crosssearch

Bolívie - Peru

Poznávací zájezdy, Brazílie

Bolívie - Peru

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - LIMA

Odlet z Prahy do Limy. Přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2. den LIMA - JULIACA - TITICACA - COPACABANA

Snídaně. Transfer z hotelu na letiště v Limě, odlet z Limy do Juliacy. Transfer z Juliacy podél jezera Titicaca přes peruánsko-bolívijské hranice do Copacabany, která leží na bolívijské straně jezera Titicaca. Nocleh v Copacabaně.

3. den COPACABANA - LA PAZ

Snídaně. Copacabana - prohlídka poutního kostela s černou soškou Panny Marie; výstup na vrcholek Cerro Calvario, odkud je krásný pohled na Ostrov Slunce, kde se podle legendy narodil první Inka Manco Kapac. Transfer do La Pazu, hlavního města Bolívie. La Paz leží v nadmořské výšce v rozmezí od 3.400 do 4.200 metrů a je nejvýše položeným hlavním městem světa. Nocleh v La Pazu.

4. den LA PAZ - MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ

Snídaně. Prohlídka La Pazu (kostel sv. Františka, náměstí Plaza Murillo s vládním palácem, katedrála, koloniální památky, čarodějnický trh Mercado de las Brujas). Následovat bude výlet do Měsíčního údolí (Valle de la Luna) v blízkosti La Pazu. Zde budete překvapeni krásou bizarních útvarů erozního původu, které jsou oživeny četnými kaktusy. Překrásnému okolí La Pazu do­- mi­­nu­jí stále zasněžené "šestitisícovky" Nevado Illimani (6.439 m n.v.), Nevado Illampu (6.362 m n.v.) a Huayna Potosí (6.088 m n.v.). Nocleh v La Pazu.

5. den LA PAZ - SUCRE

Snídaně. Transfer z hotelu na letiště. Odlet z La Pazu do Sucre, administrativního hlavního města Bolívie. Transfer z letiště do hotelu. Nocleh v Sucre.

6. den SUCRE - POTOSÍ

Snídaně. Prohlídka upraveného a malebného Sucre, při níž zhlédnete Dům svobody, koloniální klášter La Recoleta, kostel San Felipe Neri, romanticky bílé budovy města a domorodé indiánské obyvatelstvo s klobouky a barevnými dekami. Přejezd ze Sucre do Potosí (4.070 m n.v.) po scénické trase procházející horským údolím s mnoha rázovitými horskými vesnicemi. Nocleh v Potosí.

7. den POTOSÍ

Snídaně. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností Potosí, mezi něž patří Mincovní dům a kostel San Lorenzo. Návštěva dolu Cerro Rico, který byl největším dolem světa na těžbu stříbra v období španělského vícekrálovství a o němž legenda říká, že v něm byl dostatek stříbra k tomu, aby se vystavěl most ze stříbra z Potosí až do Madridu. Potosí bylo kdysi nejbohatším městem Latinské Ameriky, o jeho významu nejlépe vypovídá, že bylo UNESCEM vyhlášeno dědictvím lidstva. Nocleh v Potosí.

8. den POTOSÍ - SALAR DE UYUNI - UYUNI

Snídaně. Odjezd do Uyuni. Uyuni leží u stejnojmenného solného jezera Uyuni (Salar de Uyuni), největšího solného jezera naší planety. S velmi nízkými ročními dešťovými srážkami je vlastně tato oblast polopouští. Přesto se jedná o krajinu s velmi agresivní krásou. Uvidíte zde velké skalní útvary formované působením eroze větru a písku. Lidé v Uyuni se již adaptovali na mimořádně drsné podmínky této krajiny. Oběd. Nocleh v Uyuni.

9. den UYUNI - ALOTA - VILLAMAR

Snídaně. Výlet do oblasti s nádhernými kamennými útvary u Aloty. Oběd. Průjezd andskými údolími, prohlídka Villamaru. Večeře. Nocleh ve Villamaru.

10. den ČERVENÁ LAGUNA (LAGUNA COLORADA) - ZELENÁ LAGUNA (LAGUNA VERDE) - OJOS DE PERDIZ

Snídaně. Budete obdivovat jeden z bolívijských nejvýjimečnějších a zároveň nejizolovanějších zázraků přírody. Vzácní Jamesovi plameňáci spolu s běžnějšími chilskými a andskými plameňáky se rodí a žijí v typické načervenalé vodě Červené laguny (Laguna Colorada). Tato barva je způsobena výskytem zvláštních druhů řas. Neuvěřitelně čistý vzduch je pronikavě chladný. V nadmořské výšce 4.278 metrů tu žije cca 30.000 plameňáků. Oběd. Kolem gejzírů Sol de Maňana, laguny Challviri a bublajících bahenních jezírek přijedete k Zelené laguně (Laguna Verde), která leží pod horou Licancabur (n.v. 5.930 m). Prohlídka Zelené laguny. Večeře. Nocleh v Ojos de Perdiz.

11. den CACHI - SAN AGUSTIN - SAN JUAN - TAHUA

Snídaně. Cesta kolem lagun Cachi, Honda, Chiarkota a Hedionda do údolí Alota, dále budete projíždět vesničkami San Agustin a San Juan. Oběd. Krajině vévodí vysokohorská solná poušť Salar de Uyuni s vyschlým jezerem, které se přeměnilo v solné pole ležící ve výšce 3.653 m, které je obklopeno měsíční krajinou bizarních skalisek s jezírky obývanými plameňáky s rudě zbarvenými křídly. Uprostřed leží ostrov Isla Pescado, který vyčnívá z čisté soli a je porostlý stovkami obrovských kaktusů. Krajinu obklopují šestitisícové štíty a vyhaslé vulkány, přes nekonečnou pláň nevedou cesty, jen stopy. Příjezd do vesnice Tahua, která leží pod sopkou Tunupa. Večeře. Nocleh v Tahua.

12. den TAHUA - UYUNI - LA PAZ

Snídaně. Transfer na letiště v Uyuni. Odlet do La Pazu. Transfer do hotelu. Nocleh.

13. den CHACALTAYA - LA PAZ

Snídaně. Výlet terénním autem (při příznivém počasí) z La Pazu pod vrcholek hory Chacaltaya (5.145 m n.v.). Chacaltaya leží v pohoří Cordillera Real, nejhezčím pohoří Jižní Ameriky. Odpoledne volný program v La Pazu. Nocleh v La Pazu.

14. den LA PAZ - TIAHUANACO - PUNO 

Snídaně. Transfer do Tiahuana­ca. Prohlídka proslulé archeologické lokality Tiahuanaco, kde uvidíte rozlehlé zříceniny, Bránu Slunce, Bránu Měsíce a pevnost Kalasasaya. Přejezd do Peru. Nocleh.

15. den PUNO - TITICACA - JULIACA - LIMA

Snídaně. Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Návrat lodí do Puna. Odjezd z Puna na letiště v Juliace, odlet z Juliacy do Limy. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Nocleh v Limě.

16. den LIMA - PRAHA

Snídaně. Prohlídka hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa (koloniální a moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, katakomby, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores). Transfer z hotelu na letiště, odlet z Limy.

17. den PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Lima (s přestu­pem), Lima - Juliaca, La Paz - Sucre, Uyuni - La Paz, Juliaca - Lima, Lima - Praha (s přestupem)
15 noclehů v 3* hotelech během okruhu (v Bolívii několik hotelů turistické kategorie)
15 snídaní, 4 obědy, 3 večeře
veškeré autobusové transfery během okruhu
služby česky mluvícího průvodce (při počtu minimálně 16 osob)
služby místních průvodců po trase
asistenci partnerských CK z Bolívie a z Peru
vstupné do všech objektů dle programu
všechny prohlídky dle programu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní taxy
odletovou taxu při odletu z Peru
letištní taxy za vnitrostátní lety
fakultativní výlety a vstupy mimo program
pojištění

Poznámka: Povinné očkování proti žluté zimnici!

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000