crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Lázeňský trojúhelník, Francké Švýcarsko a Smrčiny

Poznávací zájezdy, Česká republika

Podrobně nav&tívíme oblast západočeských lázní, před 150 lety mondénní centrum Evropy, dnes již krásně restaurovaná lázeňská města i přírodní rarity, vřesovi&tě a ra&elini&tě, zajímavé hrady. V Německu si prohlédneme romantickou oblast plnou bizarních skal a hradů Franckého...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Podrobně navštívíme oblast západočeských lázní, před 150 lety mondénní centrum Evropy, dnes již krásně restaurovaná lázeňská města i přírodní rarity, vřesoviště a rašeliniště, zajímavé hrady. V Německu si prohlédneme romantickou oblast plnou bizarních skal a hradů Franckého Švýcarska i nádherné lesy a jezera příhraničních Smrčin.

Program zájezdu:

1.den (ne): Klášter premonstrátů TEPLÁ – s velkou klášterní knihovnou a chrámem Zvěstování p. Marie. MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – fascinující město proslavené poslední láskou J. W. Goethe a v současnosti zpívající fontánou. Rašeliniště KLADSKÁ – naučná stezka v historické honitbě ve Slavkovském lese.

2.den (po): FICHTELGEBIRGE (Smrčiny) - pramenné pohoří čtyř velkých řek. Univerzitní město BAYREUTH - centrum wágnerovských slavností. Přejezd do Bischofsgrün. Výjezd lanovkou na jeden z nejvyšších vrcholů Smrčin OCHSENKOPF (1024 m), rozhledna. Pěší výlet (cca 6 km) kolem pramenů Mohanu k romantickému lesnímu jezeru FICHTELSEE.

3.den (út): CHEB – jediná říšská falc na území Česka, proslavená budova Špalíček na náběstí, Chebský hrad, místo proslulé zavražděním Albrechta z Valdštejna. SOOS – přírodní rezervace – malý český Yelowstone. Rašeliniště s mofetovými kraterky s unikajícím oxidem uhličitým a kloktajícím bahnem. Hrad SEEBERG – původně románský hrad ze 13. stol. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – městská památková rezervace, malé pohodové empírové lázně s nenarušenou slohovou jednotou lázeňského centra.

4.den (st): FRÄNKISCHE SCHWEIZ (francké Švýcarsko) - oblast krasových jeskyní, divokých skal a romantických hradů: TEUFELSHÖHLE (Ďáblova jeskyně) - největší krápníková jeskyně v Německu. Městečko POTTENSTEIN s hrázděnými domy a s dominantním hradem na skále z 10. století. Cesta údolím s bizarními skalními útvary do lázeňského městečka GÖSSWEINSTEIN s poutní bazilikou. Cesta údolím hradů, procházka v okolí romantického hradu RABENSTEIN, možnost prohlídky hradu.

5.den (čt): BAMBERK – malebné město, sídlo arcibiskupství s císařským dómem ze 13. století. Při zpáteční cestě zastávka u pramene řeky OHŘE ve Fichtelgebirge.

6.den (pá): Královský hrad a město LOKET, dnes krásně zrekonstruované, proslavené Karlem IV. a nejstarším meteoritem na světě. KARLOVY VARY – největší české lázně proslulé teplými prameny, zejména nejznámějším Vřídlem, i příjemnými procházkami v okolních lesích (procházka ke Kamzíkovi). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* průvodce
* dopravu autobusem
* 5x ubytování (1/2L pokoje)
* 5x polopenzi

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000