crosssearch

Chile a Argentina - magické pouště, horké prameny a věčný led

Poznávací zájezdy, Chile

CHILE | ARGENTINA: Santiago - Calama - Valley of the Moon - Laguny Miscanti a Miniques - Salar de Atacama - Gejzír El Tatio - Ukara de Lasana - Valle de Colchaguas - Temuco - Seven Lake Region - San Carlos de Bariloche - Puyuhue - Puerto Montt - Punta Arenas - Torres del Paine...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy do Santiago de Chile (noční let).

2.den:

Po uvítání na letišti průvodcem America Tours pokračování letu do Calamy, odtud transfer přes pouštní planinu do oázy San Pedro de Atacama.Tato krásná vesnice je velmi bohatá na tradice kultury Atacameno.Ubytování a odpočinek po náročné cestě.

3.den:

Dopoledne prohlídka San Pedro a aklimatizace.Odpoledne navštívíte Valley of the Moon známé svými bizardními skalními formacemi a hrou barev v zapadajícím slunci.

4.den:

Celodenní výlet k lagunám Miscanti a Miniques. Cestou můžete obdivovat vyschlou pampu s impozantními vulkány And v pozadí, a od jezer pak ohromující pohled na sopku Miscanti pokrytou sněhem. Odpoledne navštívíte solná pole Solar de Atacama a u zdejšího jezera shlédnete ptačí kolonie, zejména pak růžové plameňáky.

5.den:

Ještě za hluboké noci odjezd temnými Andami k El Tatio Geyser – nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě. Za východu slunce je zde, ve výškách nad 4000 metrů síla gejzírů největší, a pohled na ně nejimpozantnější. Pokračování „větrnou“ cestou pod andskými hřebeny, kde budete mít možnost vidět lišky, lamy alpaky, divoké muly a další místní zvířata. Prohlídka Caspana – sídla více než 800 let staré civilizace, návštěva ruin indiánské pevnosti Pukara de Lasana a známého kostela ve vesnici Chiu Chiu. Závěrem příjezd do Calamy a odlet do Santiaga, transfer a ubytování.

6.den:

Prohlídka hlavního města Chile.Návštěva Plaza del Armá s historickými vládními budovami a mnoha dalších zajímavých míst.Odpoledne návštěva proslulých vinic v podhůří And a ochutnávka zdejšího vína.

7.den:

Odjezd na jih do údolí Valle de Colchaguas.Prohlídka zdejších rozsáhlých vinic s ochutnávkou místního jedinečného vína. Odpoledne příjezd k mohutným vodopádům Salto del Laja, ubytování.

8.den:

Příjezd do historického města Temuco. Zastávka na tržišti s možností nákupu výrobků mapuchských indiánů, poté pokračování do města Pucon – brány do oblasti jezer na úpatí impozantního kouřícího vulkánu Villarica. V podvečer za příznivého počasí procházka podél jezera Villarica.

9.den:

Průjezd lesními silnicemi do malebného Seven Lake Region. Po převážně lesních cestách krásnou přírodou pak u osady Puerto Fuy odpoledne překročíme lodním trajektem jezero Pirihueico a vstoupíme do Argentiny. V podvečer příjezd do městečka San Martin de los Andes.

10.den:

Příjezd do Lake District – území plného jezer pod zasněženými vrcholky And. Prohlídka známého města San Carlos de Bariloche, ubytování a možnost nákupů.

11.den:

Dopoledne průjezd přes Villa Angostura zpět do Chile, návštěva národního parku Puyuhue s jedinečnými výhledy na vulkán Casablanca a jezero Llanquihue. Závěrem dne návštěva jezera Lake of Todos los Santos známého neuvěřitelně tyrkysovou vodou. Zastávka u říčních peřejí tyrkysové barvy pod vulkánem Osorno, poté odjezd do místa ubytování v Puerto Varas.

12.den:

Přejezd z Puerto Varas do Puerto Montt a odtud odlet do Punta Arenas – nejjižnějšího města na světě. Odtud po orientační prohlídce města odjezd do Puerto Natales, brány do národních parků Glacier a Torres de Paine.

13.den:

Plavba národním parkem O’Higgins. Loď nás poveze podél impozantních vodopádů a kolonií kormoránů k Balmaceda Glacier – řece ledu plující zvolna do moře. Následuje vycházka k hraně ledovce Serrano a poté nás již loď odveze zpět do Puerto Natales se zastávkou na typické patagonské estancii.Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

14.den:

Celodenní výlet do národního parku Torres del Paine – jedné z největších atrakcí jižní Ameriky. Budete obdivovat impozantní hory, modré ledovce, divoké řeky, laguny, patagonskou pampu a nezapomenutelné žulové věže Las Torres. Oživením budou i všudypřítomné lamy guanacos a pštrosi nandu…

15.den:

Časně ráno transfer na letiště do Punta Arenas a odlet do Prahy via Santiago.

16.den:

Přílet do Prahy zájezd ukončí.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000