crosssearch

Chodsko - kraj pohádkových příběhů

Poznávací zájezdy, Česká republika

HORŠOVSKÝ TÝN - KLENČÍ POD ČERCHOVEM - BAAROVA CESTA - PIVOŇ - ÚJEZD U DOMAŽLIC - TRHANOV - ČERCHOV - PEC POD ČERCHOVEM - BABYLON - DOMAŽLICE - KOLOVEČ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna, Jihlavy a Prahy. Po poledni příjezd do Horšovského Týna, jehož dominantou je původně gotický hrad, přestavěný v 16. století na renesanční zámek. Procházka historickým městským jádrem, které je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Možnost prohlídky některého ze čtyř okruhů po hradu a zámku. Pod zámkem také můžeme obdivovat zámecký park o rozloze přes 40 ha, který je volně přístupný. Po prohlídce odjezd do jedné z jedenácti původních chodských obcí Klenčí pod Čerchovem, kde se narodil J.Š.Baar. Možnost návštěvy Baarova muzea zřízeného v domě, ve kterém tento spisovatel žil. Zastávka u barokního kostela sv. Martina, v jehož šlechtické hrobce je pochován Lomikar. K večeru odjezd do nádherné oblasti pohraničního Českého lesa na ubytování.

2. den

Dnešní den věnujeme seznámení se životem proslulých Chodů, kteří pečlivě vykonávali strážní službu na hranicích. Po zastávce u pomníku J.Š.Baara, nejznámějšího spisovatele zdejšího kraje, přejedeme do Capartic, abychom se vydali na pěší procházku po pohraniční Baarově cestě do Vranova. Odsud přejedeme do Pivoně s bývalým augustiniánským klášterem a dále do rodiště nejznámějšího z Chodů, Jana Sladkého Koziny, do Újezdu u Domažlic. Vesnice je vyhledávaná pro své zajímavé stavby lidové architektury, z nichž nejznámější je právě Kozinův statek, ve kterém je jeho pamětní síň a muzeum chodských tradic. Po prohlídce vesnice se vydáme na blízkou památnou horu Hrádek, na níž je dnes socha slavného rodáka. Z Újezda budeme pokračovat do obce Trhanov (zájemci o delší procházku mohou jít pěšky z Hrádku). Zde se zastavíme u bývalého zámku vybudovaného zdejším pánem Lamingenem, známým jako Lomikar z Psohlavců. K večeru návrat na ubytování.

3. den:

Ráno odjedeme k nejvyššímu vrcholu Českého lesa, Čerchovu (1042 m n.m.). Procházku budeme věnovat tomuto pomyslnému strážci Chodska. Vystoupáme na Kurzovu rozhlednu s krásnými výhledy a po krátkém občerstvení budeme sestupovat do Pece pod Čerchovem. Zde navštívíme unikátní Dřevorubecké muzeum. Z Pece pod Čerchovem budeme pokračovat pěšky do vesnice Babylon s pěkným rybníkem a koupalištěm, abychom se osvěžili po dnešní túře. Návrat na ubytování.

4. den:

Ráno do Domažlic, hlavního centra Chodska s množstvím cenných památek. Budeme se moci zúčastnit vyhledávaných Chodských slavností spojených s Vavřineckou poutí. Procházka městskou památkovou rezervací, přes náměstí s nakloněnou šikmou věží gotického kostela. Možnost návštěvy Muzea Chodska, které sídlí v bývalém hradu založeném již Přemyslem Otakarem II. Odpoledne přejezd do vsi Koloveč, kde můžeme navštívit unikátní Muzeum techniky a řemesel. S více než 7.000 exponáty patří k nejobsáhlejším v ČR a přibližuje všechna tradiční řemesla a živnosti na vesnici.Po prohlídce odjezd zpět do Prahy a do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Dopravu klimatizovaným autobusem
• 3x ubytování v hotelu/penzionu
• 3x snídaně
• Služby průvodce

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000