crosssearch

Za poklady bulharských carů a Babou Vangou

Poznávací zájezdy, Bulharsko

Bulharsko je pohádkově krásná země a její největší krásy objevíte právě na tomto zájezdě. Pro někoho to bude cesta za vzpomínkami do země, kam jsme jezdívali do hor i za mořem. Pro jiné setkání s exotickou zemí, kde byly točeny téměř všechny české pohádky s orientální tematikou.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Bulharsko je pohádkově krásná země a její největší krásy objevíte právě na tomto zájezdě. Pro někoho to bude cesta za vzpomínkami do země, kam jsme jezdívali do hor i za mořem. Pro jiné setkání s exotickou zemí, kde byly točeny téměř všechny české pohádky s orientální tematikou. Na tomto zájezdě projedeme všechna bulharská pohoří (Stará Planina, Rodopy, Pirin, Rila a Vitoša), navštívíme vyhlášené bulharské pobřeží, a především se v pohádkových starých městech, klášterech, hradech, mešitách a antických lokalitách seznámíme s tisíciletou historií bulharského carství. Při tomto putování poznáme většinu bulharských regionů i památek UNESCO, aniž bychom však byli přesyceni anebo nepříjemně utaháni.

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z ČR, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko.

2.den (st): Ráno po příjezdu do Bulharska návštěva úchvatné jeskyně MAGURA s pravěkými malbami a prostornými síněmi. Posléze procházka v lokalitě BELOGRADČICKÝCH SKAL s mnoha skalními pyramidami, přírodní pevností a obdivuhodnými skalními seskupeními. Na nocleh se přesuneme do VRACANSKÉHO PRŮSMYKU.

3.den (čt): Dopoledne zahájíme návštěvou GLOŽENSKÉHO KLÁŠTERA, který má z bulharských klášterů nejimpozantnější polohu. Při průjezdu pohořím STARA PLANINA se zastavíme rovněž v ETROPOLSKÉM KLÁŠTERU, nejdůležitějším středisku knižní kultury v Bulharsku. Následuje prohlídka KOPRIVŠTICE, která patří díky své obrozenecké architektuře k nejpřitažlivějším městům Bulharska. Na nocleh přesun do oblasti ÚDOLÍ RŮŽÍ (Rozovata dolina).

4.den (pá): Po prohlídce thrácké hrobky v KAZANLĂKU (UNESCO) se autobusem vyšplháme do průsmyku ŠIPKA s památníkem osvobození na vrcholu hory. Navštívíme i nedaleký ruský pamětní kostel Narození Krista. Po krátké zastávce v DRJANOVSKÉM KLÁŠTEŘE přijedeme do VELIKÉHO TĂRNOVA, jednoho z nejhezčích měst v Bulharsku se spoustou historických pamětihodností.

5.den (so): Tento den zasvětíme počátkům bulharské státnosti. Nejprve si prohlédneme PRESLAV, vykopávky druhého hlavního města Bulharska z let 893 - 1018. Po návštěvě TAMBUL DŽAMIJE, největší mešity v Bulharsku v ŠUMENU, přejedeme do PLISKY, vykopávek sídelního místa první bulharské říše, objevených českými archeology. V podvečer se ještě pokocháme pohledem na skalní reliéf MADARSKÉHO JEZDCE (UNESCO).

6.den (ne): Nejprve navštívíme KAMENNÝ LES (Pobitite kamăni), shluk bizarních kamenných sloupů připomínajících stromy. Pak se přesuneme do kláštera ALADŽA vybudovaného poustevníky ve vápencových útesech. Odpoledne navštívíme přímořskou metropoli VARNU, kde si prohlédneme katedrálu, druhou největší křesťanskou stavbu v Bulharsku, římské lázně, pravoslavné chrámy a dle výběru navštívíme některá z muzeí, případně se projdeme po Mořské zahradě s Akváriem. Alternativou k návštěvě Varny je relaxace a koupel v moři.

7.den (po): Druhý den strávený v bulharském přímoří se budeme věnovat úžasným historickým městečkům NESEBĂR (UNESCO) a SOZOPOL s mnoha antickými, byzantskými i osmanskými pamětihodnostmi. V pozdním odpoledni krátká návštěva největšího bulharského přístavu BURGASU. Opět alternativou k návštěvě Burgasu bude relaxace a koupel v moři.

8.den (út): Návštěva PLOVDIVU, druhého největšího města Bulharska pyšnícího se zachovalým centrem, mešitami, kostely, římskými rozvalinami a paláci ve stylu národního obrození. Odpoledne prohlídka ASENOVA HRADU na skále u Asenovgradu, a BAČKOVSKÉHO KLÁŠTERA, druhého největšího v Bulharsku založeného gruzínskými mnichy. Na nocleh přejezd do pohoří RODOPY.

9.den (st): Dopoledne si na úpatí pohoří PIRIN prohlédneme ROŽENSKÝ KLÁŠTER s výhledy na strhující pískovcové útesy. Potom se přemístíme do vinařského města MELNIKU s panoramaty pískovcových pyramid a nádhernou architekturou. V podvečer zamíříme do vesnice RUPITE, rodiště i místa spočinutí slavné věštkyně Baby Vangy.

10.den (čt): Po snídani přejedeme do útrob pohoří RILA k největší a nejslavnější bulharské památce, RILSKÉMU KLÁŠTERU (UNESCO), který založil nejvýznamnější bulharský světec, sv. Ivan. V Zemenském klášteře se pokocháme nádhernými středověkými freskami a na nocleh vyjedeme do pohoří VITOŠA, odkud se skýtají překrásné výhledy na hlavní město Bulharska.

11.den (pá): Ráno se zastavíme na předměstí Sofie v BOJANSKÉM KOSTELE (UNESCO), nejvěhlasnější středověké památce Bulharska, a v blízkém DRAGALEVSKÉM KLÁŠTEŘE. Pak se přesuneme do centra SOFIE na prohlídku hlavních pamětihodností bulharské metropole (pamětní kostel Alexandra Něvského, chrám sv. Sofie, Národní divadlo, kostely sv. Pátky, sv. Nedělky, sv. Jiří, Archeologické muzeum). Ve večerních hodinách odjezd směrem k srbským hranicím.

12.den (so): Přejezd přes Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna
dopravu klimatizovaným autobusem
9x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích
všechny výlety dle programu
vedoucí zájezdu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000