crosssearch

To nejlepší z Austrálie a Nového Zélandu

Poznávací zájezdy, Austrálie

 Christchurch - Lake Tekapo - Jižní Alpy - NP Mount Cook - Lindis Pass - Mac Kenzie - Queenstown - Wakatipu - Milford road - NP Fjordland - Milford Sound - Te Anau - Wanaka - Kawaru Bridge - Fox Glacier - Hokitika - Westportu - Hammer Springs - Kaikoura - Christchurch - Little...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet odpoledne z Prahy.

2.den: Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3.den: Odpoledne přílet do Christchurch. Po krátké prohlídce města – katedrála, botanická zahrada přejezd panoramatickou cestou do Lake Tekapo na břehu stejnojmenného jezera obklopeného nádhernými sceneriemi Jižních Alp. Nocleh.

4.den: Snídaně. Výlet do NP Mount Cook s nejvyšší horou Nového Zélandu, okouzlujícími ledovcovými morénami a přírodními panoramaty. Odpoledne při cestě do Queenstownu průjezd úchvatným průsmykem Lindis Passn na vysokohorskou planinu MacKenzie. Nocleh (3 noci).

5.den: Snídaně. Lehká pěší turistika u jezera Wakatipu. Fakultativně možnost jízdy tryskovým člunem kaňonem Skippers po zlatonosné řece Shotover nebo parníkem po jezeře. Nocleh.

6.den: Snídaně. Výlet po silnici Milford Road s neopakovatelnými vyhlídkami v NP Fjordland a plavba úchvatným fjordem Milford Sound označovaným za osmý div světa. Odpoledne návštěva ZOO s původními druhy novozélandského ptactva v městečku Te Anau u stejnojmenného jezera. Návrat do Queenstownu. Nocleh.

7.den: Snídaně. Cestou do malebného horského letoviska Wanaka zastávka u světoznámého mostu Kawaru Bridge, kde vznikl bungee jumping. Přejezd do Jižních Alp k jezírku Matheson s překrásnými výhledy na nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook a výstup k ledovci Fox Glacier. Fakultativně možnost vyhlídkového letu helikoptérou z městečka Fox Glacier. Nocleh.

8.den: Snídaně. Cesta do Westportu povede přes údolí divoké řeky Bulle, palačinkové útesy v Punakaiki na západním pobřeží a prohlídku města Hokitika, známého uměleckým zpracováním jadeitu, ze kterého se zde vyrábějí tradiční maorské šperky. Nocleh.

9.den: Snídaně. Přejezd pestrými přírodními sceneriemi vnitrozemím do malebného městečka Kaikoura na pobřeží. Cestou návštěva lázní Hammers Springs s horkými prameny. Pozorování lachtanů ve volné přírodě a možnost fakultativního lodního výletu s pozorováním majestátních velryb. Přejezd do Christchurch. Nocleh.

10.den: Snídaně. Návštěva přístavního městečka Little Town a návštěva maorské vesnice s možností zúčastnit se tradičního maorského představení a poznat maorskou kulturu. Nocleh.

11.den: Snídaně. Přelet do Melbourne. Odpoledne prohlídka města – projížďka starou tramvají, botanická zahrada, esplanáda podél řeky Yarra, výhled na město z věže Eureka, čínská čtvrť a architektonický klenot – ulička Flinders lane. Nocleh (2 noci).

12.den: Snídaně. Výlet po slavné panoramatické Great Ocean Road k překrásným pískovcovým útvarům 12 apoštolů. Návštěva nejslavnějších australských surfařských pláží a malebných městeček Apollo Bay a Lorne. Fakultativně možnost letu helikoptérou nad rozeklaným pobřežím. Nocleh.

13.den: Snídaně. Přelet do hlavního města australské pouště Alice Springs. Relax v místním stylovém australském saloonu s možností ochutnat největší steaky Austrálie. Večer pozorování malých klokánků Wallaby sestupujících do údolí z rudých skal pohoří Western Mac- Donnel. Nocleh.

14.den: Snídaně. Prohlídka historických památek Alice Springs a návštěva stanice létajících doktorů. Odpoledne přesun na tradiční australskou farmu (jednu z posledních v rudé poušti) a možnost na vlastní kůži okusit tvrdý život místních obyvatel, pozorovat toulavá stáda dobytka v „zemi nikoho“, večer strávit u tradičního rožnění masa, pečení australského chleba Dumper a pozorovat oblohu jižního kříže. Během pobytu na farmě fakultativně možnost projížďky na velbloudech nebo vyhlídkový let helikoptérou. Nocleh.

15.den: Snídaně. Jedna z nejkrásnějších pěších túr v Austrálii v NP Watarrka po okraji kaňonu Kings Canyon s neopakovatelnými pohledy na jeho kolmé stěny a překrásné přírodní scenérie, neobvyklé přírodní krásy, to vše okořeněné aboriginskými historkami. Přesun do rudého středu Austrálie NP Uluru s úchvatnými přírodními sceneriemi. Pozorování západu slunce nad magickým majestátním monolitem Uluru. Nocleh.

16.den: Snídaně. Pozorování východu slunce u posvátné hory Uluru. Túra podél tradiční stezky Mala dospívajícího muže lidu Amantu a k jedinému vodnímu zdroji v oblasti Mutitjulu. Výlet ke skalnímu komplexu Kata Tjuta a návštěva překrásného Údolí větrů. Odlet do Sydney. Nocleh.

17.den: Snídaně. Výlet do NP Blue Mountains – tajemného světa skalních útvarů, bujné vegetace a rozeklaných údolí. Vyhlídka na monumentální skalní věže Tři sestry, sestup do obřího údolí Jamison Valley a výjezd po nejstrmější železnici světa. Cestou zpět do Sydney návštěva Olympijského stadionu. Večer prohlídka výstavní čtvrti The Rock a „výlet“ po starých hospodách okořeněný duchařskými historkami. Nocleh.

18.den: Snídaně na největším rybím trhu jižní polokoule. Prohlídka Sydney – přístavní čtvrť Circular Quay se světoznámou budovou Opery, monumentální Harbour Bridge, botanická zahrada s hejny papoušků a kaloňů a výlet lodí zálivem do přístavu Darling Harbour. Večer odlet do Prahy s mezipřistáním v Asii.

19.den: odpoledne přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000