crosssearch

Cesta kolem světa soukromým letadlem

Poznávací zájezdy, Cesty kolem světa

V stále chladném předjarním večeru se scházíme na třetím terminálu pražského letiště a odlétáme směrem na západ, tam, kde za nedozírnými dálavami Atlantiku tušíme prosluněný Karibik. Sklenka šampaňského na přípitek a naše životní cesta může začít. Na odletové tabuli svítí ono...

Konečná cena za osobu od: 989 000 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu (změna vyhrazena):

DEN 1. PRAHA - BAHAMY

V stále chladném předjarním večeru se scházíme na třetím terminálu pražského letiště a odlétáme směrem na západ, tam, kde za nedozírnými dálavami Atlantiku tušíme prosluněný Karibik. Sklenka šampaňského na přípitek a naše životní cesta může začít. Na odletové tabuli svítí ono kouzelné slůvko Bahamy! Odlétáme!

DEN 2. BAHAMY

Noc uběhla jako voda a letadlo klesá k tyrkysovým vodám kolem bahamských ostrůvků. Trvalo nám to méně, než kdysi Kryštofu Kolumbovi, ale ráj tu pro sebe objevíme též, pláže i z té výšky lákají ke svlažení. Už se nemůžeme dočkat! Šarmantní pasová úřednice nám tiskne prvé razítko do pasu, ještě lehké nezávazné zaflirtování, jak je na Bahamách zvykem, a brána ráje se nám zvedá. Prvé razítko v pase, prvá zastávka. Jaká bude? Po dojezdu do hotelu se ubytováváme a hurá na pláž. Po dlouhých zimních měsících je prosluněný mořský břeh to pravé. Smýt ze sebe tíhu studených zimních těžkých večerů a dostat se do prázdninové atmosféry! Míchané nápoje a lahůdky z nabídky all inclusive. A po večeři ještě na večerní drink u pláže, nezačíná nám ta cesta vůbec špatně!

DEN 3. BAHAMY

Lenošit na pláži u hotelu či se zúčastnit některé ze sportovních nabídek hotelu? Toť dnešní otázka. Hamaka, míchaný nápoj v ruce, tyrkysová voda. Bělostný písek a barevné rybky v průzračné vodě a ten pravý relax. Anebo což takhle se vydat malým rychločlunem na ostrůvek Major Cay, známý jako Pláž prasátek. Kde jinde si můžeme zaplavat v průzračné vodě s věru roztomilými čuníky? Vepři prý kdysi přežili ztroskotání lodi a zachránili se na této rajské pláži. Jejich potomci od té doby milují koupele v tyrkysové vodě. Čistota nadevše, inu vepři. A výlet si zpestříme též dobrodružnou návštěvou mořské jeskyně Thunderball, kde si můžeme zahrát na skutečného Jamese Bonda. A relaxační den zakončíme dobrým drinkem v hotelovém baru a letmým pohledem k jižnímu obzoru. Tam za vodou je Kolumbie, naše zítřejší zastávka.

DEN 4. KOLUMBIE/Cartagena

Ráno ještě rychle před snídaní do moře. Pár temp, na snídani a jedeme na letiště. Čeká nás krátký let přes Karibik na pobřeží jižní Ameriky. Přistáváme v kolumbijské Cartageně de Indias, kdysi důležitém obchodním centru španělského Nového světa. Cartagena tehdy přetékala blyštivým bohatstvím z andských dolů a zurčela bujným životem, není divu, že byla velice lákavým pokušením pro korzáry a piráty a jiné dobyvatele. Na obranu byly postaveny impozantní hradby, které dodnes chrání kouzelné koloniální centrum s úzkými uličkami a historickými fasádami. Jako bychom za rohem slyšeli tehdejší ušlechtilé rytíře na koních a jemné dámy v mušelínu i ryk drsných námořníků z přístavní putyky a zocelené piráty, kteří se s ničím věru nemazlili. Po příjezdu do hotelu se krátce osvěžíme a vydáme se na podvečerní procházku po hradbách a do malebných uliček. A až dostatečně nasajeme městského ducha, posedíme na dobrý podvečerní drink v hospůdce na hradbách s panoramatem zapadajícího slunce za moderními mrakodrapy čtvrtě Boca Grande či v pouliční hospůdce na náměstíčku Santo Domingo s ikonickou tučnicí slavného kolumbijského sochaře Fernanda Botera za zády. To je panečku atmosféra! Viva la vida !

DEN 5. KOLUMBIE/Cartagena/El Totumo

Dnes máme celý den na individuální potulku po malebných uličkách města anebo vyrazíme k unikátní bahenní sopce El Totumo?

Fakultativní výlet: TEPLÉ BAHÉNKO SOPKY EL TOTUMO (polodenní s obědem) Po dobré ranní kolumbijské kávičce vyrážíme k ohromné pevnosti San Felipe de Barajas, která se jako středověký hrad výhružně tyčí nad starým městem. Vycházíme až na vrcholek s úžasnými pohledy na okolí, vcházíme do temných kasemat a obdivujeme pevnostní architekturu španělského středověku. A pak již odjíždíme za město, kde nás po hodině jízdy vítá bizarní kužel bahenní sopky El Totumo, v jejímž hrdle se můžeme vyrochnit v příjemném teplém bahénku. Dle tradované pověry má vznik bahenní sopky na svědomí místní farář, který takto zahnal do podzemí ďábla, dštícího oheň a síru pekelnou, a atributy inferna proměnil v léčebný účinek malé bahenní sopky. Kdo ví, každopádně je to unikátní zážitek a když smýváme bahno v blízké laguně, cítíme, že jsme omládli, nabrali energii a šijí s námi všichni čerti. Zpět na oběd v Cartageně a můžeme se tedy v plné síle vrhnout do víru odpoledního a večerního života! Odpoledne po návratu máme volné, můžeme relaxovat v pohodlném areálu našeho hotelu, pochodit po malebných zákoutích, která jsme včera nestihli, či si udělat výlet do moderní mondénní čtvrti Boca Grande na druhé straně laguny. Cartagena je tu dnes jen pro nás !

DEN 6. CHILE/Atacama

Po šálku dobré kolumbijské kávičky se přesouváme na letiště a odlétáme nad hřebeny nebetyčných And do severního Chile, do nejsušší pouště naší planety, do Atacamy. Cestou z letiště obdivujeme mimozemsky úchvatnou krajinu, která připomíná cizí planetu. Atacama je díky chladnému Humboldtovu proudu a pásu velehor ušetřena všech srážek a prší zde tedy jen minimálně, často jen jednou za několik let. Suché klima tu vykouzlilo neskutečné scenérie, které nám vynikají v čistém a průzračném vysokohorském vzduchu. Dojíždíme do malebné oázy San Pedro de Atacama, která se stala základnou pro výpravy do okolí, nechybí zde tedy stylové luxusní hotýlky. Na večeři si zajdeme do naší pěkné hotelové restaurace, a aby nám nevyschlo, jsme přeci jen v jednom z nejsušších míst planety, tak raději před jídlem zaskočíme na sklenku dobrého chilského vína na terasu pod zářící Mléčnou dráhu. Sirius a Canopus, dvě nejjasnější stálice jižní oblohy se zdají na dosah, inu, pouštní vzduch je tak hebce průzračný! Což tedy ještě sklenku červeného? A proč vlastně ne? Kdy jindy se můžeme dotknout hvězd?

DEN 7. BOLÍVIE/Altiplano

Slunce nám ráno vychází za pravidelným kuželem Licancaburu, který dominuje hradbě andských velikánů na východním obzoru. A za nimi už leží tajemná Bolívie. Není to vůbec daleko, což se tedy podívat kousek za hranici k úchvatnému jezeru Laguna Verde?

Fakultativní výlet: BOLIVIJSKÉ ALTIPLANO A DVOJÍ KOUPÁNÍ V POUŠTI (s obědem) Hned po výjezdu zastavujeme na okraji San Pedra. Chilská celnice, byť hranice je až ve vzdáleném sedle na kopci. A pak již pozvolna po excelentním asfaltu stoupáme do výšin, u silnice zahlédneme prvé vikuně. Odbočujeme na prašnou cestu a zanedlouho nás čeká osamělá celnice uprostřed vysokohorské pustiny. Snad nebudeme muset mít krabičku s velbloudem pod kloboukem! Odbavení je rychlé a přátelské a již jsme v Bolívii. Na žerdi se třepetá pestrá domorodá vlajka, Bolívie má dvě státní zástavy. Folklóru si tu dnes ale moc neužijeme, jsme v opuštěném koutě, kde panuje Matka příroda. Před námi se otevírá úchvatné panorama zeleně tyrkysové hladiny Laguny Verde s panoramatem Licancaburu. Nádhera! Ani se nemůžeme vynadívat, ale rychle zpět do Chile, čeká nás piknik s obědem u solného jezera a koupání v tamním přesyceném roztoku. Rozhodně se neutopíme! A na závěr si zajedeme do nedalekých termálních lázní Puritama s příjemně prohřátou termální vodou ve vysokohorském údolí. A večer zase sklenka dobrého červeného na terase pod hvězdnatou oblohou. Kdo by čekal, že na nejsušší poušti planety bude tak příjemně. A že si užijeme koupání? Ani se nám odtud nechce, ale zítra nás čeká sladká Polynésie a její prvá zastávka: tajemný Velikonoční ostrov!

DEN 8. CHILE - VELIKONOČNÍ OSTROV

Ráno si k snídani dopřejeme dobré chilské ceviche a pak již vylétáváme nad Pacifik. Polynésané nekonečné rozlohy modravé moany překonávali na katamaránech a vahadlových člunech, to my se pohodlně vezeme v oblacích. Připadáme si ztraceni v ohromujících prostorách Pacifiku, kapitán však zkušeně nachází nepatrný kousek souše, který se nazývá Velikonoční ostrov. Přistáváme na letišti Mataveri, náš ekohotel je vzdálen jen pět minut jízdy, takže za chvíli si již můžeme v pohodlí vychutnat západ slunce nad Pacifikem přímo z hotelové terasy, se sklenkou vína či pisca sour v ruce. Večeříme v hotelové restauraci.

DEN 9. VELIKONOČNÍ OSTROV/Moai/Rano Raraku

Budeme dnes relaxovat u bazénu v ostrovních klimatických lázních anebo se vydáme na obhlídku ostrova?

Fakultativní výlet: TAJEMNÝ VELIKONOČNÍ OSTROV (s obědem) Pomalu nemůžeme dospat, vždyť nás dnes čeká sen mnoha cestovatelů. Ne každému se splnil, my patříme k těm šťastným! Odjíždíme natěšeni nejdříve k blízkému ceremoniálnímu komplexu Tahai, kde se nachází jediná z moai Velikonočního ostrova, jež byla kompletně restaurována včetně korálových očí. Pokračujeme k nerestaurovanému ahu Vaihu s volně ležícími povalenými sochami a klobouky pukao z červené lávy, takto vypadaly všechna ahu po rozbrojích mezi ostrovními kmeny. Nejhorší je válka, následky obvykle přetrvávají generace. Toto poučení platilo v historii vždy. Pokračujeme na svah sopky Rano Raraku, kde jsou dochovány ještě nedokončené sochy moai, hledící netradičně ven z ostrova, mezi nimi i nejvyšší moai Velikonočního ostrova o výšce 21,6 m a neobvyklá vousatá moai tukuturi v klečící poloze. Odjíždíme dále k velkému ahu Tongariki s 15 moai, jež bylo pěkně restaurováno, u vchodu do areálu stojí menší opuštěná moai, na níž v roce 1986 zkoušel inženýr Pavel Pavel její kývavé rozchození. Před obědem zastavujeme ještě na místě Ahu Te Pito Kura, považovaném za střed světa, a pak již na jediné pláži ostrova, na Anakeně, nás čeká pod palmami piknikový oběd. Odpoledne vyjíždíme ke kráteru Rano Kau s ceremoniální vesnicí Orongo, střediska kultu Ptačího muže, výhled po široširém oceánu je úchvatný. U večeře na hotelové terase hledíme k západu a představujeme si, čím nás ohromí zítra další klenot Polynésie, rajská Rarotonga. Že bychom opět nemohli dospat rána?

DEN 10. VELIKONOČNÍ OSTROV - COOKOVY OSTROVY/ Rarotonga

Dobrá chilská snídaně a pak hned na letiště, letadlo opouští pevninu a míří do široširých modrých dálav. Tudy že jezdívaly kánoe Polynésanů? Přistáváme na ostrůvku Rarotonga, v centru malebných Cookových ostrovů. Do hotelu je to kousíček a tak ještě před západem Slunce stihneme relaxační koupel ve vyhřáté mořské laguně.

DEN 11. COOKOVY OSTROVY/Rarotonga

Ostrov je maličký, scenérií je ovšem mnoho a mezi lidmi panuje milá sousedská pospolitost, stojí za to si jej objet. Vyrazíme tedy na výlet kolem ostrova, po vzoru místní dopravy ovšem máme dilema: pojedeme po směru nebo proti směru hodinových ručiček? Kéž by všechny naše starosti byly tohoto charakteru!

Fakultativní výlet: KRÁSY RAROTONGY (polodenní výlet) Po pobřežní silnici Ara Tapu vyjíždíme do Avaruy, hlavního města ostrova, zastavujeme u starých polynéských marae, kam se při velkých slavnostech přinášely dokonce lidské oběti, my se však spokojíme s fotografií na památku. Objevování ostrova ukončíme v zahradě flotily sedmi maorských kánoí. Polynésané měli vždy ve velké úctě objevitelské lodě a místa jejich vylodění a zastávek jsou navždy památná. Zapamatujme si tedy ony krásné poetické názvy plavidel: Takitimu, Tokomaru, Kurahaupo, Aotea, Tainui, Te Arawa a Mataatua. A odpoledne opět do hebkých vln čarokrásné laguny!

DEN 12. COOKOVY OSTROVY/Rarotonga (Aitutaki)

Dnes můžeme strávit den polynéským lelkováním na naší nádherné pláži, vždyť si ten odpočinek tolik zasloužíme! Také se můžeme vžít do pocitů dávných objevitelů a dobrodružně přejít za půl dne ostrov po mimořádně scénické stezce. A komu by byla Rarotonga malá, může se vydat malým letadélkem do vzdálené laguny Aitutaki.

Fakultativní výlet: TREK NAPŘÍČ RAROTONGOU (polodenní výlet) Brzy ráno se vydáváme na severní pobřeží ostrova, kde zahajujeme desetikilometrovou procházku pod korunami ohromných stromů k vulkanickému hřebenu, z něhož se tyčí scénická skalní jehla The Needle. To jsou ale panoramata! A pak již sestupujeme k rajskému vodopádu Wigmores, kde si můžeme zaplavat v lákavém jezírku v lůně polynéské džungle. Hezky jsme se protáhli, však je také trek považován za nejhezčí v celém jižním Pacifiku!

Fakultativní výlet: TYRKYSOVÁ LAGUNA AITUTAKI (celodenní výlet s piknikovým obědem) Brzy ráno odjíždíme na letiště a hodinovým letem se přesouváme do laguny Aitutaki. Přistáváme na hlavním ostrově a naloďujeme se na katamarán Titi-ai- Tonga a vyplouváme po laguně. Zastavujeme u malých korálových motu se zářivě bělostným pískem, šnorchlujeme v nádherné laguně a dobrý rybí oběd se podává na opuštěném ostrůvku. A z malého One Foot Island můžeme domů poslat pohled z jedné z nejbizarnějších pošt světa. Večer si ještě vyslechneme v hotelovém baru romantické polynéské ukulele a už se těšíme na zítra do divoké Melanésie.

DEN 13. NOVÁ KALEDONIE

Dnešek bude velmi krátký ! Snídaně a krátká cesta na letiště, startujeme a zanedlouho přelétáme pomyslnou datovou hranici a náhle den končí. Bez západu Slunce, bez noci. A najednou je zítra!

DEN 14. NOVÁ KALEDONIE

Relativita času. Ve zlomku sekundy jsme o 24 hodin starší! Takže dnes už je zítra a dnes už je včera! Přistáváme na Nové Kaledonii, vítá nás mimořádně vyspělá země, která jako by s nedávnou kanibalskou tradicí neměla nic společného. Míříme do města, a ještě než se ubytujeme zastavujeme v kulturním středisku Tjibaou, ikoně moderní architektury. A pak již do hotelu a večer si můžeme vychutnat v některé z dobrých francouzských restaurací.

DEN 15. NOVÁ KALEDONIE/ÎLE DES PINES

Zůstaneme dnes jen na pláži u hotelu či se vydáme na blízké útesy na šnorchlování. Anebo podnikneme snovou cestu trajektem na jeden z divů Oceánie, ostrov borovic?

Fakultativní výlet: Île Des PINes - RÁJ ve stÍNU aRaUkÁRIÍ (celodenní výlet s obědem) Odjíždíme do přístavu, kde se nalodíme na velký trajekt a odplouváme na ostrov Île des Pines. Nádherné scenérie jehličnanů, hluboce tyrkysové laguny a bělostný písek. Téměř se nechce věřit, že takto nádherné místo bylo kdysi trestaneckou kolonií. Jen tiše závidíme deportovaným Komunardům, kteří sem byli kdysi posláni do několikaletého vyhnanství. My zde máme jen jeden jediný den, tušíme ale, že to bude den jedinečný, který bude patřit na šňůrce zážitkových korálků k těm nejblyštivějším. Vychutnáme si tedy úžasné pláže, teplé moře a nádhernou krajinu. Vždyť jsme na samém okraji ráje, jak praví úsloví. Ani se nám zpět do Noumey nechce. Zítra nás čeká tropická Austrálie, o tyrkysové scenérie ovšem nepřijdeme! Korálů si užijeme na Velkém bariérovém útesu.

DEN 16. A

USTRÁLIE/CAIRNS

Letadlo opět nabírá směr jihozápad a míříme do hlavního města Queenslandu, do Cairnsu. Vítá nás moderní a duchem mladá metropole, ubytováváme se v hotelu přímo u maríny a v odpoledni se orientačně projdeme po moderním centru. Anebo si před večeří zaběháme v upraveném městském parku?

DEN 17. A

USTRÁLIE/CAIRNS/GREAT BARRIER REEF

Dnes nás čeká výlet na nej-lepší korálový útes světa. To budou panečku zase pestré barvy a hemžení ryb a korýšů pod vodou! Škoda jen, že asi nepotkáme dugonga. Fakultativní výlet: loDÍ Na velkÝ BaRIÉRovÝ Útes (celodenní výlet s obědem) Vyjíždíme z přístavu a směřujeme k úchvatným podmořským lokalitám na Velkém bariérovém útesu. Kapitán lodi rozhoduje, která místa budou zrovna dnes nejlepší. A pak již na vybrané lokality a dolů, pod vodu. A na palubě se mezitím chystá chutný oběd, mezi věčně hladovými korálovými rybkami nám jistě vyhládne! Neuvěřitelné barvy podmořského světa, hemžení ryb: bodloci, ostenci, klipky a kdo ví jak se všechny ty čarokrásné ryby jmenují. A možná potkáme i mořskou želvu! Či ještě něco většího? A večer dojmy zapijeme australským točeným v některé z cairnských hospůdek. S jižní polokoulí se pro tentokráte loučíme, zítra nás čekají husté pralesy malajského Bornea.

DEN 18. A

USTRÁLIE - MALAJSIE/BORNEO

Poslední australský toast k snídani a sklenka dobrého džusu. Přelétáme zpět na severní polokouli na pralesní ostrov Borneo. Etnicky pestrá a barvitá metropole státu Sabah Kota Kinabalu nás vítá vlhkým a tropickým vzduchem, na široké a exkluzivní pláži u hotelu je však čerstvé povětří. Jsme v náruči té nejbujnější tropické přírody, jakou si dovedeme představit,. A že by nám tu něco chybělo? Nějaká opice či lidoop? Však se zítra dočkáme!

DEN 19. MALAJSIE/BORNEO/SANDAKAN

Probouzíme se do příjemného tropického rána, počasí láká strávit den na pláži či u bazénu, ale byla by škoda, nevydat se za rezavými lesními muži. Orang Hutan, člověk z lesa, největší lidoop Asie. A to je pro nás, Evropany - Orang Europah, velké lákadlo!

Fakultativní výlet: oRaNGUtaNI U saNDakaNU (s obědem) Odlétáme do města s kouzelným názvem Sandakan, vzpomínáme na slavné televizní legendy o bílém rádžovi ze Sarawaku a spravedlivém pirátovi, tož to byla romantika. Ale čeká nás tu ještě lepší dobrodružství, než barvotiskové romány. Stanice pro záchranu orangutanů v Sepiloku, kde se seznámíme s životem tohoto ohroženého lidoopa. V rezervaci, tvořené primárním deštným pralesem dnes žije zhruba 80 jedinců, s nimiž se můžeme setkat na naučné stezce. A shlédneme také roztomilá orangutaní mláďata při krmení. Oběd nás čeká v Sandakanu a pak již zpět na naší dlouhou bílou pláž! V podvečer vychutnáváme liduprázdnou krásu přírody, zítra nás už čeká mumraj asijské metropole.

DEN 20. SINGAPUR

Krátkým letem přelétáme přes moře na samou špici Malajského poloostrova, do Singapuru. Lví město nás vítá příkladnou čistotou a pořádkem, to se v jednom z nejblahobytnějších míst planety dá očekávat. Čeká nás jeden z nejspektakulárnějších hotelů naší planety a město ve městě - Marina Bay Sands. Hned po ubytování míříme na slavný střešní bazén a kocháme se výhledy na město a jeho mrakodrapy z hladiny vysoko v oblacích.

DEN 21. SINGAPUR

Dnes se můžeme sami toulat po nákupních střediscích Singapuru, lenošit o toho úžasného bazénu nad našimi hlavami či si na půl den prohlédnout město.

Fakultativní výlet: KOSMOPOLITNÍ SINGAPUR (s obědem) Prohlídku města zahajujeme u singapurské řeky, kde stojí symbol města Merlion, socha lvíčka a ryby dohromady. Je to neoficiální znak Singapuru, i když se zdá, že náš hotel je v současnosti symbolem daleko populárnějším. A vždyť je to vlastně jedno, shlédli jsme obojí. Projdeme po nábřeží, zastavíme u sochy zakladatele města sira Stamforda Rafflese, a pokračujeme k čínskému taoistickému chrámu Thian Hock Keng, kde v duchu čínského synkretismu se setkáváme i s buddhistickými prvky. Krátce zastavíme v orchideráriu v národní botanické zahradě a pak již zamíříme do čtvrti Little India s pouťovou přemírou barev, jak to mají Tamilové rádi. Jukneme do hinduistického chrámu Šrí Víramakaliamman s divokými vyobrazeními hinduistických božstev u vchodu. Na závěr prohlídky města se stavujeme na dobrý oběd ve stylu moderní asijské kuchyně. A pak již máme volno k individuálnímu objevování Singapuru. Anebo k nákupům? Však se ještě rozhodneme, odpoledne je dlouhé!

DEN 22. MYANMAR/MANDALAJ

Ráno ještě rychle zaskočíme na horní terasu u bazénu, abychom pohlédli na probouzející se město, a pak honem na letiště, a letíme do Mandalaje. Staré královské město nás vítá teplým a suchým povětřím, cestou z letiště jedeme rovnou k slavnému nejdelšímu dřevěnému mostu planety, zvanému U Bein, na mostě je již rušno, a vynikají mniši v karmínových rouchách, to je panečku scéničnost! A Mandalaj nám toho nabízí více, bělostnou pagodu Kuthodaw se stélami s buddhistickým kánonem, rozkošnou dřevěnou pagodu Shwenandaw a úchvatné výhledy z Mandalajského kopce. Večer sedáme ke sklence sladkého barmského čaje a těšíme se, co nám pobyt v této tajemné zemi přinese.

DEN 23. MYANMAR/IRAVÁDÍ/BAGAN

Ráno jedeme k řece, nasedáme na luxusní loď a vyplouváme po proudu mocné Iravádí. Tok líně plyne, krajinu zdobí tisíce zlatých pagod, usrkáváme čaj či whisky a vciťujeme se do dob dávno minulých, kdy cestování bylo kratochvíli šlechticů. Nebylo tenkrát vůbec špatné být bílým sáhibem. Připlouváme do Baganu, jednoho z nejpozoruhodnějších míst Asie. Jen abychom zítra stihli shlédnout ty dvě tisícovky chrámů a pagod! Anebo alespoň nějaké. To bude den ! A když si pozítří přistaneme, můžeme se podívat na scenérie z horkovzdušného balónu!

DEN 24. MYANMAR/BAGAN

Dnes nás čeká kulturně výživný den.

Fakultativní výlet: TISÍCE PAGOD BAGANU (s obědem) Areál je ohromný, vybíráme tedy jen ty nejlepší kousky z dnešní nabídky: pagodu Sulamani s pěknými freskami ve vnitřních chodbách, zikkuratovitě masivní pagodu Dhammayangyi, nejvyšší pagodu baganské pláně Thatbyinnnyu, pagodu Shwegugyi u rozvalin areálu paláce krále Anoratchy. Následuje dobrý myanmský oběd a dále na krátká siestu vhotelu. Odpoledne pak nás čeká pagoda Nanpaya a masívní pagoda Manuha a pak již na některé dobré místo k sledování západu slunve nad kopci sousedního státu Chin.

DEN 25. MYANMAR/BAGAN

Bude-li nám počasí a termika vzdušných mas přát, tak si dnes raději poněkud přivstaneme a vydáme se na vyhlídkový let.

Fakultativní výlet: HORKOVZDUŠNÝM BALÓNEM DO NIRVÁNY Pagoda je buddhistickým ztvárněním cesty k nirváně. Špice stavby symbolizuje osvícení a prostor nad pagodou je symbolikou nirvány. Což si tedy té nirvány za kuropění trochu užít z koše balónu? Proletíme se nad pagodami a v záři vycházejícího slunce budeme obdivovat nevšední panoramata. A možná se z našeho balónu vrátíme po vzoru bódhisattvů tak trochu osvíceni, kdo ví? A po pozdní snídani máme den pro sebe, strávíme jej u bazénu či si půjčíme kola a projedeme si na vlastní pěst další pagody, na něž včera nedošlo? Stále nám jich zbývají dvě tisícovky!

DEN 26. CESTA DOMŮ

Po brzké snídani nás čeká cesta venkovskou krajinou Myanmaru na letiště do Mandalaje. A odlétáme daleko na západ. Při posledním letu se ohlížíme zpět k východu, odkud jsme přiletěli, cíl je však před námi, na západě. Máme stále stejný směr, stále kupředu, a přesto se vracíme, zpátky do výchozího bodu. Domů! Ano, přesvědčili jsme se, že je naše planeta opravdu kulaťoučce kulatá a že všechny cesty vedou nakonec tam, kde začaly. Není nakonec naše životní cesta podobná?

ORIENT AČNÍ DÉLKY JEDNOTLIVÝCH LETŮ

Praha - Gander 5 hod. 55 min.

Gander - Bahamy 4 hod. 40 min.

Bahamy - Cartagena 1 hod. 50 min.

Cartagena - Antofagasta 4 hod. 40 min.

Antofagasta - Calama 0 hod. 30 min.

Calama - Santiago de Chile 1 hod. 50 min.

Santiago de Chile - Velikonoční ostrov 4 hod. 55 min.

Velikonoční ostrov - Papeete 5 hod. 30 min.

Papeete - Rarotonga 1 hod. 40 min.

Rarotonga - Nouméa 4 hod. 35 min.

Nouméa - Cairns 3 hod. 10 min.

Cairns - Kota Kinabalu 5 hod. 20 min.

Kota Kinabalu - Singapur 1 hod. 55 min.

Singapur - Mandalay 3 hod. 20 min.

Mandalay - Muscat 4 hod. 50 min.

Muscat - Praha 6 hod. 20 min.

Všeobecné informace:

JEDINEČNÁ CESTA KOLEM SVĚTA

V roce 2017 pro Vás CK připravila další a opět novou Cestu kolem světa. Po loňské oslavě pětiletého výročí od příchodu tohoto konceptu do České republiky jsme se letos rozhodli přidat den navíc na celkových 26 dnů. Při tvorbě itineráře jsme se snažili zohlednit veškeré připomínky a podněty z předchozích ročníků Cest. Z minulosti víme, že stejně důležitá, jako je atraktivita jednotlivých zastávek a vysoký standard všech služeb, jsou lidé, se kterými tuto Cestu absolvujete. Ani letos tedy nechceme v žádném případě slevit z našich nároků na kvalitu, a proto se budeme i v nadcházející době chtít osobně poznat a sejít s každým zájemcem na nezávazné schůzce, která Vám Cestu představí do těch nejmenších podrobností. Čeká Vás 10 nevšedních destinací a jedno přeshraniční překvapení jako destinace jedenáctá. Můžete se také těšit na příjemnou neformální atmosféru. Trasa cesty vede místy, která jste chtěli vždy navštívit, ale tak nějak Vám to zatím nevyšlo a nebo byla zkrátka příliš daleko. Pro každého z nás je čas vzácný a chtěli bychom toho ještě tolik vidět, navštívit, stihnout a zažít. Naše cesta je skvělým řešením pro ty, kteří nemají dostatek času navštívit každou zemi a strávit v ní delší čas. Pobyt v každé zastávce je dostatečně dlouhý na to, abychom mohli zažít místní atmosféru a navštívit ty nejatraktivnější zajímavosti a památky. Naši klienti také oceňují možnost návštěvy destinací nacházejících se na druhé straně naší planety bez nutnosti úmorných letů na pravidelných linkách čítajících dlouhé desítky hodin a několik přestupů. V průběhu Cesty kolem světa dosáhneme i těch nejvzdálenějších míst naší planety krátkými přelety, a to v pohodlí vlastního letadla. Opět Vám nabídneme další nadstandardní služby, jako je asistence při manipulaci se zavazadly nebo asistence lékaře po celou dobu cesty. Společně s 10 atraktivními zastávkami na zajímavých místech naší nádherné planety, činí i výše zmíněné racionální argumenty naši Cestu kolem světa jedinečným zájezdem, ke kterému se budete ve svých vzpomínkách rádi vracet.

10 EXOTICKÝCH DOVOLENÝCH ZA 26 DNÍ

Za 26 dní navštíví účastníci 10 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Tento koktejl Vás zaručeně okouzlí a navodí pocit, že jste na Vaší úžasné cestě mnohem déle než ve skutečnosti. Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na úžasné Bahamy s jejich karibskou atmosférou, koloniální duch kolumbijské Cartageny, vyprahlé a dech-beroucí scenérie pouště Atacama nebo tajemné magično Velikonočního ostrova. Do vašich vzpomínek se navždy zapíše Melanésie v podobě nepoznané Nové Kaledonie v přímém kontrastu s dobře známým, ale přesto nádherným a nekonečně neprozkoumaným Velkým bariérovým útesem u australského Cairns. Malajské Borneo nabídne cennou exkurzi do života orangutanů, kterou vystřídá hypermoderní Singapur se svým jedinečným přístupem k čistotě města a kvalitě života v něm. Úžasným cestovatelským dezertem se pak stane Myanmar, nádherná a tajuplná země, která má díky své dlouholeté izolaci ještě mnoho tajemství k objevování.

UBYTOVÁNÍ NA LUXUSNÍ ÚROVNI

V každé destinaci na trase Cesty kolem světa je pro Vás zajištěno luxusní ubytování v 5* hotelu náležejícímu k těm nejlepším hotelovým řetězcům světa.

LETECKÁ DOPRAVA BOEING 737-800 ,,COMFORT JET"

Leteckou dopravu na Cestě kolem světa 2017 s odletem z Prahy zajišťuje česká letecká společnost TRAVEL SERVICE, která patří mezi největší dopravce ve střední Evropě a jejíž služby byly při všech pěti předchozích cestách bezchybné a na nejvyšší možné úrovni. Moderní letadlo Boeing 737-800 bude speciálně upravené z klasické 189místné verze na 64místnou komfortní konfiguraci se službami v duchu "Private jet". Standardní sedadla (trojsedačky) jsou nahrazena komfortními a pohodlnými koženými křesly (dvojsedačkami), s možností polohování do 120°. Mezi řadami sedaček je zvětšen rozestup na 114 cm a více (ze standardních 76), což Vám přinese mnohem pohodlnější cestování. Samozřejmostí je profesionální a prověřený palubní personál. O Vaše pohodlí a bezpečnost letu a pohodlí na palubě se postarají 3 zkušení piloti a 4 šarmantní české stewardky a stewardi. Během celého zájezdu nemusíte nikdy a nikde přestupovat, všude budete cestovat Vašim letadlem, které Vám poskytne maximální komfort. Odlety plánujeme převážně na dopoledne, aby přílet do následující zastávky byl odpoledne místního času (samozřejmě s chutným obědem a pár drinky na palubě letadla).

PRODEJNÍ SÍŤ CESTY KOLEM SVĚTA

Cestu kolem světa 2017 si lze zakoupit výhradně přímo v cestovní kanceláři CK. Při objednávce zájezdu je nutno složit 30% zálohy, doplatek celé ceny zájezdu se hradí 3 měsíce před odletem. Před samotným podpisem Smlouvy o obstarání zájezdu je možné tuto smlouvu prostudovat, k čemuž slouží 7denní lhůta ode dne rezervace. Organizátor projektu Cesty kolem světa si vyhrazuje právo zrušit zájezd v případě jeho nízké obsazenosti, nejpozději však 3 měsíce před odletem. V tomto případě okamžitě vrátí klientům uhrazenou 30% zálohu v plné výši.

NADSTANDARDNÍ POJIŠTĚNÍ STORNA VE VÝŠI 100% Z CENY ZÁJEZDU

Jelikož si uvědomujeme, že Cesta kolem světa není obyčejný zájezd, je nutné se na něj včas připravit a objednat si ho se značným předstihem. Díky tomu vzniká určitá obava z případných komplikací v době odletu. Z tohoto důvodu Vám fakultativně nabízíme možnost speciálního nadstandardního pojištění storna zájezdu od České pojišťovny (bez limitu ceny zájezdu a bez spoluúčasti), které v případě nepředvídaných situací zabraňujících vycestovat na Cestu kolem světa plně pokryje požadovaný storno poplatek. Pojistnou událostí je zrušení pojištěné cesty a to z důvodu: a) vážného akutního onemocnění nebo úrazu, které utrpěl pojištěný, jeho blízká osoba nebo spolucestující a které si vyžádaly lékařem doporučené upoutání na lůžko nebo hospitalizaci. b) smrti pojištěného nebo jeho blízké osoby nebo spolucestujícího. c) značné škody na majetku pojištěného nebo spolucestujícího vzniklé na území ČR během trvání pojištění, která byla způsobena následkem živelní události pokud pojištěný prokáže, že z tohoto důvodu nemůže nastoupit na pojištěnou cestu. d) zničení nebo ztráty cestovních dokladů pojištěného nebo spolucestujícího v důsledku živelné události méně než 3 pracovní dny před nástupem na pojištěnou cestu. e) povolání pojištěného nebo spolucestujícího na vojenské cvičení, podud prokáže pojištěný či spolucestující, že povolávací rozkaz mu byl doručen až po uzavření pojištění.

DOKONALÉ PALUBNÍ SLUŽBY

Na palubě vašeho letadla o Vás bude vždy postaráno, během každého letu bude servírováno občerstvení v kvalitě, pestrosti a množství běžné business třídy. Opakovaně se tedy můžete těšit na přípitky značkovými alkoholickými nápoji, čerstvé ovoce, tříchodové obědové menu s možností výběru hlavního jídla ze 3 denních nabídek, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje včetně kvalitních vín, koňaků, whisky, piva, kávy či čaje. Odbavování cestujících před každým odletem bude urychlené, jelikož rozdělení křesel v letadle zůstává po celou dobu cesty stejné a Vy se bude vracet vždy na svou sedačku.

ZAVAZADLOVÝ SERVIS

V každé destinaci uděláme maximum pro Váš komfort i z hlediska zavazadel. Po příletu budou Vaše cestovní zavazadla dopravena z letiště až do hotelového pokoje za osobního dohledu jednoho člena obslužného týmu. Tentýž servis Vám nabídneme také při odletu. Maximální hmotnost odbaveného zavazadla na osobu je 30 kg + 8 kg příručního zavazadla. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že tyto limity jsou pro sbalení na Cestu kolem světa naprosto dostačující.

NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA LÉKAŘE

Jedním z důležitých členů našeho týmu je lékař, který je cestujícím k dispozici během celého zájezdu (na palubě letadla i během pobytů). Námi vybraný a prověřený lékař má velké zkušenosti s cestováním a tímto typem Cesty. Kromě základních lékařských služeb a konzultací nabídne i vlastní zkušenosti a rady, jak překonávat případné problémy s cestováním a v neposlední řadě je připraven na místní odlišnosti jednotlivých destinací, ale zároveň je vybaven dostatečným množstvím medikamentů z ČR.

NAŠI NEJLEPŠÍ PRŮVODCI K VAŠIM SLUŽBÁM

Po celou dobu naší společné cesty se o Vás budou starat naši nejlepší průvodci, kteří jsou připraveni Vám poskytnout naprosto kompletní informace o zemi, kterou navštívíte včetně exkluzivních zajímavostí, pikantností a jejich tajných tipů. Na naší cestě budou po celou dobu na všechny služby (transfery, ubytování, gastronomii) dohlížet a osobně při nich asistovat 3 zkušení čeští či slovenští průvodci. Spolu s domácími průvodci budou také provázet všechny naplánované výlety a prohlídky. Na každého průvodce připadne vždy skupina maximálně o 22 osobách. Tato skupina bude mít také vždy k dispozici vlastní autobus. Díky tomuto rozdělení Vám můžeme garantovat i v autobusech na naší cestě maximální pohodlí a dostatečný prostor. V neposlední řadě zajišťuje tento systém i vlastní okénko pro každého, což je při okružních prohlídkách velice oceňovaný bonus.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu na trase Praha - Bahamy - Kolumbie - Chile - Velikonoční ostrov - Cookovy ostrovy - Nová Kaledonie

- Austrálie - Malajsie - Borneo - Singapur - Myanmar - Praha v KOMFORTNÍ třídě

- přepravu 30 kg odbaveného zavazadla a 8 kg příručního zavazadla, pro golfisty a potápěče zdarma navíc dlaší cestovní bag

- letištní a bezpečnostní poplatky (platné a známé k 1.6.2016)

- autobusový transfer z letiště do hotelu a zpět

- 23x ubytování v luxusních hotelech se snídaní

- 1x uvítací večeře včetně nápojů

- 1x slavnostní rozlučková večeře včetně nápojů

- 16x catering / občerstvení na palubě letadla v kvalitě business třídy (jídla i nápoje)

- průvodcovské, informační a asistenční služby profesionálních českých a slovenských průvodců během celého zájezdu

- základní lékařské služby a konzultace profesionálního lékaře během celého zájezdu

- handlingové služby odbavení zavazadel za asistence člena obslužného týmu

- všechny vízové poplatky (pro držitele biometrických pasů ČR s platností minimálně 6 měsíců po návratu ze zájezdu)

- místní daně a poplatky

- vstupy do národních parků

- standardní spropitné/bakšišné pro místní řidiče, průvodce, nosiče zavazadel/portýry

- komplexní cestovní pojištění České pojišťovny včetně zdravotního a úrazového

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- fakultativní výlety v jednotlivých pobytových místech s českými nebo slovenskými a místními průvodci - tyto služby lze doobjednat i dodatečně po objednání zájezdu, a to nejpozději 3 měsíce před odletem na Cestu kolem světa:

- KOLUMBIE - TEPLÉ BAHÉNKO SOPKY EL TOTUMO (polodenní výlet s obědem) 1.980,- Kč

- CHILE - BOLIVIJSKÉ ALTIPLANO A DVOJÍ KOUPÁNÍ V POUŠTI (s obědem) 4.810,- Kč

- VELIKONOČNÍ OSTROV - TAJEMNÝ VELIKONOČNÍ OSTROV (s obědem) 6.860,- Kč

- COOKOVY OSTROVY - KRÁSY RAROTONGY (polodenní výlet) 1.570,- Kč

- COOKOVY OSTROVY - TYRKYSOVÁ LAGUNA AITUTAKI (celodenní výlet s piknikovým obědem) 8.340,- Kč

- COOKOVY OSTROVY - TREK NAPŘÍČ RAROTONGOU (polodenní výlet s obědem) 1.980,- Kč

- NOVÁ KALEDONIE - ÎLE DES PINES - RÁJ VE STÍNU ARAUKÁRIÍ (celodenní výlet s obědem) 4.930,- Kč

- AUSTRÁLIE - LODÍ NA VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES (celodenní výlet s obědem) 7.720,- Kč

- MALAJSIE - ORANGUTANI U SANDAKANU (s obědem) 6.450,- Kč

- SINGAPUR - KOSMOPOLITNÍ SINGAPUR (s obědem) 2.470,- Kč

- MYANMAR - TISÍCE PAGOD BAGANU (s obědem) 4.890,- Kč

- MYANMAR - HORKOVZDUŠNÝM BALÓNEM DO NIRVÁNY 9.750,- Kč

Nadstandardní pojištění storna zájezdu ve výši 100% z ceny zájezdu od České pojišťovny

- (bez limitu ceny zájezdu a bez spoluúčasti) = 24.990,- Kč / osoba (možné sjednat pouze při objednání zájezdu, ne dodatečně!)

- ubytování v hotelových pokojích vyšší kategorie (suity apod. na vyžádání)

- palivový příplatek (v případě, že světová cena leteckého paliva v termínu 1 měsíc před odletem na zájezd bude vyšší o více než 25 % oproti kalkulované ceně leteckého paliva k 1.6.2016)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000