crosssearch

Kouzlo Vysočiny - kulturní bohatství, památky Unesco

Poznávací zájezdy, Česká republika

Jihlava - Telč - hrad Štamberk - hrad Roštejn - Třešť - Dačice - Slavonice - hrad Landštejn - Zelená hora - Lipnice nad Sázavou - Třebíč - Jaroměřice nad Rokytnou - Dalešický pivovar - Pelhřimov

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kouzlo Vysočiny kulturní bohatství, památky Unesco


1. den zájezdu V dopoledních hodinách odjedeme do JIHLAVY, města založeného doslova na stříbrných základech a ve středověku jednoho z nejbohatších měst u nás. Prohlídka rozlehlého Jihlavského podzemí vč. svítící chodby, historické centrum - hradby s baštami, historické domy, brána Matky boží, kostel sv. Jakuba. Ubytování v centru města - hotel Gustav Mahler - stylové a krásné prostory v budově bývalého dominikánského kláštera.


2. den zájezdu Výlet do historického města TELĆ (UNESCO) - krásné náměstí Zachariáše z Hradce, renesanční domy, areál gotického hradu a renesančního zámku, pohádková atmosféra. Krátká procházka přírodní rezervací k zřícenině hradu ŠTAMBERK, spojeného pověstmi o templářích a návštěva pohádkového hradu ROŠTEJN, známého i z pohádky Z pekla štěstí. Na závěr dne TŘEŠŤ - historické jádro a především vzácná židovská synagoga, expozice Franz Kafka.


3. den zájezdu Výlet na pomezí Vysočiny a Jižních Čech. Navštívíme DAČICE - historické jádro i zdejší zajímavost - žulový pomník kostky cukru, neboť ve zdejší rafinerii byl v roce 1843 vyroben J. K. Radem první kostkový cukr na světě. SLAVONICE - městská památková rezervace, renesanční domy, figurální sgrafita, sklípkové klenby, městské brány. Románský hrad LANDŠTEJN, jenž založil zřejmě český král Přemysl Otakar II., vyhlídka s pohledy na Českou Kanadu.


4. den zájezdu Symbol legendárního světce a dílo geniálního stavitele - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na ZELENÉ HOŘE (UNESCO) u Žďáru nad Sázavou, dílo J. B. Santiniho, barokní gotika, klášter Sázava s kostelem P. Marie a Studniční kaplí. LIPNICE NAD SÁZAVOU, zde dnešní výlet zakončíme - podíváme se na jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů hradů, obestřený záhadami a tajnostmi.


5. den zájezdu Židovské město a baziliku sv. Prokopa (UNESCO) budeme obdivovat ve městě TŘEBÍČ. Zdejší židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, zapsanou na seznam Unesco - rázovité domy, areál zámku a baziliky, Karlovo náměstí - 3. největší v ČR. Pokračujeme k prohlídce majestátního zámku JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU s monumentálním Sálem předků - krásné interiéry, francouzská zahrada. Pivovar filmových Postřižin najdeme v nedalekém městečku DALEŠICE - turistická atrakce, kvalitní Dalešické pivo, které se vaří podle starého pivovarského zákona - prohlídka.


6. den zájezdu Návštěva města PELHŘIMOV - historické jádro obklopené hradbami a věžemi, Muzeum rekordů a kuriozit, Zámek pánů z Říčan s Muzeem Vysočiny. Odpoledne odjezd domů.

 

Cena zahrnuje

dopravu klim. busem, 5x ubytování v hotelu*** Gustav Mahler v Jihlavě - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 5x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře), průvodce

Cena nezahrnuje

vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

1lůžk. pokoj 1 800 Kč, pojištění storna zájezdu 90 Kč

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000