crosssearch

Putování krajem Moravskoslezských Beskyd

Poznávací zájezdy, Česká republika

LUHAČOVICE - VIZOVICE - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - PUSTEVNY - RADHOŠŤ - KOPŘIVNICE - ŠTRAMBERK - NOŠOVICE - SOLÁŇ - VELKÉ KARLOVICE - JAVORNÍKY

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna do Luhačovic, největších moravských lázní v krásném prostředí Vizovických kopců, procházka po lázeňské kolonádě s ochutnávkou ozdravných pramenů – Vincentka, Aloiska a Ottovka. Budeme moci obdivovat krásné stavby architekta Jurkoviče i posedět v příjemných kavárnách. Odpoledne odjezd do Vizovic, návštěva destilérky R. Jelínek s proslulou výrobou slivovice a ovocných likérů, degustace. Krátká zastávka v centru Vizovic a u zámku. K večeru odjezd na ubytování do Moravsko-slezských Beskyd.

2. den

Dopoledne návštěva skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Skanzen se rozprostírá v lázeňském parku a přilehlém svahu nad řekou Rožnovská Bečva a je tvořen 3 areály s ukázkou městských staveb, technických staveb a lidových staveb z oblasti Valašska, Slezska a Kopanic. Jsou to Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina. Odpoledne výjezd autobusem na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd na Pustevny, kde najdeme příjemná posezení v nádherných dřevěnicích navrhovaných Jurkovičem i krásné výhledy. Poté se vydáme na pěší procházku po hřebeni až na vrchol Radhošť a zpět (cca 7 km). Cestou budeme moci obdivovat nejen krásnou přírodu, ale i sochu boha Radegasta nebo dřevěnou kapli a sochy sv. Cyrila a Metoděje na samotném vrcholu. Návrat na ubytování.

3. den:

Ráno odjezd do Kopřivnice, návštěva Technického muzea Tatra s modely od prvních vozidel ještě z období rakousko-habsburské monarchie až po nejmodernější limuzíny z 90. let minulého století, pokračování do Štramberka, nazývaného pro svou malebnost „Moravským betlémem“, procházka městem s řadou zajímavých staveb, roubených domů, hradem a věží Trúba, odkud se otevírají nádherné vyhlídky do okolí. Odpoledne odjezd do Nošovic a návštěva dalšího ze symbolů Beskyd, pivovaru Radegast. Zde se seznámíme s historií pivovaru, varním procesem a navštívíme i degustační věž nad pivovarem, z níž se nabízí krásný výhled na panorama Beskyd v čele s Lysou horou. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani výjezd na vrchol Soláň a krátká procházka uměleckou galerií v otevřené přírodě s mnoha dřevěnými sochami s beskydskou tématikou. Poté odjedeme do Velkých Karlovic, kde budeme moci navštívit některé původní dřevěné stavby, které se zde zachovaly, a to především dřevěný kostel postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793 nebo kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum, které přibližuje návštěvníkům obraz života lidí v této části Valašska. Přejezd na hřeben Javorníků a pěší procházka po hřebeni z osady Kasárna až k hotelu Portáš. Během cesty budeme moci pozorovat nesčetné řady horských hřebenů na moravské i slovenské straně. Odpoledne odjezd a k večeru návrat do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování v 2-3* hotelu
• 3× snídani
• průvodcovské služby

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000