crosssearch

Čtyři perly Jižní Ameriky - Argentina, Uruguay, Chile, Brazí

Poznávací zájezdy, Brazílie

Buenos Aires o Colonia del Sacramento o Ushuaia o NP Tierra del Fuego o kanál Beagle o El Calafate o NP Los Glaciares o Perito Moreno o Puerto Natales o NP Torres del Paine o NP Iguazu o Itaipú o Rio de Janeiro

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den::
odpoledne odlet z Prahy do Buenos Aires. 

2. den::
přílet do Buenos Aires - hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města - náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s Obeliskem postaveným ke 400.výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad - Palermo. Nocleh.

3. den::
ráno trajekt přes zátoku řeky La Plata do uruguayského města Colonia del Sacramento - překrásné koloniální městečko založené v roce 1680 (na seznamu UNESCO), dlouhá léta se o něj přeli Španělé a Portugalci, dnes jsou zde k vidění úzké dlážděné uličky, části hradeb a pevnosti, mnoho koloniálních domů i aréna pro býčí zápasy postavená v maurském stylu. Trajektem návrat zpět do Argentiny. Večer představení tanga. Nocleh.

4. den::
Buenos Aires - individuální volno, po poledni přelet do městečka Ushuaia na jižním cípu Ohňové země, odkud vyplouvají expedice na Antarktidu. Prohlídka města na konci světa.... Nocleh.

5. den::
celodenní pobyt v NP Tierra del Fuego, 7 km nenáročný trek podél zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné pohledy na zasněžené vrcholky hor, ostrov Redonda a křišťálové vody kanálu Beagle. Zde také končí Ruta 3 známá také jako ,,Panamerická dálnice", která se odsud táhne neuvěřitelných 17000 km až na Aljašku. Nocleh.

6. den::
vyhlídková plavba lodí na konec světa po kanálu Beagle. Cestou lze zblízka pozorovat kolonie tučňáků magellanských, albatrosy, rybáky, kormorány, lvouny a při troše štěstí i velryby. Les Eclaireus - jeden z nejjižnějších majáků světa. Odpoledne přelet z Ushuaia do městečka El Calafate v Patagonii, prohlídka města. Nocleh.

7. den::
návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno - tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Odpoledne přejezd do Chile, Puerto Natales. Nocleh.

8. den::
návštěva 200 metrů hluboké jeskyně Milodón, kde byli v roce 1895 objeveny ostatky pravěkého obřího lenochoda. NP Torres del Paine - pobyt v jednom z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky, pěší výlety v oblasti ledovcového jezera Grey. Nocleh.

9. den::
NP Torres del Paine - průjezd parkem s nezapomenutelnými scenériemi skalních věží, jezer a ledovců, během kterého lze pozorovat zdejší faunu, např. kondora, nandu nebo divoké guanaco. Kratší pěší túra k vodopádu Salto Grande nedaleko jezera Pehoé a také na vyhlídku na jezero Nordenskjold a nejvyšší horu Paine Grande (3050 m). Nocleh.

10. den::
návrat do Argentiny, přelet z jižní Patagonie až do deštného pralesa na sever Argentiny, z El Calafate přes Buenos Aires do Puerto Iguazu. Nocleh.

11. den: NP Iguazu:
, prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky z argentinské strany, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády. Odpoledne se podíváme k soutoku řek Paraná a Iguazu, které tvoří hranice tří států, Argentiny, Brazílie a Paraguaye. Nocleh.

12. den::
Itaipú - návštěva jedné z největších přehrad na světě, vybudované na řece Paraná (hráz dlouhá 7,6 km, vysoká téměř 200 metrů), NP Iguazu s prohlídkou vodopádů na brazilské straně. Cestou možnost návštěvy ptačí rezervace s tukany, papoušky, kolibříky a dalšími druhy jihoamerického ptactva. Nocleh.

13. den::
ráno odlet z Foz do Iguaçu do Rio de Janeiro, transfer do hotelu v blízkosti pláže Copacabana. Odpoledne výjezd zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista, nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí, záliv Guanabara. Nocleh.

14. den::
Rio de Janeiro, prohlídka centra města s moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby a také výjezd lanovkou na druhý nejznámější kopec města, Cukrovou homoli - Pao de Açúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město. Odpoledne relaxace na pláži Copacabana či Ipanema. Večer návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby. Nocleh. 

15. den::
Rio de Janeiro, individuální volno. Odpoledne odlet do Prahy. 

16. den::
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000