jezer Laguna Verde a Colorada, kolem vulkánu Licancabur (5960 m).

7.den:
přírodní rezervace Eduardo Avaroa s lagunami Caňapa, Hedionda, Chiar Khota a Onda, známý ,,zkamenělý strom" Arbol de piedra, gejzíry a fumaroly, pozorování divoké zvěře včetně vikuní a plameňáků v oblasti s nadmořskou výškou přes 4000 metrů, možnost koupání v horkých pramenech.

8.den:
největší solná pláň na světě Salar de Uyuni, zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů. Prohlídka starých parních lokomotiv a vagonů na tzv. Cementerio de trenes. Ubytování v hotelu ze soli.

9.den:
ráno přesun do Potosí, návštěva kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Exkurze do dolu hory Cerro Rico a také bývalé mincovny Casa de Moneda.

10.den:
Sucre, celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městecko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textílii etnických skupin jako Tarabuco či Jalq'a. Odpočinek. Večer fakultativně návštěva folklorního představení.

11.den:
přelet do La Pazu, návštěva nejvýznamnějšího archeologického naleziště v Bolívii se známou Sluneční bránou - Tiahuanaco, poté přejezd do městečka Copacabana na břehu jezera Titicaca, nejznámějšího poutního místa Bolívie, prohlídka kostela.

12.den:
ráno trajektem na ostrovy Slunce a Měsíce (Isla del Sol a Luna), kde se podle legendy narodil Inka, procházky po ostrovech s nezapomenutelnými pohledy na vzdálené bílé vrcholky Kordiller, odpoledne návrat do Copacabana.

13.den:
La Paz, prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6439 m), Údolí měsíce s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovaných erozí, náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, ulička Jaen s muzei a čarodějnický trh, nákup suvenýrů.

14.den:
dopoledne odlet do Evropy.

15.den:
přílet do Prahy.

Tento zájezd lze fakultativně prodloužit o Velikonoční ostrov, Arica a NP Lauca::
-------------------------------------------------------------------------------------

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000