crosssearch

Krásy lucemburského velkovévodství a Belgie

Poznávací zájezdy, Belgie

Lucemburské velkovévodství je nejmenším ze tří států tvořících Benelux. I přes nevelkou rozlohu je to velmi bohatá země, která je úzce spjata s českou historií díky osobnosti Karla IV. Historicky sloužilo toto město jako vojenská pevnost, což do dnešního dne dokládá systém...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Lucemburské velkovévodství je nejmenším ze tří států tvořících Benelux. I přes nevelkou rozlohu je to velmi bohatá země, která je úzce spjata s českou historií díky osobnosti Karla IV. Historicky sloužilo toto město jako vojenská pevnost, což do dnešního dne dokládá systém opevnění, městských hradeb a podzemních chodeb. Je také nazýváno městem mostů a viaduktů.

Program zájezdu:

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: prohlídka historické části Lucemburku - nejvýznamnější památkou je katedrála Notre Dame (katedrála Panny Marie) ze 17. století, pod kterou se nalézá krypta českého krále Jana Lucemburského, velkovévodský palác, náměstí Place d´Armes, náměstí Viléma II., Kasematy Pétrusse ze 17. století, most Pont Adolphe. Na náměstí Place d´Armes najdeme také pamětní desku Jana Palacha. Individuální volno, odjezd na ubytování.

3. den: Brusel - hlavní město Belgie - je sídlem NATO a institucí EU a je označován jako ,,hlavní město Evropy". Zde navštívíme náměstí Gran Place, Maisondu Roi - světové dědictví UNESCO, Manneken Pis (soška čurajícího chlapečka, která je symbolem Bruselu), Atomium (stavba několikanásobně zvětšené molekuly železa), Bruggy - (UNESCO) stavební skvost Belgie - kamenné městečko na mnoha kanálech, přes které vede nespočet mostů. Historickým jádrem je náměstí Grote Markt, náměstí Burg, justiční palác Gerechtshof z 18. století, radnice Stadhuis, bazilika svaté Krve. Skvostem je gotický kostel Panny Marie, kde můžete spatřit Michelangelovu Marii s dítětem vytvořenou z bílého mramoru. Odjezd na ubytování.

4. den: Antverpy si během své doby vysloužily dvě přezdívky - Rubensovo město (žil zde malíř Peter Paul Rubens) a Jeruzalém západu (díky židům z 16. století). Antverpy jsou známé jako centrum diamantového průmyslu, jehož historii můžete vidět v Muzeu diamantů, dále Muzeum lodní dopravy, historické centrum města Grote Markt. Dominantou je gotická katedrála zasvěcená Panně Marii, jejíž klenba je podepřena 125 nosnými sloupy. V Rubensově domě se můžete podívat jak žil starý mistr. Palác je postaven podle Rubensových plánů ve směsi renesance a baroka. Prostory jsou vyzdobeny zlatou kůží a nechybí četná malířova díla. Individuální volno. Navečer odjezd do ČR.

5. den: dopoledne příjezd do ČR.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Brno a Jihlava, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, pojištění léčebných výloh, vstupy do jednotlivých památek, městská hromadná doprava ve městě, případná city taxa - platí se na místě.

Orientační ceny vstupného: kasematy 7,00 EUR, Atomium 11,00 EUR, Mini Europe 12,00 EUR, věž Belfort - Beffroi 8,00 EUR, Rubensův dům 9,00 EUR, katedrála Panny Marie 5,00 EUR.

Doporučené kapesné: min. 90 EUR

Nástupní místa a orientační časy odjezdů:

Brno (18:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice) - s příplatkem 300 Kč

Jihlava (19:00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč

Praha (21:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule), Plzeň (22:30 z parkoviště před bránou Škoda u pneuservisu, Tyllova ulice) - bez příplatku

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000