crosssearch

Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje

Poznávací zájezdy, Česká republika

SYCHROV - KRÁSNÁ - TANVALD - KOŘENOV - PŘÍCHOVICE - FRÝDLANT - JINDŘICHOVICE POD SMRKEM - LIBVERDA - JEŠTĚD - LIBEREC - JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

SYCHROV - KRÁSNÁ - TANVALD - KOŘENOV - PŘÍCHOVICE - FRÝDLANT - JINDŘICHOVICE POD SMRKEM - LIBVERDA - JEŠTĚD - LIBEREC - JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

1. den:

Ráno odjezd z Brna na zámek Sychrov, prohlídka novogotického zámku známého i z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta nebo Nejkrásnější hádanka. Odpoledne odjezd k Jablonci nad Nisou do obce Krásná, kde navštívíme Kittelovo muzeum, které nabízí prohlídku čarodějné knihy, tajemné pracovny a expozici lidového léčitelství, se seznámíme s prací a životem tohoto lékaře a léčitele, který se podle pověstí upsal čertu. Poté se projdeme po naučné stezce, věnované také práci tohoto léčitele. Přejezd do Tanvaldu, kde nastoupíme na horskou ozubnicovou dráhu a krásnou přírodou Jizerských hor pojedeme do zastávky Kořenov. Jedná se o jednu z posledních normálněrozchodných zubaček v Evropě a také o nejstrmější železnicí v Čechách. V Kořenově můžeme navštívit i muzeum této zubačky. Z Kořenova přejedeme do podhorské vesničky Příchovice spojené se jménem největšího Čecha, Járy Cimrmana. Krátkou procházkou dojdeme k rozhledně Maják J.Cimrmana, nejmladší dřevěné rozhledně Jizerských hor. V budově před rozhlednou se nachází Muzeum Cimrmanovy doby, kde je umístěna expozice o Cimrmanovy a značná část exponátů z jeho pozůstalosti, které byly dříve uloženy v depozitářích divadla Járy Cimrmana. Večer odjezd na ubytování.

2. den:

Po snídani odjedeme do nejsevernějšího výběžku Liberecka k návštěvě města Frýdlant s městskou památkovou zónou s pseudorenesanční radnicí. Městu dominuje komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku stojící na mohutné čedičové skále nad řekou Smědá. Patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v Česku a byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také sbírka zbraní a dýmek a zámecká obrazárna. Nejznámějším majitelem frýdlantského panství byl Albrecht z Valdšttejna. Po návštěvě tohoto nádherného komplexu a odpočinku v centru města se odpoledne vydáme na další putování, při kterém zavítáme do Jindřichovic pod Smrkem. Zde navštívíme Žijící skanzen, kde si uděláme představu o dřívějším životě a uvidíme lidovou architekturu včetně větrného mlýna. Po prohlídce skanzenu přejedeme do lázní Libverda s kolonádou a léčivým pramenem nazvaným Boží voda, klasicistním zámečkem i atraktivní výletní restaurací Obří sud v dřevěné budově ve tvaru sudu o průměru cca 11 m. K večeru návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjedeme k dominantě libereckého kraje Ještědu. Visutou lanovkou vyjedeme na vrchol a navštívíme budovu vysílače s horským hotelem a restaurací, která patří k ozdobám české architektury. Po krásných výhledech do okolí se vydáme pěšky zpět na úpatí Ještědu (4,5 km). Možnost sjet i zpět lanovkou. Odsud se přesuneme do Liberce. Projdeme se centrem města s novorenesanční radnicí a odpočneme si po dopolední procházce. Odpoledne pak můžete věnovat pobytu v Centru Babylon (návštěva na 23 hodiny) s širokými možnostmi aktivního vyžití Aquapark, IQpark, Lunapark aj. nebo navštívit město Jablonné v Podještědí s dominikánským klášterem, jedná se o barokní stavbu s hodnotnou poutní bazilikou sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Byl založen již ve 13. stol. Zdislavou z Lemberka, svatořečené papežem Janem Pavlem II. v roce 1995. Pod bazilikou se nacházejí katakomby soustava krypt a chodeb se 3 patry. Dnes je přístupné pouze patro první, ve kterém se nachází i krypta sv. Zdislavy. Odpoledne návrat do Liberce a odjezd do Brna.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000