crosssearch

Jeseníky s výletem do Polska

Poznávací zájezdy, Česká republika

Jeseníky jsou velmi pestrou oblastí po stránce přírodní, kulturní i historické. Setkáváme se zde s horskou i podhorskou krajinou, původní květenou a mnoha historickými i architektonickými památkami včetně lidové architektury.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jeseníky jsou velmi pestrou oblastí po stránce přírodní, kulturní i historické. Setkáváme se zde s horskou i podhorskou krajinou, původní květenou a mnoha historickými i architektonickými památkami včetně lidové architektury.

První den při cestě do Jeseníků navštívíme ,,Muzeum papíru a papírnu" ve VELKÝCH LOSINÁCH. Večer ubytování v hotelu Dlouhé Stráně.

Během pobytu se uskuteční následující výlety:

1.výlet - Navštívíme nejvyšší bod Hrubého Jeseníku a Moravy PRADĚD. Pěší trasa povede z Ovčárny na Praděd (2,5 km) dále k chatě Barborce (2,5 km) a poté sestoupíme (5,5 km) do KARLOVY STUDÁNKY - prohlídka půvabného lázeňského města. Pokud nechcete turistický výlet absolvovat, je možné strávit volný čas v Karlově Studánce.

2.výlet - Celodenní výlet do nedalekého Polska. Prohlídka historického centra města NYSA s mnoha renesančními a barokními domy - barokní fontána, monumentální gotický kostel sv. Jakuba a Anežky, barokní kostely sv. Petra i Pavla, kostel Nanebevzetí Panny Marie a biskupský palác z 17.až 18.stol. Prohlídka středověkého městečka PACZKOW - kamenné gotické zdi v délce 1200 m s 19 skořápkovými baštami a čtyřmi bránami, kostel sv. Jana Evangelisty s unikátní studnou, Katův dům. Při cestě zastávka u Otmuchowských jezer.

3.výlet - Návštěva horského střediska RAMZOVÁ a turistický výlet na ŠERÁK a ČERVENOHORSKÉ SEDLO po trase: Ramzová - sedačkovou lanovkou na Šerák - přechod na Keprník (2 km) - Vozka (2,5 km) - Na Příčné (2,5 km) - sestup do Červenohorského sedla (5,5 km) - prohlídka lyžařského střediska. Pokud nechcete turistický výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit volný čas v Červenohorském sedle.

4.výlet - Prohlídka krasové jeskyně Na Pomezí. Návštěva lázeňského města JESENÍK se starým vodním hradem upraveným v 18.stol. na zámek a památnými kostely. Lázně Jeseník, Prissnitzova naučná stezka. Individuální volno.

5.výlet
- Prohlídka unikátního vodního díla DLOUHÉ STRÁNĚ. Návštěva městečka ZLATÉ HORY - první zmínka o této obci pochází z r.1263 (původně Cukmantl), zbytek dne strávíme v REJVÍZU - horská obec s přírodní rezervací, důležitá pramenná oblast, rašelinní vegetace a naučná stezka k Mechovému jezírku, pěší túra z REJVÍZU do JESENÍKU.

Poslední den pobytu po snídani odjíždíme přes VELKÉ LOSINY, kde si prohlédneme zámek - renesanční skvost a zároveň místo, kde se psaly nejtemnější kapitoly historie.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000