crosssearch

HARRACHOV - JÁNSKÉ LÁZNĚ - ČERNÁ HORA - SNĚŽKA - ŠPINDLERŮV MLÝN - PRAMEN ŘEKY LABE - PEC POD SNĚŽKOU - VRCHLABÍ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna do západních Krkonoš, kde si prohlédneme zdejší centrum, Harrachov . Navštívíme Harrachovskou sklárnu a po krátké procházce městem proslaveným skokanskými můstky si vyjdeme k Mumlavským vodopádům. Poté přejedeme do Jánských Lázní . Pěší procházka po nejvýznamnějším lázeňském centru Krkonoš – lázeňské náměstí, neorenesanční kolonáda, léčivé termální prameny. Po procházce ubytování v Jánských Lázních.

2. den

Po snídani se vydáme na celodenní výlet po hřebeni Krkonoš. Z Jánských Lázní vyjedeme moderní kabinovou lanovkou na Černou horu , odkud se otevírají krásné výhledy do podhůří. Nedaleko vrcholu je možno spatřit Černohorské rašeliniště, které patří mezi vyhledávané turistické cíle. Jedná se o největší rašeliniště lesního typu v Krkonoších na rozloze 66ha a jeho stáří se odhaduje na 6000 let. Pro pěkné výhledy je možno vystoupat i na rozhlednu Panorama, která se nachází jen 100m od horní stanice lanovky. Odsud budeme pokračovat hřebenovkou, která patří k nejkrásnějším trasám Krkonoš. Výhledy na majestátnou Sněžku , jejíž velikost zvýrazňuje strmý Obří důl, jsou nezapomenutelné. Projdeme kolem nejznámějších staveb této oblasti, které nám nabídnou i možnost zastávky a občerstvení: Kolínská bouda, Pražská bouda, Výrovka a Luční bouda , která je nejstarší a největší krkonošskou hřebenovou boudou. Cílem naší cesty bude výstup až na nejvyšší vrchol Krkonoš a ČR, Sněžku. Zde si můžeme nechat orazítkovat dopis v nejvýše položené poštovní stanici v Čechách, v Poštovně nebo se zde můžeme i občerstvit po náročném výstupu. Odsud je možno sjet lanovkou do Pece pod Sněžkou. Se zájemci o delší túru budeme pokračovat dále na Růžohorky a do Pece pod Sněžkou. Návrat autobusem na ubytování.

3. den:

Po snídani odjezd do nejvýznamnějšího centra Krkonoš, Špindlerova Mlýna . Během procházky po tomto největším lyžařském středisku v ČR uvidíme nejen množství hotelů, restaurací a kaváren s pěknými posezeními, ale i kostel sv. Petra a Pavla či známý Bílý most přes řeku Labe. Ze Špindlerova Mlýna se už vydáme na další vycházku tentokrát k prameni řeky Labe. Vyjedeme sedačkovou lanovkou na vrchol Medvědín , odkud zahájíme pěší túru kolem Pančavských vodopádů až k Labské boudě . Po krátké zastávce na občerstvení budeme pokračovat a po několika stech metrech již dojdeme k prameni řeky Labe ozdobenému stěnou s erby všech měst, kterými tato řeka protéká. Odsud budeme pokračovat příjemnou hřebenovou cestou kolem mohyly Václava Vrbaty na Vrbatově návrší až k Vrbatově boudě . Místní dopravou sjedeme na Horní Mísečky a autobusem se vrátíme do Jánských Lázní. V případě možnosti navštívíme cestou rodinný pivovar Krkonošský medvěd ve Vrchlabí. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani odjedeme na Pomezní boudy nacházející se ve výšce 1.050 m n.m. na hranici s Polskem. Odsud podnikneme poslední procházku na rozloučenou s Krkonošemi. Příjemnou a pohodlnou cestou dojdeme kolem kostelíka až na Spálený Mlýn, kde už na nás bude čekat autobus. Odpoledne přejedeme do Vrchlabí a navštívíme muzeum Krkonošska v augustiniánském klášteře. Zastavíme se také u čtyř štítových domů, které patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a jsou vzácným pozůstatkem původní městské zástavby ve Vrchlabí . Poté odjezd z Vrchlabí a k večeru návrat do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3x ubytování ve 3* penzionu v Jánských Lázních
• 3x snídaně
• průvodcovské služby

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000