crosssearch

Krkonoše z polské i české strany kultura jižního Polska

Poznávací zájezdy, Česká republika

Tento zájezd Vás zavede za přírodou našich i polských nejvyšších hor Krkonoš na hřebeny s výhledy i do údolí s vodopády. Zájezd je obohacen o návštěvu jedinečných památek jižního Polska Chrámy Míru Jawor a Swidnice (památky Unesco) a zámku Ksiaz.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Výjezd na ŠPINDLEROVKU na hřebeni na česko-polské hranici. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Nejzajímavější vede po Cestě českopolského přátelství přes PETROVU BOUDU, MUŽSKÉ a DÍVČÍ KAMENY a VYSOKÉ KOLO (1508 m) ke SNĚŽNÝM JAMÁM. Dále v blízkosti pramene Labe přes LABSKOU BOUDU a kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna. Přejezd na ubytování do Harrachova.

2.den (út): Výlet do polské části Krkonoš do střediska SZKLARSKA POREBA, odtud možnost výjezdu lanovkou na vrchol SZRENICA a pěší výlet po hřebeni Krkonoš na VIOLÍK polsky LABSKI SZCZYT.

3.den (st): Výlet do druhého významného polského krkonošského střediska KARPACZ, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na KOPU a pěší výlet na VRCHOL SNĚŽKY z polské strany. Zpět lanovkou z Kopy nebo nejzdatnější mohou sejít kolem jezera MALI STAW.

4.den (čt): Výjezd lanovkou na ČERTOVU HORU (1020 m) kolem můstků (včetně mamutího – největšího skokanského můstku v Čechách), výhledy. Nenáročná cesta na STUDENOV s vyhlídkou na centrální část Krkonoš (Janova skála). Odtud po vrstevnici na RUČIČKY a přes vrchol Zadní plech (1210 m) ke známé křižovatce KRAKONOŠOVA SNÍDANĚ. Návrat do Harrachova malebným údolím Mumlavy, zakončený mohutným MUMLAVSKÝM VODOPÁDEM, nejnavštěvovanějším v Krkonoších.

5.den (pá): Začátkem dne procházky za vodopády Polska – VODOPÁD POTOKA KAMIENCZYK (27 m)a řeky SZKLARKY. Dále výstup na zříceninu HRADU CHOJNIK, odpoledne návštěva historického centra městečka JELENIA GÓRA.

6.den (so): Tento den je věnován jedinečným památkám jižního Polska. Navštívíme bohatě barokně vyzdobené Chrámy Míru v JAWORU a SWIDNICI. Pro svou krásu a jedinečnost byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne prohlídka obrovského zámku na hradním útesu – KSIAZ. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000