crosssearch

Jeseníky s výletem do starobylé Wroclavi

Poznávací zájezdy, Česká republika

Jeseníky jsou velmi pestrou oblastí po stránce přírodní, kulturní i historické. Setkáváme se zde s horskou i podhorskou krajinou, původní květenou a mnoha historickými i architektonickými památkami včetně lidové architektury. První den při cestě do Jeseníků navštívíme přímo...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jeseníky jsou velmi pestrou oblastí po stránce přírodní, kulturní i historické. Setkáváme se zde s horskou i podhorskou krajinou, původní květenou a mnoha historickými i architektonickými památkami včetně lidové architektury.

První den při cestě do Jeseníků navštívíme přímo pohádkový hrad BOUZOV. Krásné interiéry s cenným zařízením. Večer ubytování v hotelu Dlouhé Stráně.

Během pobytu se uskuteční následující výlety:

1. výlet - Navštívíme nejvyšší horu Hrubého Jeseníku a Moravy PRADĚD, pěší trasa povede z Ovčárny na Praděd (2,5 km), dále k chatě Barborka (2,5 km) a poté sestoupíme (5,5 km) do KARLOVY STUDÁNKY -prohlídka půvabného lázeňského města. Na zpáteční cestě prohlídka VRBNA POD PRADĚDEM, města založeného roku 1611 v oblasti starých rýžovišť zlata. Pokud nechcete turist. výlet absolvovat, je možné strávit volný čas v Karlově Studánce.

2. výlet - Celodenní výlet do polského vojvodského města WROCLAVI - jednoho z nejstarších a na památky nejbohatších měst Polska - prohlídka nejvýznamnějších památek města s průvodcem (Starý Rynek, Bazilika...).

3. výlet - Návštěva horského střediska RAMZOVÁ a turistický výlet na ŠERÁK a ČERVENOHORSKÉ SEDLO po trase: Ramzová - sedačkovou lanovkou na Šerák - přechod na KEPRNÍK (2 km) -Vozka (2,5 km) - Na Příčné (2,5 km) - sestup do Červenohorského Sedla (5,5 km) - prohlídka lyžařského střediska. Pokud nechcete turist. výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit čas v Červenohorském sedle.

4. výlet - Prohlídka krasové jeskyně NA POMEZÍ. Návštěva lázeňského města JESENÍK, prohlídka Prissnitzových lázní. Okruh po lázeň. parku. Individuální volno.

5. výlet - ZLATÉ HORY - první zmínka o této obci pochází z r. 1263 (původně Cukmantl), zbytek dne strávíme v REJVÍZU - horská obec se stejnojmennou přírodní rezervací, důležitá pramenná oblast, rašelinní vegetace a Mechové jezírko, pěší túra z Rejvízu do Jeseníku.

Poslední den pobytu po snídani odjíždíme přes VELKÉ LOSINY, kde si prohlédneme zámek - renesanční skvost a zároveň místo, kde se psaly nejtemnější kapitoly historie.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000