crosssearch

Za poklady Atlantiku - ostrovy Terceira a St. Miguel

Poznávací zájezdy, Azorské ostrovy

Praia Victoria o Caldeira Guilherme Moniz o Biscoitos o Angra do Heroísmo o Ponta Delgada o Furnas o Terra Nostra o Sete Cidades o Ribera Grande o Lagoa do Fogo

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Praia Victoria o Caldeira Guilherme Moniz o Biscoitos o Angra do Heroísmo o Ponta Delgada o Furnas o Terra Nostra o Sete Cidades o Ribera Grande o Lagoa do Fogo

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 10

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, přelet na ostrov Terceira, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: Po snídani celodenní okružní výlet po ostrově Terceira – trasou přes Serretinhu, Salgu a Porto Martins až do Praia da Vitoria – návštěva centra města a kostela, zastávka na oběd. Pokračování na Serra do Cume, vyhlídky v 545 m s úchvatným výhledem na město a zátoku. Další zastávka v 15 km širokém a největším kráteru na Azorech – Caldeira Guilherme Moniz, zastávka ve Furnas do Enxofre. Cesta do Angry, zastávka na vyhlídce Pico das Cruzinhas, dále do St. Mateus, Porto dos Cinco a Pico da Bagacina, místa známého býčími zápasy. Fakultativně možnost návštěvy přírodní geologické rezervace v Algar do Carvao. Příjezd do vesnice Biscoitos, návštěva muzea vína a plážové zóny. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den: Návštěva hlavního města Angry do Heroísmo s průvodcem – procházka nejzajímavějšími zákoutími a historickým centrem, odpoledne individuální volno.

4. den: Přelet na ostrov St. Mi­guel – transfer do hotelu, nocleh (v případě včasného příletu prohlídka Ponta Delgady s průvodcem).

5. den: Po snídani odjezd do nádherného údolí Furnas na úpatí vyhaslého sopečného kráteru. První zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem do vnitrozemí a severní pobřeží. Druhá zastávka na prohlídku továrny – muzea s dodnes funkčním zařízením z 19. st. na zpracování světoznámé značky čaje Gorreana Tea. Procházka k horkým pramenům, zastávka na Pico do Ferro s úžasným pohledem na údolí – v údolí 22 horkých pramenů. Pěší túra od vesnice Furnas až k jezeru, procházka okolo laguny až k úchvatnému místu, kde bude podáván v restauraci unikátní oběd – vytažený přímo ze země, typický pro tuto oblast, známý Cozido da Furnas. Odpoledne nezapomenutelná návštěva botanického parku Terra Nostra – rajské zahrady s jezírky, mosty a exotickou vegetací. Návrat zpět do hotelu, nocleh.

6. den: Po snídani odjezd na ananasové plantáže – návštěva spojená s ochutnávkou delikátního likéru, zastávka na vyhlídce Pico do Carvao s výhledem do vnitrozemí a zároveň na oceán. Přejezd do Sete Cidades. Další zastavení ve fantastické oblasti Ferraria se zaplaveným ostrovem Sabrina s možností nezapomenutelného zážitku z horké termální koupele uprostřed Atlantiku. Poté přejezd do Mosteiros, pobřežního resortu s plážemi a přírodními koupališti. Podle místních zvyků speciální oběd, odpočinek, tradiční piknik. Nocleh.

7. den: Po snídani odjezd do městečka Ribeira Grande – procházka městem kolem radnice, prohlídka hlavního kostela Nossa Senhora da Estrela, palírny likéru s ochutnávkou. Severním pobřežím do Pico da Barrosa, zastávka v Lagoa do Fogo – unikátní pohled na jezero před úžasnou procházkou k jeho břehům. Oběd na břehu jezera – piknik. Na zpáteční cestě jižním pobřežím do vesnice Lagoa, přes pláž Milícias zpět, nocleh.

8. den: Prohlídka hlavního města Ponta Delgady (v případě nerealizace 3. den programu), odpoledne individuální volno nebo možnost fakultativních výletů (doporučí průvodce v místě – rybaření, pozorování velryb, jeep safari a další).

9. den: Odlet do Lisabonu, transfer do hotelu, nocleh.

10. den: Odlet z Lisabonu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000