crosssearch

Bulharsko krásy černomořského pobřeží

Poznávací zájezdy, Bulharsko

Poznáme nejzajímavější letoviska Bulharska, ochutnáme typická jídla a objevíme historické skvosty balkánské země.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Bulharsko a krásy černomořského pobřeží,
pobyt u moře s výlety

1. den zájezdu Odlet z Brna do Burgasu, transfer na ubytování na Slunečném pobřeží nebo ve Sv. Vlasu, hotely ***/**** do 200 m od pláže.


2. den zájezdu Dopoledne prohlídka historického centra města NESEBR (NESEBR), jedinečně vystavěného na poloostrově, spojeného mostem s novým Nesebrem, příjemná procházka, úzké uličky plné starobylých domů ze dřeva a kamene, na každém kroku kamenné chrámy, kostely, amfiteátr i další antické, byzantské i římské památky, kavárny i restaurace s výhledy na moře. Doporučujeme návštěvu historického muzea s ukázkami ojedinělých nálezů zbraní, nádob i šperků z různých historických období. Večer odjezd do typické bulharské vesnice, seznámení s bulharským folklórem, tance, písně, vystoupení tanečníka na žhavých uhlíkách, bohatá bulharská večeře s nápoji a neomezenou konzumací bulharského vína. Návrat do hotelu před půlnocí.


3. den zájezdu Relaxace a zábava, plavba jachtou na moři s úžasným koupáním a obědem. Dopoledne se nalodíme a vyplujeme k mysu Emine, na lodi nebude chybět občerstvení, včetně typického mořského obědu: pečená ryba, bramborový a zeleninový salát, ovoce, alkoholické a nealkoholické nápoje. Během plavby budeme moci obdivovat pobřeží i vyzkoušet koupání přímo z lodi na otevřeném moři. Odpoledne návrat na Slunečné pobřeží.


4. den zájezdu Celodenní výlet s plavbou po řece Ropotamo, která nám umožní seznámení s krásnou okolní přírodou. Okolo poledne příjezd do SOZOPOLU, historické město vystavěné na poloostrově, dřevěné a kamenné domy z 19. století s typickými horními patry přesahujícími do ulice a příjemně stínícími před horkým sluncem, oběd do typické bulharské restaurace. Odpoledne BURGAS, volno k procházce, nákupům nebo návštěvě muzea. K večeru návrat do hotelu.


5. den zájezdu Další z center černomořského pobřeží, třetí největší bulharské město a největší bulharský přístav VARNA, mimo uliček a kostelů stojí ve Varně za projití velký Primorskyj park, založený českým botanikem Antonem Novákem, podle vzoru parků Belvederu. Park je přímo u moře, je zde ZOO, Delfinárium, námořní muzeum, Akvárium, společně navštívíme místní Delfinárium s cca 1hod. vystoupením delfínů. Odpoledne osobní volno k procházkám po Varně s krásnou katedrálou Nanebevzetí z 19. stol. a životem tepajícími bulváry nebo v přímořském parku. K večeru návrat do hotelu.


6. - 7. den zájezdu Volno k odpočinku, koupání, příjemné procházky po Slunečném pobřeží s krásnými písečnými plážemi, restauracemi s výhledy na moře a starý Nesebr i s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s místními specialitami. Fakultativní možnost výletu do Istanbulu nebo celodenního výletu Jeep Safari nebo Veliko Tarnovo. Výlet do Istanbulu, odjezd autobusem večer kolem 21. hod. noční přejezd do Istanbulu, města spojujícího Evropu s Asií, města s bohatou historií a nádhernými památkami, půldenní prohlídka města s průvodcem, navštívíme asijskou část města, Modrou mešitu a římský Hipodrom s egyptským obeliskem. Odpoledne volno nebo možnost vyjížďky lodí po úžině Bospor. K večeru odjezd zpět do Bulharska a k ránu návrat do hotelu. Výlet Jeep Safari, výlet nás zavede do vnitrozemí k návštěvě kláštera sv. Konstatina a Heleny a k prameni sv. Ducha s léčivou vodou, v jeepech projedeme horskými vesnicemi, stezkami a řekami do vesnice Solnik, seznámení s původním životem vesničanů, ochutnáme domácí víno i závin, v další vesnici uvidíme pálení kořalky a zajdete si i na typický oběd – šašlik na roštu, pečené brambory, zelenina, pivo i nealko nápoje, budeme si moci vyzkoušet i střelbu z kuše a vzduchovky. K večeru návrat do hotelu. Výlet do Veliko Tarnovo, odjezd autobusem brzy ráno, před polednem návštěva historické vesnice Arbanasi, po obědě se přesun k pevnosti Carevec, která byla centrem druhého bulharského carství. Veliko Tarnovo, malebné město, ležící na skalách u řeky Jantry. Odpoledne odjezd, návrat do hotelu pozdě večer.


8. den zájezdu Transfer na letiště a odlet do Brna.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000