crosssearch

Cesta kolem světa (z Bangkoku)

Poznávací zájezdy, Cesty kolem světa

Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu a ubytování. Volno, které lze zkombinovat s večerní prohlídkou města. Nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den PŘÍLET DO BANGKOKU

Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu a ubytování. Volno, které lze zkombinovat s večerní prohlídkou města. Nocleh.

3. den BANGKOK

Celodenní prohlídka města. Večer se nabízí svůdné posezení v některé z restaurací s tradiční thajskou kuchyní. Nocleh.

4. den VÝLET K ŘECE KWAI

Výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí Thajska. Cesta panenskou přírodou vede ve stopách pohnuté válečné historie až k mostu na řece Kwai, který v legendárním románu proslavil spisovatel Pierre Boulle. Předtím navštívíme plovoucí trhy v Damnoen Saduak či válečné muzeum v Hellfire Pass. Ubytování v čarokrásné rezervaci Sai Yok v komfortních chatičkách na plovoucích vorech.

5. den ŘEKA KWAI

Hlavní turistickou atrakcí téhle oblasti je jízda vlakem v úseku s přiléhavým jmé nem Železnice smrti, která za války spojo vala Thajsko s Barmou a v japonské re žii ji za nelidských podmínek postavili váleční zajatci. Návrat do Bangkoku, nocleh.

6. den AYUTTHAYA

Brzy ráno vyrazíme do Ayutthayi - kdysi mocného centra říše Jihovýchodní Asie. Poté, co Ayutthayu vyplenili Barmánci, bylo město úžasných staveb znovu celé odkryto až v roce 1956. V podvečer odlet z Bangkoku do Cairns.

7. den PŘÍLET DO CAIRNS

Přílet do Cairns, transfer do hotelu.

8. den VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES

Snídaně. Celodenní výlet na Velký barié rový útes - jenž je s délkou přes 2000 km největším korálovým systémem na světě. Jde o jedinou stavbu živých organismů na Zemi, kterou lze spatřit i z Měsíce. K plavbě patří možnost šnorchlování, přičemž oběd a půjčení brýlí s ploutvemi je v ceně. Nocleh v Cairns.

9. den CAIRNS

Snídaně. Prostor pro odpočinek a relaxaci v přímořském městě. Zájemci však mohou podniknout celodenní výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde se mohutné katedrály deštných pralesů potkávají s oceánem. V ceně je přibližně hodinová plavba po řece Daintree River, prohlídka národního parku a oběd v místní restauraci (výlet fakultativně).

10. den CAIRNS - AYERS ROCK

Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Ayers Rock, ubytování. Odpoledne výlet k největšímu a nejslavnějšímu monolitu světa Ayers Rock - jazykem původních obyvatel Uluru. Výlet zakončíme se slenicí sektu pozorováním obrovité masy pískovce o výšce 348 m v překotné symfonii měnících se barev zapadajícího slunce.

11. den KATA TJUTA (OLGAS) - SYDNEY

Brzy ráno zakusíme měkké světlo vycházejícího slunce u 30 gigantických kamenných dómů Kata Tjuta (Mnoho hlav) nebo také Olgas, které se nalézají cca 40 min. jízdy od Uluru. V okolí skalních masivů žijí unikátní rostliny a živočichové, kteří se dokonale přizpůsobili tvrdým podmínkám pouště. Transfer na letiště a odlet do Sydney. Ubytování, nocleh v Sydney.

12. den SYDNEY

Po snídani následuje celodenní pěší prohlídka města, při níž se podíváme do přístavní čtvrti Circular Quay se světoznámou budovou opery a monumentálním mostem Harbour Bridge. Navštívíme rovněž nejstarší čtvrť města The Rocks, vyhlídkovou věž (vstup fakult.), Hyde Park a katedrálu svaté Marie. Nocleh v Sydney.

13. den SYDNEY: FEATHERDALE PARK

Snídaně. Výlet do rezervace Featherdale Wildlife Park, kde se setkáte s ikonami australské zvířeny, jakými jsou klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánský čert. Na cestě zpět do Sydney zastávka u olympijského stadionu (LOH 2000). Odpoledne pak můžeme navštívit Opera House, muzeum výstavby Harbour Bridge, které se ukrývá v jednom z pilířů mostu, mořské akvárium a další zajímavostí Sydney (vstupy fakult.). Část prohlídky města podnikneme lodí (v ceně).

14. den PŘELET DO AUCKLANDU

Transfer na letiště a přelet na Nový Zéland, ubytování, volný program.

15. den AUCKLAND

Snídaně. Prohlídka města, při kterém navštívíte akvárium se známou antarktickou expozicí a kolonií tučňáků, televizní věž Sky Tower a vyhlídkové místo na hoře Mt. Eden.

16. den HOBBITON

Odjezd přes Hamilton do centra termální činnosti Rotorua s mnoha působivými vřídly a gejzíry. Po cestě navštívíme Hobbiton, vesničku, která svým půvabem nadchne nejen milovníky Tolkienovy tvorby. Návštěva zahrnuje prohlídku míst natáčení filmů Pán prstenů a Hobit. Nocleh v Rotorua.

17. den ROTORUA

Snídaně. Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka Rotorua. Dále navštěva New Zealand Farm Show s ukázkou chovu ovcí. Den můžete zakončit v polynéských lázních.

18. den WAI-O-TAPU - TURANGI

Snídaně. Cestou k jezeru Taupo návštívíte nesmírně rozmanitou termální oblast Wai-O-Tapu s největší atrakcí - erupcí gejzíru Lady Knox.

19. den TONGARIRO N.P.

Snídaně. Celodenní výlet do okolí aktivních sopek s možností pěšího výletu v NP Tongariro nebo letu nad horou Mt. Ruapehu. Návštěva jednoho z největších lyžařských středisek Severního ostrova. V pozdních odpoledních hodinách přejezd do hlavního města Wellingtonu.

20. den WELLINGTON

Snídaně. Prohlídka města s vyhlídkou z hory Mt. Victoria a návštěvou botanické zahrady. Zájemci mohou navštívit Národní muzeum, jehož expozice historie a přírody odpoví na většinu zvídavých dotazů o Novém Zélandu.

21. den N. ZÉLAND - HAVAJSKÉ O.

Odlet z Aucklandu na Havajské ostrovy. Přílet večer do Honolulu. Transfer do hotelu, nocleh.

22. den HAVAJSKÉ OSTROVY

Prohlídka Honolulu, pojedete se podívat na přístav Pearl Harbor a památník křižníku Arizona, který je mementem napadení USA na počátku druhé světové války. Odpočinek na pláži Waikiki Beach. Volný program, nocleh.

23. - 24. den WAIKIKI BEACH

Slunění a koupání na pláži Waikiki Beach. Večer 23. den odlet do Los Angeles v USA. Nocleh v Los Angeles.

25. den LOS ANGELES

Prohlídka města, při níž navštívíte výstavní čtvrtě boháčů v Beverly Hills a Hollywoodu, slavnou Rodeo Drive. Zastavíte se v ulicích Sunset Boulevard a Hollywood Boulevard se slavným premiérovým kinem Mann's Chinese Theatre a chodník slávy s otisky filmových hvězd. Fakultativně můžete zavítat do známých a nejrůznějšími atrakcemi nabitých Universal Studios. Nocleh.

26. den LAS VEGAS

Přejezd do světové metropole hazardu a nočního života Las Vegas. Cestou se stavíte v opuštěném městě duchů Calico, které kdysi zrodil vír zlaté horečky. Příjezd do Las Vegas, ubytování, podvečerní projížďka městem a prohlídka několika nejvýznamnějších kasin. Večer volno na poznání kasin a hráčských taktik. Nocleh.

27. den LAS VEGAS - GRAND CANYON

Výlet ke Grand Canyonu Vás zavede k unikát ní přírodní formaci s hloubkou až 1.600 metrů. Procházka po jeho strmém okraji nebo z vrtulníku. Nocleh.

28. den LAS VEGAS - NEW YORK

Přejezd do Las Vegas či Los Angeles a odlet do New Yorku.

29. den NEW YORK

Prohlídka světové metropole. Lodí navštívíte Liberty Island se Sochou svobody či Ellis Island s muzeem emigrace (fakultativně). Projdete jižní Manhattan s ulicemi Broadway či Wall Street se známou burzou cenných papírů, Čínskou a Italskou čtvrť, SoHo, TriBeCa a další. Neunikne Vám ani oblast Páté avenue, Times Square a Central Parku. V podvečerních hodinách se přesuneme do okolí Empire State Building a na vyhlídkové terase budeme sledovat rozsvěcující se město.

30. den NEW YORK

Dokončení prohlídky města a v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

31. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu a letištní poplatky

- 26x noc v hotelech 3* se snídaní (vyjma USA)

- vstupy do národních parků

- transfery a dopravu dle programu

- českého průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- fakultativní výlety a vstupy

- vstupní víza do Austrálie 500,- Kč

- vstupní povolení do USA (tzv. ESTA)

Poznámka: pro individuální zákazníky připravíme itinerář zájezdu ,,Cesta kolem světa" dle jejich požadavků na trasu i délku zájezdu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000