crosssearch

Kouzelné pláže a příroda Brazílie

Poznávací zájezdy, Brazílie

  Popis zájezdu 12 dnů Kombinovaný pobytově-poznávací zájezd v oblasti severovýchodní Brazílie - spolkové země Ceará - Piaui. Fortaleza - Ubajara - Sete Cidades - delta Parnaíba - Jericoacoara Den 1. Praha - Fortaleza Odlet do Brazílie charterovým letem s technickým...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

 

Popis zájezdu

12 dnů
Kombinovaný pobytově-poznávací zájezd v oblasti severovýchodní Brazílie - spolkové země Ceará - Piaui. Fortaleza - Ubajara - Sete Cidades - delta Parnaíba - Jericoacoara

Den 1. Praha - Fortaleza
Odlet do Brazílie charterovým letem s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech. Přivítání na letišti ve Fortaleze. Transfer do hotelu Oasis Atlantico Fortaleza Standard **** v centru města. Ubytování se snídaní (4 noci). Po zbytek dne volný program. Možnost koupání na městských plážích Iracema; Praia do Meireles a Mucuripe nebo nákupu a procházek po promenádě Beira Mar. Doporučit lze také návštěvu restaurací; barů a nočních podniků v centru města. Možnost fakultativních výletů.

Den 2. - 4. Fortaleza
Po snídani volný program. Možnost fakultativních výletů. Večer volno k odpočinku nebo k individuálnímu programu.

Den 5. Fortaleza - Ubajara
Po snídani odjezd z hotelu autobusem do oblasti Ubajara. Cestou oběd. Po příjezdu do Ubajary v odpoledních hodinách ubytování v místní pousadě. Po ubytování návštěva skalního města - přírodní rezervace Ubajara. Brazilský národní Park Ubajara je nejmenší v zemi. Měří jen okolo 563 hektarů; ale na tomto malém území je velké převýšení (nadmořská výška se pohybuje mezi 300 a 850 metry). Pěší procházka zdejší jeskyní; která je považována za jednu z hlavních atrakcí celé oblasti. Jeskyně je dlouhá okolo 1.200 metrů; ale jen něco přes 400 metrů je přístupno veřejnosti. V jeskyni navštívíte několik komor a budete moci obdivovat jedinečné skalní a krasové útvary. Budete mít také možnost vyzkoušet si na vlastní kůži čistotu a teplotu vody ve zdejších vodopádech. Na závěr výletu výjezd lanovkou k jednomu z nejvyšších bodů celého tohoto krasového území; odkud se naskýtají krásné pohledy na okolní prales a skály. Po návštěvě národního parku; která bude trvat okolo 3 hodin; návrat do pousady; večeře (fakultativní) a nocleh.

Den 6. Ubajara - Sete Cidadas - Parnaiba
Po snídani v pousadě transfer autobusem z Parnaiba do Sete Cidades. Návštěva zdejšího jedinečného skalního města. Když na toto území na severu brazilského spolkového státu Piaui přišli první badatelé; byli tak zaskočeni neopakovatelností útvarů místních skal; že je nazvali sedm měst - Sete Cidades. Dnes je tato oblast brazilským Národním Parkem a návštěvníci mají možnost navštívit šest ze sedmi měsť. Obdivovat lze i dochované prehistorické malby. Prohlídka je organizována pěší formou a trvá cca 4 hodiny. Je třeba vzít v úvahu; že charakter zdejšího mikroklimatu je po celý rok velmi horký. Po ukončení prohlídky následuje oběd (fakultativní) a cesta pokračuje autobusem ze Sete Cidades do městečka Parnaiba v ústí stejnojmenné řeky. Ubytování v místním hotelu. Procházka nočním městečkem s večeří (fakultativní). Nocleh.

Den 7. Parnaiba - Jericoacoara
Po snídani odjezd z hotelu a půldenní plavba v deltě řeky Parnaiba. Řeka Parnaiba je 1414 km dlouhá a při svém ústí do Atlantického oceánu vytváří třetí největší deltu na světě o rozloze 2.700 km2; kterou tvoří přes 70 ostrovů. Tyto ostrovy jsou rozmanitého charakteru; některé pokryté tropickým pralesem; některé písečné s dunami až 40 m vysokými a krásnými plážemi; na některých jsou obdělávané plantáže místních plodin a farmy. Z celkové rozlohy delty je 35% pokryto mangrovovými porosty a močálem; 12% písečnými dunami; 23% pralesem; 20% je obděláváno a zbylých 10% ploch je zasoleno. V této unikátní oblasti je i rozmanitý a bohatý výskyt jinde již vzácných živočichů jako jsou různé druhy opic; pouštní i pralesní lišky; divoká prasata; divoké kočky a zvláštní malý druh leoparda; nosálové coati; aligátoři a mořské želvy. Jde o jeden z nejlépe zachovalých ekosystémů v celé Latinské Americe; který si díky obtížné dostupnosti zachoval relativně nedotčený jedinečný původní charakter. Zážitkem je koupel na zdejších opuštěných plážích. Po návratu na pevninu odjezd do rybářského městečka Jericoacoara přes město Camocim. Lehký oběd během cesty. Z Camocim pokračování podél pláže až do Jericoacoary. Ubytování v místní pousadě. Večer procházka do centra městečka s večeří (fakultativní). Nocleh.

Den 8. Jericoacoara
Po snídani v pousadě volný program na vyhlášené pláži a oblasti zdejších písečných dun. Oblast Jeri; jak ji místní obyvatelé nazývají; je dnes vyhlášena ekologicky chráněným regionem. Zdejší rybářská vesnička a okolní pláže byly opakovaně anketou deníku Washington Post a Klubem cestovatelů BBC vyhlášeny za nejkrásnější pláž světa. Jde o rozsáhlou aridní oblast plnou přesýpavých písečných dun se sporou vegetací a ostrůvky kokosových palem. Vedle krásné pláže jsou mezi dunami sladkoslaná jezera tvořená průsakem mořské vody; ale i jeskyně v blízkých krasových skalách; vybíhajících v některých úsecích až na pláž v podobě bizarních útvarů; vytvořených působením moře a větru. Turisté z celého světa považují toto místo za ráj; vzdálený civilizaci. Vzhledem k obtížnému přístupu si tato oblast do značné míry dosud zachovala tak vyhledávaný civilizací nedotčený charakter. Přesto dnes v rybářské vesničce najdete celou řadu jednoduchých barů a restaurací; starajících se o blaho návštěvníků. Večeře (fakultativně). Večer volno k odpočinku nebo k individuálnímu programu a nocleh v místní pousadě.

Den 9. Jericoacoara - Fortaleza
Po snídani v pousadě volný čas k využití zdejších pláží a pozorování života v tomto kouzelném odlehlém koutu Brazílie. Okolo poledne odjezd z Jericoacoary do Fortalezy.; s lehkým obědem během cesty.Vzdálenost do Fortalezy je něco přes 300 km. Ubytování a nocleh v hotelu Oasis Atlantico Praia das Fontes * * * * (3 noclehy s polopenzí).

Den 10.-11. Hotel Oasis Atlantico Praia das Fontes
Den volna a odpočinku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích; nebo využít nabídky fakultativních výletů; která je k dispozici zvídavým.

Den 12. Fortaleza - Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Fortaleze do Prahy charterovým letem s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech.

Minimální počet osob pro konání zájezdu je 12. Minimální počet účastníků zájezdu s česky mluvícím průvodcem je 20.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000